Nová verze vyhledávání – nasazeno do provozu 16.9.2010

Hlavní změnou je jiný způsob uložení slov v databázi (indexu) hledání.

Na našem obvyklém testovacím místě searchtest.seznam.cz jsme spustili nově připravovanou verzi našeho fulltextového vyhledávání. Ačkoliv byla změna tentokrát cílená hlavně na změnu technologie a předpokládali jsme, že se na výsledcích tolik neprojeví, tak se na některých projevila. Nebylo to ale cílem.

Co bylo tedy předmětem změny?

Dříve jsme měli v databázi uložená tzv. „lemmata“ – tj. základní tvar každého zaindexovaného slova. Výhodou bylo jednodušší vyhodnocování dotazů, protože se pro každé slovo hledalo jedno lemma a ne množství různých tvarů. Toto byla paradoxně i největší nevýhoda – nebylo možné rozlišovat tvary jednoho slova, což se zvláště negativně projevovalo u slov jejichž některý tvar kolidoval s jiným dotazem.

Nové zpracování oproti tomu ukládá do databáze všechna slova v takovém tvaru, tak jak se přesně vyskytují na stránce a následně pak rozšiřuje slova dotazu o možné tvary. Vyhodnocení je o něco náročnější, ale umožňuje řídit jak se které slovo má přesně vyhledat.

Co je vidět na searchtestu?

Databáze hledání, která je vidět na searchtestu, vznikla konverzí z produkční databáze (cca z konce června 2010). Konverze znamená, že aktuální test kopie databáze si ssebou stále nese staré nešvary a pro projevení všech změn bude potřeba reindexovat všechny stránky.

Pokud se vše bude vyvíjet dle očekávání, tak by se nová verze mohla dostat do produkce přibližně na konci prázdnin.

Prosím, pokud byste narazili na dotaz, pro který se mezi starou a novou verzí neúměrně zhoršily výsledky, napište ho do diskuze pod článkem spolu s komentářem co je nyní špatně a dříve bylo lepší. *Předem díky*

V návaznosti na comment [35] jsem se rozhodl sem psát ještě updaty (někde se můžou lehce změnitit výsledky):

 • 18.8. 18h – drobný update kvůli „školka brno“
 • 20.8. 15h – velmi minimální update „kladno maraton“
 • 1.9. odpoledne – drobný update „hypoteka“
 • 16.9. 12:30 – nasazení nové verze hledáni do ostrého provozu

Ještě jednou děkujeme za podnětné příspěvky a nápady.

 • [1]Výsledky se mi líbí, přijdou mi lepší, než-li verze předchozí (aktuální).

 • [2]Posun ve výsledcích o minimálně dvacet pozic (z prvních stránek na 3-5). V aktuální verzi jsou výsledky téměř srovnatelné s výsledky na google. Podrobnosti případně dodám přes email.

 • Jirka

  [3]Výsledky se mi u většiny testů dost zhoršily, někdy nedávají vůbec smysl. Prostě se objevily nové výsledky na všech 10 pozicích na 1. straně. Jde zejména o málo konkurenční klíčové slova. Zatím bych to ještě nepouštěl, navíc nevím jestli to děláte schválně, ale většina internetových prodejců bude mít od září hlavní prodejní sezónu, takže nechápu, že plánujete takové zásahy zrovna na tohle období. Ještě to polaďte, ať nejsou ty změny tak razantní. Díky

 • Hawkey

  [4]zdravím, nové hledání není špatné a v některých případech jsou výsledky relevantnější, ale hlásím velký pokles stránek http://www.skolka.cz z 1. na 40. místo na výraz školka brno. http://searchtest.seznam.cz/?q=%C5%A1kolka+brno&sId=QFN60UeQwCuryolweRcR&sourceid=web

 • [5]Ad 4. Prvni dva vysledky na spojeni skolka brno se zdaji rozumne, takze v tom potiz nebidim, spis je nesmysl ctvrta a pata pozice, kde se zobrazuje pro navstevnika nesmyslny vypis stranky otagovane spojenim skolka brno. Asi vhodnejsi by byla HP

 • Solamyl

  [6][3] – to jirka: diky za feedback, ale abychom to dokazali nejak rozpitvat a zabyvat se tim, tak musis byt konkretnejsi 🙂 tj. jaky dotaz, jake URL a co je na nem divne. ad nasazovani zmen – schvalne to urcite nedelame, puvodne planovane nasazeni bylo zacatek-polovina prazdnin. bohuzel se to vlivem okolnosti posunulo ke konci prazdnin.

 • Solamyl

  [7][4] – dik za přiklad, myslim že „školka v brně“ se určitě zlepší. příčina byla odhalena.

 • lukas

  [8]Nevím zda to vyhledávání již funguje nebo ne, zkusil jsem tedy hledat slovo např. seznam a nenašlo mi to žádnou stránku a dostal sem hlášku:Došlo k chybě některé komponenty systému. Pokud vyhledávač seznamu nevyhledáva vlastní stranku tak je možna něco špatně:)

 • [9]V nové verzi vyhledávání nevidím žádný problém. Naopak je to posun k větší relevantnosti výsledků.

 • [10]Mně přijde že to hledá velmi slušně, nezbývá než palec nahoru 😉

 • [11]Zajimavy je kw „pagerank“. Soucasna verze zhruba odpovida, nova nahoru placa weby jak se ji zlibi. Na dotaz „kvalitní kód“ mi jako prvni vyjedou kvalitni sluchatka :). S tim jako vzdycky stejnak nic neudelate… Ke Googlu mate jeste hodne daleko.

 • K2O

  [12]Zhoršilo…výraz „spací pytle“…co tam dělá web mamimimi? a obecně relevance dle známosti eshopů prodávající toto zboží je výrazně horší. Současná verze je o dost lepší.

 • Bořek

  [13]Na dotaz seriály to vrací o protistarší verzi nějaký divný výsledky (hlavně 2x ten kinotip mi přijde divnej).

 • [14]1.web / z dlouhodobě 2. pozice na 12. tou 🙁 2.web / z 4. té na 3. no raději kdyby to zůstalo jak je

 • toulecv

  [15]Nová verze mi přijde rozhodně lepší, výsledky mnohem relevantnější. Konečně se dopředu začíná dostávat dobrý obsah a ne přeoptimalizované low weby.

 • [16]Zdravím, výsledky jsou zatím dobré, změna byla rozhodně potřeba. O proti minulému roku se to dost zhoršilo. Minulý rok byl FAJN 🙂

 • Assimilate

  [17]Jediné, co se mi líbí, že už to není ve výsledcích samá HP, ale objevuje se více podstránek. Co mě ale vždy zaráží, že když Seznam vystřelí novou verzí, že jsou výsledky dosti odlišné od té aktuální. To buď to něco dělal do této dob špatně a nyní to chce naopravit nebo naopak. Jinak nerelevantních výsledků je spousta, ale to ťuknu pro přehlednost spíše do e-mailů. Jeden pro příklad: KW: dřevostavby na klíč http://searchtest.seznam.cz/?q=d%C5%99evostavby+na+kl%C3%AD%C4%8D&sId=75wCBGdFzipcMuyt4OaD&sourceid=top Add 1) 9. pozice – fráze na klíč se v obsahu webu nevyskytuje Add 2)8. pozice – pozice díky jednomu náhodnému inzerátu?

 • [18]Přijde mi, že Seznam od určité doby buď naprosto nestíhá indexovat nebo má averzi vůči českému obsahu umístěnému za NIXem. Relevance v SERPu je jedna věc, ale to že je problém indexovat weby, kterým roste obsah řádově v desítkách stránek denně (obsahové, nikoliv ,,skriptované“ stránky) mi přijde snad ještě horší. To se bohužel nezměnilo ani trochu a konkrétně v našem případě to v searchtestu je snad ještě horší.

 • [19]Stránky „Jihobklad.cz“ se v této nové verzi úplně ztratily z vyhledávání, na klíčová slova: rekonstrukce koupelny, rekonstrukce jádra byli do páté stránky ve vyhledávání, nyní je nelze nalézt vůbec.

 • [20]Zcela konkrétní příklad, proč preferujete pouze hledání doma : http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=Zahrady+Powerscourt http://search.seznam.cz/?q=Zahrady+Powerscourt+tixik.com&sId=pgROVG-mwTG7noBgV57B&sourceid=top Na doméně Tixik.com si osaháte HP a dál nic, ve výsledcích hledání se objevují výše RSS čtečky namísto původního článku. Určite je to to, co uživatel chce?

 • [21]V nové verzi výsledky stejné nebo relevantnější…

 • Pavel

  [22]Bude mít vliv v nové verzy tvar domény k damému hledanému slovnímu spojení?

 • [23]Třeba na kw „proměna“ – http://searchtest.seznam.cz/?q=proměna se stránky http://www.promena.cz propadly aspoň o 30 pozic.

 • [25]V novém indexu se mě zobrazuje starý title stránek (změněný před několika měsíci). V aktuální verzi je to v pořádku.

 • Radek Hojgr

  [26][25] Však Štěpán psal že jde o databázi z konce června, proto ten starý title. Po nasazení a reindexaci to bude určitě v pořádku 🙂

 • Petr

  [27]Zhoršení výsledků o cca 10 pozic, ještě se na to podívám detailněji.

 • [28]Na výraz „soutěže“ se můj web propadl z 2. místa na 5. Nemusí to být problém, ale stávající výsledky mi přijdou kvalitnější.

 • [29]Je to určitě lepší ! Jen zůstalo „protěžování“ velkých webů.(např. u hotelů) To kdyby šlo odstranit, výsledky by byly použitelnější i pro lidi z regionů

 • Jára Pepík

  [30]Není to špatné, uvidíme jestli po nasazení opět vyběhne ten auto script spam. Nicméně se mi pořád zdá, že některé výsledky odhadujete např. ojetá kola – první web neobsahuje slovo „ojetá“. Na druhou stranu jsou tam znatelné masivní změny „starej fulltext“ najde na „ojetá kola“ autopříslušenství a „novej fulltext“ najde cyklistiku. Pro mě, za mě to klidně nasaďte hned, výsledky se o moc zhoršit už nedají – starej hodnotej obsah na úzceprofilovejch stránkách zahazujete dozadu (nejde o kw spam) a dopředu dáváte obecný spam nebo xml agregátory bez „hodnotnejch“ odkazů plný převzatýho obsahu. Platí ještě tohle? http://fulltext.sblog.cz/2009/11/04/41 Myslím, že listopad – prosinec fulltext fungoval asi nejlíp za celou historii (tedy kromě snadné manipulace přes siewide odkazy v textu).

 • [31]Dobrá práce, výsledky mi přijdou super, krok kupředu + všechny palce nahoru 🙂 nasaďte to co nejdříve 🙂

 • Tomáš

  [32]Zdravím, zatím jsem měl možnost nové výsledky vyhledávání prověřit jen trochu, trkl mě ale hned třeba sporný výsledek pro KW „pomaturitní studium praha“. Např. na 7. místě vyskočí Jazyková škola Elvis, která je určitě pro Prahu relevantní a patří tady. Systém však jako nejlepší výsledek z tohoto webu vyhodí nějakou malou podstránku s termíny dnů otevřených dveří pro zájemce o pomaturitní studium. Z pohledu uživatele by tady podle mě byla lepší spíš hlavní podstránka pro pomaturitní studium http://www.elvis.cz/pomaturitni-studium-anglictiny/, kde je přehledná nabídka a vše důležité. Podobné špatně vybrané nejrelevntnější stránky jsem pak viděl i u jiných KW a stránek….

 • Radim

  [33]Tak přece jsem se dočkal… gratuluju chlapi! 🙂

 • [34]Nějak jsem se propad ve vyhledávání neznámo kam,ale změnu každopádně vítám třeba to aspoň trošku zamíchá kartama všem co udržovali první pozice bez jakékoliv snahy.

 • Petr Martinek

  [35]Můžete mi někdo říct, kdy můžeme hodnotit výsledky? Obecně se mi to hodnotit nechce, to si raději odpustím, výběr doby spůštění nové verze taky, ale chci ukázat pár konkrétních příkladů a než to v časovém presu sepíšu a zhodnotím, tak jsou výsledky odlišné od výsledků, které mám poznačeny (půjčky, plastové karty, rodinné domy, jímky, atp.) To je pak práce na 2 věci. Díky za info

 • [36]Rozhodně se fulltext timto krokem posunul dopredu – zaslouzite pochvalu, jen tak dal!

 • HonziiK

  [37]Výborně, konečně přede mnou odpadly některé o mnoho horší weby! Jen tak dál!

 • Honza
 • K2O

  [39]Další co by nemělo být: slovo básně – 3.pozice jakýsi nerelevantní blogísek slovo básničky – 6. pozice zase nějaký blogísek, tentokrát se skoro žádým obsahem slovo povídky – hledám obecně povídky, a ne aby mě to zaplavilo fan weby stmívání a harry potter

 • SOBÍÍÍÍÍK

  [40]NŮŮŮŮŮŽKYYYYYYYYYY !!!!!!!! 😛 😛 😛

 • Jan

  [41]MFA se zas asi budou mit viz. SERP 6 „matrace do postele“ 16 „matrace“ http://www.matrace.biz/

 • [42]http://searchtest.seznam.cz/?q=oslava&sId=7xhvmuPBw_wkFCrOXAJk&sourceid=top Dám vyhledat oslava a na 6. a 7. místě mi vyskočí nějaké péčko a ještě k tomu je tam špatný náhled webu.

 • [43]Čaute, raději bych nechala stávající verzi… např. na klíčové slovo Letní šaty nebo Šaty do tanečních jsme se propadli o x-stran. Před změnou někdy v červnu byl web na první straně. Po změně v červnu nebo někdy v tuto dobu, se vše změnilo a teď se změnou to bude ještě horší. Místo toho se do popředí dostaly weby, které nejsou ani z daleka tak relevantní. Divně to indexuje – při výsledku ve fulltextu mi to našlo moje stránky ale je tam výsledek ze 4 strany. Podotýkám, že strana 4 je tam jako parametr. Je to hodně zajímavé, chtělo by to ještě nicméně propracovat, protože google je v tomto opravdu dokonalejší, nehledě na to, že o 1000% rychleji indexuje nový obsah nebo i stráky a také dokáže odfiltrovat parametry, případně se u něj dá i tyto porametry ručně zadat.

 • [44]Zdravím, mám další poznatek koukala jsem na klíčové slovo pneuservis ostrava – http://searchtest.seznam.cz/?q=pneuservis+ostrava&sId=tHWUyuVkwdiN-I3NMSUm&sourceid=web jako předpolední odkaz tam vyjíždí nějaký barrierfinde.de který blokuje stránky pneu-janda.cz – to asi nebude dobrý krok dopředu. Zároveň je zarážející že stránky v současné době nejsou k nalezení vůbec. Takže je otázkou zda je to pokrok dopředu či nikoliv. Rozhodně by barrierfinder.de chtělo nějak blokovat aby se zabránilo tomu, že bude blokovat jiné normální stránky!

 • [45]na dotaz pneumatiky http://searchtest.seznam.cz/?q=pneumatiky&sId=V8mvLCogCsl7lu3bHNhX&sourceid=top najde seznam dva weby jedné firmy. nevím jestli tohle také řešíte, ale přišlo mi,že to tak v minulosti nebylo – jde o totožné – duplicitní – weby. Jde o prima-pneumatiky a dotovanepneu.cz

 • Solamyl

  [46][35] – byl jeden velmi minoritni update v nastaveni. někde se to projevilo, řikal jsem si jestli si někdo všimne… úprava byla 18.8. asi v 18:08 (opravdu, to jsem si teď nevymyslel 🙂

 • Petr

  [47]Solamyle spraví se někdy to přecitlivělé odpalování stránek na zadní pozice?

 • Petr

  [48]Jinak ve starém vysoce konkurenční fráze http://search.seznam.cz/?q=hip+hop+obleceni&sId=qNyrb-hPCiUSSooAfLWA&sourceid=top byla hodně špatná a v novém správně http://searchtest.seznam.cz/?q=hip+hop+obleceni&sId=qNyrb-hPc6RVSo79z3vt&sourceid=top na druhou stranu tohle je v novem hruza http://searchtest.seznam.cz/?q=modern%C3%AD+ucesy&sId=qNyrb-hPcUjcSoiek7TS&sourceid=top ty blogísky by byla potřeba odfiltrovat.

 • [49]Mně by i zajímalo, jestli jste dělali nějaké změny ve stávajícím fulltextu,nebot kolem 15.8. my oba weby vyskočili na přední pozice, aniž bych na nich, na jednom tak měsíc, na druhém tak půl roku cokoliv měnil…Dříve naopak, denně sem přidával obsah a nic se nedělo,naopak…Nyní u webů http://www.parfemista.cz a http://www.centrum-odskodneni.cz u nového vyhledávání znatelné poklesy, na některá KW i do neznáma, už sem opravdu rezignoval na změny a přidávání obsahu, když já oproti konkurenčním webům,hlavně u prvně jmenovaného webu, měnil obsah jako s prominutím blbec, hodiny času na tom nechal a klesal sem a klesal…Nebo duplikace textu, na to m by bylao taky fajn více zapracovat. Takže momentálně na obsah rezignuji. Co se týče nového fulltextu, třeba u dotazu „evropské centrum odškodného“ mi připadnou všechny weby na 1. stránce obsahově relevantnější u starého vyhledávání. Jinak díky, že se snažíte nadále vylepšovat fulltext,jen tak dále,at už se nám to někomu líbí někomu ne.

 • Kritik

  [50][36] tak pokud fulltext chvalite vy, tvurce projektu typu online-inzeraty.cz a inzeraty-online.cz ktere dlouhou dobu spamovali seznam kradenym obsahem a ziskal z toho navstevnost 6 tisic navstev za den tak si myslim ze novy fulltext je SPATNY

 • [51]Celkově výsledky na některá konkurenční slova notebooky, levné notebooky a podobně obsahují třeba stránku kuku.cz, a nebo ještě hůře prázdné stránky z notebookylevne.cz…

 • Chorvat

  [52]Přidávám se k dotazu [49]. Na kw „dálniční známka čr“ máte v searchtestu na první stránce 3x bazar – inzeráty z května, seo spam bez obsahu a nerelevantní stránku – autopůjčovna. Výsledky by mohly sice být ještě horší, ale toto se mi nezdá ideální a podobných kw je mnohem víc. Otázka tedy je, zda se stav po kompletní přeindexaci změní, nebo to zůstane zhruba stejně. Díky za vyjádření.

 • [53]Výsledky se mi líbí. Pochopil jsem nový algoritmus tak, že by mělo být lhostejné zda člověk při hledání slovo skloňuje či nikoli. Např. na slovo „zpráv“ se web SeznamZpráv.cz zobrazuje na první pozici. Na slovo „zprávy“ až na pozici 16.-18. (kolísá to). Z toho je celkem patrné, že název domény má obrovský vliv na pozici ve vyhledávání což je podle mě špatně. Bude opravdu jedno, v jakém tvaru bude slovo hledané a zmírní se alespoň váha použitého klíčového slova v doméně? (i to by dost pomohlo v relevantnosti výsledků)

 • Franta

  [54]šestá nemoc příznaky – na první pozici nemyslny web, pak uz celkem ok, ale ve stare verzi to bylo lepsi (i kdyz prvni odkaz byl take spatny, ale uplne jiny) – ted je na prvni strance vysledku je nerelevantnich stranek (z Wikipedie atd.).

 • [55]Zdravím, Máme ničím nezávadnou mikrostránku na Herbalife, dostala se na druhou pozici, ale na novém SERPu ji nemohu nikde dohledat. Čím to je? Relevantní obsah má, ne?

 • [56]zdravím, na kdy plánujete spuštění nového fulltextu. Stránky se mi za poslední týden v současném vyhledávání propadají do neznáma. Co se děje? Díky za info

 • Dan

  [57]No to zase bude hrůza – rok budování pozice, zase před vánoci v nenávratnu 🙁 ale co se dá dělat. Nokonec mě připadá jeden blábol někde na webtrhu jako “ pravdivý “ Ono nejde o zlepšování fulltextu, ale jednou ročně se mění aby nikdo nedošel jak na to a nemohl na tom vydělávat…..

 • Jirka

  [58]Je už nějaká bližší informace, kdy se bude nové hledání nasazovat?

 • [59]Já osobně si moc stěžovat nemohu ale uvidíme, jak to seznamáci dopilujou.

 • Martin

  [60]Ahoj kluci, mrkněte na klíčové slovo „thajské masaže“ máte to uplně špatně ve výsledcích. Chci masaž ne řízek ;-). tak snad vám to pomuže.

 • [61]Někde jsem zaznamenal posun nahoru a jinde naopak dolů. Z toho mi vychází, že to je ok… Testovaní na různých tvarech slov ještě proběhne.

 • Ondra

  [62]Málem jsem zapomněl. Pořád vidím velký problém např. v SERPu na dotaz „šipky“ na 4. místě jsou mapy.cz … To si myslím, že je velice nerelevantní výsledek. Půjde s tím něco udělat?

 • [63]No krása. Konečně po pár měsících mezi první desítkou a nyni opět budu někde kolem 150 místa 🙁

 • [64]Opět abych analyzoval jak upravit stránky pro Seznam.

 • David

  [65]Milý Sezname, do čeho se to zase pouštíš? Vyhledávání co je teď je naprosto k ničemu a teď když vidím novinky, tak to je ještě větší bída. Nevím jak relevantní je to, že někde na stránce je jednou klíčové spojení a je to upřednostněno před weby, které mají problematice daného klíčového slovního spojení „přizpůsobenou“ např. celou podsekci webu. Snažíte se eliminovat ty co optimalizují své weby, bohužel se z toho stává pak naprostý paskvil ve vyhledávání, když weby o které se někdo stará, poškozujete ať už umýslně či ne. Samozřejmě chápu, že se pak lépe vydělává na reklamních systémech, když jediné co uživatel najde, jsou weby, kde si klíčové slovní spojení firma zaplatí a opravdu se na webu bohatě vyskytuje a na ostatních neplacených pozicích je většina webů jen se zmínkou o hledáném klíčovém slovu či spojení, což je pro hledatele k ničemu, jelikož tam prd najde. Před rokem bylo vyhledávání super a teď všichni přechází na google.Za pár let fulltext seznamu bude nepoužíván!

 • Lukáš Churý

  [66]Pokud dám vyhledat nějaké jméno, obvykle nové vyhledávání upřednostní Twitter, agregátory Twitteru a různé malé databáze nad např. autorovou stránkou či dalšími stránkami, kde je autor uveden a (obvykle) tyto stránky mají vcelku vysoké hodnocení Seznamem. Aktuální výsledky jsou v tomto ohledu lepší.

 • TT
 • [68]Nové vyhledávání selhává na vyhledávání výrazu „plugin-container.exe“. Porovnání: http://search.seznam.cz/?q=plugin-container.exe http://searchtest.seznam.cz/?q=plugin-container.exe

 • Roko

  [69]na moje stránky chodí lidi přes stovky klíčových slov a žádné z nich nijak zvlášť nevybočuje co do počtu. Letmým pohledem je nová verze mírně lepší, spravedlivější. Jen mě udivuje, kolik lidí si tu hraje na optimalizaci celého webu skrze jedno slovní spojení nebo slovo… 🙂

 • [70]Naučí se nová verze poznávat také dvě rozdílná slova znamenající totáž (pneu a pneumatiky u staré verze označoval zvýrazňovač ať se hledalo pneu nebo pneumatiky obojí, nová verze to nezvýrazňuje)? nebo jde jen o nefunkčnost komponenty zvýrazňování?

 • jake
 • [72]Hledal jsem, kde by mne ostříhali, tak jsem zadal frázi >kadeřnictví Praha 6<. U „starého“ byly výsledky odpovídající, u nového verze hledání mi na první stránce vyhodil kadeřnictví z Prahy 5, 8 či 9 – což jsem opravdu nehledal.

 • Zdeněk

  [73]Dobrý den, vyhledávání působí lépe, ale hlásím chybičku při vyhledání hesla „krvokomando“. V původním vyhledání správně na prvním místě aktuální web, v novém testovací varianta a oficiální až na druhém místě. Hezký den, dobrá práce!

 • Honza

  [74]Splníte termín do konce prázdnin?

 • Martin

  [75]Mně na Seznamu nejvíce vadí to, že vždycky musím překlivkávat na „ve světě“. Proč to není jako u Google, aby automaticky zobrazil Svět+ČR dohromady s prvních 50 vyhledávání na první straně Toto Sezname prosím udělej automaticky, jinak nejsi konkurenceschopný. Chci vyhledávat autoamticky v celém internetu. Naopak, pouze v češtině jedině v případě, že o to extra požádám.

 • Zbyněk

  [76]http://searchtest.seznam.cz/?q=chessbase&sId=q25gvjdTwcOfNuM6dCwc&sourceid=web Má to najít chessbase.com, a nabízí nějaké české úchylné stránky. Mělo by to být jako na Google.cz, Centrum.cz, Klikni.cz a dalších. Automaticky to hledá po celém světě s důrazem na relevancí podle jazyka. Čeština je zvýhodněný jazyk, pokud je stránka navštěvovaná stejně jako anglická. Jinak vždy rozhduje ten váš rating návštěvnosti. Co já vím. Naučte se to od Google. To trapné překlikávání je po dalších 20 letech stále stejně blbá vlastnost Seznamu. Těším se na okamžitou! úpravu .

 • [77]mno vcerejsi rekce se tu neobjevila:klíč: těhotenské oblečení – proč je tam dvakrát bazoš? nějaké divné, stejné tak naše stránky jsou v nové verzi na třetí stránce, ve světě na druhém místě (nemáme tam ani slovo anglicky), a google cca 3. pozice…prostě tomu nerozumím..

 • Tomáš

  [78]Mám dotaz, jak docílit toho, aby byl v popisku u výsledku nějaký smysluplný text z webu. Velmi často se mi stává, že Seznam vykousne např. drobečkovou navigaci, což pak ve výsledcích vypadá hrozně. A to i přesto,že na stránce texty jsou. Google téměř vždy vypisuje meta description, což je o hodně lepší. Neplánuje se nějaká změna v tomto?

 • Martin

  [79]Spojení „liberec city“ a stránka http://czech-city.eu se nyní z třetího místa propadla až někam na pátou stránku.

 • Pepek
 • [81][75] Ale Seznam nechce konkurovat Googlu v hledání po celém světě. Proč by to také dělal?

 • [82]Chtěl jsem se zeptat, zda se také nějak změnila váha u stáří domény? Například na spojení „odvoz suti“ nebo „odvoz odpadu“ se naše stránky (www.odvoz-suti-odpadu.cz), které jsou na staré verzi na 3. a 5. místě propadly buhví kam, ani na 30 straně jsem je nenašel a dál jsem už to vzdal. Nebo zda zde spíše hraje roli to, že stránky byly spuštěny na začátku srpna a tak nejsou v databazi se kterou serachtest pracuje?

 • Franta

  [83][82] V clanku se pise „Databáze hledání, která je vidět na searchtestu, vznikla konverzí z produkční databáze (cca z konce června 2010).“ To je myslim i odpoved na tvuj dotaz.

 • [84]Ahojte, mě by spíš zajímalo jak to bude s výpadkama úvodních stránek. Sem tam se stane že Seznam má jen firemní zápis a nemá žádné fulltextové podklady. Teď byl od rána http://www.tonermax.cz na „renovace tonerů“ úplně pryč, ručně jsem ho přidal do indexu a najednou zas zná své Fulltextové ranky a je tudíž druhej? Jak je to možné že sem tam načítá Seznam jen firemní zápis?

 • [85]Toto je taky zajimave: http://search.seznam.cz/?q=mafia+2+kapitoly&from=11 Proc tam je asi CT24?

 • [86]http://www.pohrebpegas.cz/ nas kw pohřeb z první strany někam na třetí – důvod proč nevidím, snad jen upřednostnění velkých webů

 • Marek Stejskal

  [87]Ať nespekulujeme, je už nová verze nasazena? Os. si myslím, že už je nějakou tu dobu implementována.

 • dsm

  [88][87] – až budou stejné výsledky na search a searchtest, tak to bude nasazeno…. logicky 😉

 • Petr

  [89]Mno už aby to bylo. Má někdo info o termínu? Víkend, nebo později?

 • Martin

  [90]Ahoj kluci, myslím si že když uvádíte na přednáškách slovíčko „tancích“. Tak starší verze „search“ hází lepší výsledky. Na obě mutace slova. Tak jenom menší poznatek. Zatim zdarec, jdu zas něco najít.

 • [91]Tak jak? Máte nějaký další termín, kdy by se to mohlo spustit? Co web INVIA.cz ? Stále se bude zobrazovat hlavní doména a jejich subdomény najednou? Je dost nefér, aby se napříkla na KW last minute dovolená zobrazovala INVIA 3x na 1 straně. To si máme taky všichni vytvořit subdomény, optimalizovat a zahltit první stranu? Dejte šanci také ostatním a neprezentujte jen velké weby.

 • [92]Bug na kw „praní“, stará verze najde správně praní, nová verze najde „přání“.

 • [93]Zkoušel jsem na kw „čističky vzduchu“, momentální pozice 16. na searchtest 70. – navíc jsem nedohledal v novém indexu HP eshopu, asi tomu za mák nerozumím, ale ten propad je v tomto případě pro mě nepochopitelný.

 • Solamyl

  [94][92) – dik za info, nádherný příklad.

 • login

  [95]No bohuzel jak vidim, moje dva internetove portaly, ktere bezezmen funguji jiz vice nez 2 roky, jsou zatraceny. Na vetsinu vyhledavanych vyrazu sve stranky v searchtestu nachazim na poslednich stranach. Oprotitomu v search je mam vzdy mezi prvnimi 🙁 To bude narez.. je to moje zivobyti.

 • Anett

  [96]Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy novou verzi spustíte? Děkuji.

 • Mikey

  [97]Vylepšení výsledků na kw „chat“, palec nahoru:o)

 • Maja

  [98]Hlasim neumerne zhorseni – z 3. na 9. stranku http://www.mojepuzzle.cz

 • [99]Řekněte mi prosím čím si web razitka.wz.cz zaslouží na dotaz razíkta 2. pozici na http://searchtest.seznam.cz/?q=raz%C3%ADtka&count=10&pId=MfGQoj3DwbgW5hAVVNTr&from=1 ??? Nic SEO zvláštního na něm není.

 • Dominik

  [100]panove, dobra prace. Vim, ze to nemate lehke… ale vysledky pro ty, co to chapou a delaji kvalitni obsah jsou videt. diky

 • Mikey

  [101]Podezřelý výsledek – první místo na frázi „sex po telefonu“ katalog najisto.

 • [102]tak jestli toto vypustíte na ostrou verzi tak to bude skáza. je to absolutně šílené. utopilo to např. mé stránky a vepředu jsou inzeraty a kdo ví jaky jiný balast. Např. na slovo „kotoučová pila“ jsem nyní na 1pozici a pak? se nemohu dohledat.. zbytek pošlu na mejla 🙁 Raději na to fakt nešahat 🙁

 • [103]tak ty nejhorší výsledky zde: vrtačka 3. nyní 70, hoblovka 37 nyni 120, aku vrtačka 1. nyní 50, kompresor 23 nyní 89, hoblovka s protahem 19 nyní NENALEZENO, kotoučová pila 1. nyní NENALEZENO, okružní pila 5. nyní NENALEZENO, vysokotlaký čistič 22 nyní 78, sponkovačka 1. nyní 82, nýtovačka 1. nyní 23 pozice.. no tak to je uplny masakr..

 • Tomas

  [104]Bylo by dobré, kdyby se na searchtestu použily data, které jsou aktuální ať lze sledovat případné změny, všiml jsem si, že na starých datech nejsou weby, které byly z nějakého důvodu vyřazeny skoro z výsledků nebo tedy spíš jen jejich titulní stránky.

 • [105]Chtěl jsem se zeptat, kdy by mohlo dojít ke spuštění a tím pádem i ke zpracování na nových datech. Výsledky u webů které sleduji jsou kladné a začínají se více podobat googlu.

 • Tomáš

  [106]Nechcete zkusit ještě upravit výsledky na spojení „Policie Vsetín“ nebo „Policie Valašské Meziříčí“ apod.?

 • jist

  [107]Proč se vyhledávají ve fulltextu na dětská obuv i záznamy z firmy.cz?? Zatím zlepšení žádné.

 • [108]chystáte spustit i 4 roky starýho seznam Alberta, po vzoru google Instant?

 • dsm

  [109]„hrách“ :-))) http://searchtest.seznam.cz/?q=hrách

 • [110]Zhoršení naprosto katastrofální. Bazény bylo 14 nyní 78; vířivé bany bylo 6 nyní 21; zastřešení bylo 5 nyní 12; zastřešení bazénů bylo 4 nyní 14; druhý web bazeny 8 vs 14; bazén 4 vs 14; bazénové příslušenství 6 vs 3; bazény příslušenství 8 vs 31. Údaje bylo jsou čerpány z 30.6(konec června). Více připadně po emailu

 • [111]To si snad děláte legraci? Na všechna klíčová slova jsme se propadli. To myslíte vážně, dělat tak zásadní změny před Vánoci? Např. Dětské záclony z 6 na 34 pozici, dětské kapsáře ze 4 na 14, dětské zavinovačky ze 16 na 68, dětský pokoj z 2 na 12 pozici. Nechápu, jak je možné, že jste schopni ze dne na den takhle změnit výsledky? Minulý rok nám před vánoci klesla návštěvnost a potažmo i tržby na polovinu a to jen díky změnám, které jste provedli v říjnu. Tento rok to ani nechci vidět.

 • Marek

  [112]Tak podle nápovědy u fulltextu to spustí dneska 14.9. Takže se máme opět na co těšit 🙁

 • [113]Naprosto souhlasím s [65] příspěvkem. Člověk se stará o svůj web, neustále pracuje na optimalizaci a pak přijde pan SeznamBot a celou práci zhatí tím, že upřednostní weby, na kterých nikdo nepracuje. Snažíte se eliminovat přeoptimalizované stránky, ale preferovat neudržované, zanedbané je určitě ještě horší.

 • [114]111 a 113: nezlobte se, ale s tou šílenou patičkou na Vašem webu se ani nedivím, že se stránky seznamu nezamlouvají 🙂 zkuste tu „práci na optimalizaci“ pojmout maličko jinak, důsledněji tak, aby například odkazy byly k něčemu i návštěvníkům 🙂 věřím, že to pomůže.

 • [115]Dobrý den, vypadli jsme cca na 10 000 KW zcela z vyhledávání na Seznam.cz. I když přidám jméno, tak nic. Kde je problém? * příklad http://search.seznam.cz/?q=Electrolux+ESI+64010+X+mall.cz&sId=sbF4KbZ6wgCDFFT6sGgX&sourceid=top produkt ocividne na strankach mame http://www.mall.cz/vestavne-mycky/electrolux-esi-64010 jen ukazka z google => je ok http://www.google.cz/search?client=opera&rls=en&q=Electrolux+ESI+64010+X&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 Díky za odpověď

 • Michal

  [116]Pane Jurášku, koukal jsem se na váš web eurokosik.cz a v tomto případě seznam rozhodl správně. Ta patička je totiž opravdu „delikátní“ a tak vztek z vaší strany není zrovna na místě.

 • Lukas

  [117][115] mam stejný problém, připadá mi jako kdyby to moc nebralo nové vyhledávání v potaz nadpisy a titulky tak jako dřív. Ono kw které to bude zobrazovat špatně bude mnoho a mnoho, zatím to tu zkoušelo jen malé množtví uživatelů co zde píší komentáře a výsledky jak bylo uvedneo výše nejsou mnohdy vhodné, např.na slovo: razítka je druhý výsledek: Horské chaty a rozhledny – historie razítka Vůbec nesouvící s tématem ale je tam slovo razítko, ikdyž mnoho firem co vyrábí razítka ma stranku lépe optimalizovanou pro dané slovo ale jednoduše tam nejsou. A takových případů bude zajisté stovky.

 • [118][116] Uznávám, že ta patička nevypadá ideálně, ale tu jsem tam dal právě z důvodu propadu ve výsledcích vyhledávání loni v říjnu po změně algoritmu. SeznamBotu se patička líbila a to byl jeden z důvodů proč jsme se vrátili do popředí. Kdyby jsme se loni nepropadli, tak ji tam nikdy nedám. Takže můj vztek je na místě. SeznamBotu se jednou líbí to a jindy zase ono.

 • Michal

  [120]Pane Jurášku opravdu nevím, kde berete jistotu, že se seznam botovi patičky líbí/la. Teď jsem to počítal a v oné patičce máte zhruba 34 zpětných odkazů z nichž zhruba polovina z nich je tématicky úplně mimo. Takže jak říkám vztek ve vašem případě rozhodně není na místě. A je tam samozřejmě více věcí, co by zasloužilo upravit, ale to už by bylo na delší povídání.

 • Franta

  [121]A uz to teda bezi nebo ne? Protoze Seznam a Searchtest davaji jine vysledky. Ale mozna je to tim, ze Searchtest bezi nad jinou databazi.

 • Karel

  [122]Ještě to neběží

 • Mike

  [123]To „vylepšení“ má být spuštěný do 18h.

 • James.pond

  [124]Nemůžu se dočkat jak to dopadne. Zároveň mám ale i strach :).

 • Karel

  [125]Tak už to tam chvilku bylo…

 • Marek

  [126]Je možné, že se v searchtestu nezobrazujou některé čerstvě (cca 14 dní) zaindexované stránky? V normálním vyhledávání je.. cca 2 strana, v searchtestu zmizí. Jede to na stejné databázi?

 • Franta

  [127]Uz to tam je a bezi to na stare databazi :-(, stranky udelane behem praznin tam nejsou :-(((

 • [128][120] To, že se seznamu patička líbila je věc naprosto jednoznačná. Po nasazení několika zpětných odkazů jsme se vrátili zhruba na stejné pozice, jako před změnami algoritmu. Veškeré změny na webu jsem dělal postupně a pečlivě analyzoval výsledky, takže jsem si na 100% jistý, že patička přinesla lepší výsledky. Jestli je problém v patičce, tak proč jsme se doposud na klíčová slova nacházeli na prvních pozicích? Že by to seznam začal řešit až s novou verzí vyhledavače?

 • Franta

  [129]Asi to je nějaké složitější, nezná to web založený v červenci, ale některé nové stránky na jiném webu to má aktuální. Jinak pro mě katastrofa, mám normální ne-MDA web a pokles návštěv z 10 za minutu na 2-3 za minutu 🙁

 • [130][128] Vaše patička je jednoznačně v rozporu s tím, co Seznam doporučuje v Nápovědě v části věnované SEO optimalizaci. Odkazy ve vaší patičce např. nejsou tematické, nevyskytují se v přiměřeném množství, nejsou přirozeně rozprostřeny a jsou tam za účelem získání ranku. Celé znění si přečtěte na http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/optimalizace-webu/on-page-faktory/#odkazy .

 • Matěj

  [131]Příjde mi to celý na hlavu postavený, aktuálně jsou na searchtestu úplně jiný výsledky než kolem druhé hodiny a naprosto překopaný…. je vidět že to nemá vůbec žádnou logiku a kluci co na tom dělaj si tam klikaj podle toho jak jim zrovna chutnala káva… proč na googlu za poslední tři roky nedošlo nikdy k takovým převratům? Proč to seznam musí dělat každej rok? Proč vždy před vánocema? Mělo to být vyplepšení vyhledávání (skloňování), ale za to se podle mě jen seznam schovává. Nové náhledy na prvních pozicích skliku mluví za vše… Hlavně klikejte na naši placenou reklamu, fultext máme jen pro zábavu…

 • Honza

  [132]Tak to změnili na zítřejší datum, asi to nefunguje jak má 😉

 • [133]nechtěl jsem být sprostý, ale na co šáhnete v tomto směfru to POS… Klidně dělejte tyto změny, ale ne před Vánoci.. dělejte je klidně v unoru, březnu kdy to je všem jedno.. ale teď, to je totalni magořina. Davat weby dopředu co s tím slovem mají kulové společného. To že ručně opravíte to či ono slovo co Vám tu pošleme.. to je ta budoucnost seznamu? zklamali jste na plné čáře..

 • [134]na slovo: „aku vrtačka“ to nabízí aku vrtačkY v popisu to je co za logiku? Hoši, fakticky.. kašlete nato.. vemte si dovolenou a vraťte se až v unoru.. všem nám tím ulehčíte práci.. A nebo spíše v tom vidím jinou věc.. relativní výsledky hodit do koše aby Vám lidi platili více v skliku a jiných kampaních co? Chcete být viditelní, zaplaťte si! To je to oč tu běží že?

 • PETR
 • Martin

  [136]Co si vsichni stezujete? Seznam si prece muze delat co chce a kdyz si vybral boj s web adminy tak na to ma pravo. Radsi provozujte osvetu at lidi zacnou pouzivat Google nebo nejakej jinej opravdovej vyhledavac.

 • Jan

  [137]Ja jako SEO expert mam radost, budou zakaznici 🙂

 • tuzko

  [138]Seznam nikdy nebyl fultextem.. Seznam = Katalog, a tak to i zustane pokud se nezmeni mysleni celyho tymu…

 • Pidr

  [139]Není nad to, se zdesenim sledovat, jak se web propada z ctvrte pozice na ctyricatou. Na KW mi bral titulku a ted uz jen podkategorii, ktera na toto KW neni vubec optimalizovana a jeste anchor uplne na (i). Jinak jak jiz zde bylo x krat receno, nechapu proc se tyto zmeny deji vzdy pred Vanoci…cely rok clovek maka, aby poposkocil dopredu a pak jej srazite, parada! Pak aby clovek zustal na prednich pozicich, tak si musi zaplatit Sklik a o to tu mozna jde, ze?

 • Irena

  [140]Tady se někde ztratil kontext: http://searchtest.seznam.cz/?q=velikost+plodu

 • James.pond

  [141]Nevím proč tady pořád naříkáte, když to ještě nemají hotové :), připadáte mi jako velké ucha. Až bude změna kompletně dodělaná, potom můžete něco namítat.

 • Martin

  [142][141]Ono uz jim to vcera nejakou dobu jelo, takze narikani je na miste ty ucho.

 • James.pond

  [143]Martin: kdyby jim to jelo, tak to pořád neladí, co myslíš?

 • Jarek

  [144]Me hlavne vadi, ze diky ladeni prichazim o potencionalni zakazniky. Chvili jsem ve vysledcich v top 5 a za hodinu tam jiz nejsem. Za hodinu pak zase skocim zpet do top 5. To je jak kdyby vam nekdo pred obchodem vykopal diru pro kanalizaci a nedal tam lavku.

 • Tommy

  [145]To Jarek: Jen největší naivci spolíhají ve svým bizu na traffic ze serpu. Pokud patříš mezi ně, budiž pro tebe tento výkyv varováním. Vždyť seznamáci si ze SVÝM searchem můžou dělat co chcou!!!

 • James.pond

  [146]Jarek: doporučuji zbavit se závislosti na jednom vyhledávači. Taky mě to skáče jako tobě, ale seznam není naštěstí jediný vyhledávač, který mě živí.

 • SEO

  [147]Dobrý den. Před spuštěním prosím o kontrolu klíčového spojení „kontaktní čočky“.. Propad na druhou podstránku v SERPu.. web kup-cocky.cz

 • Mikey

  [148][147] Aneb, hoši nepouštějte to, dokud nebudeme na „moje fráze“ první:D Nebo máte to úplně špatně, protže já nejsem první. Opravdu mi přijde vtipné, jak se někteří domnívají, že mají právo na svoje první místo…

 • Martin

  [149]Uz to asi zas jede, trosicku jina verze nez vcera. Ale nektere vysledky jsou opravdu komicke. Chudaci rozsahlejsi weby, kde jim to misto stranek odpovidajicich prislusnym KW indexuje vsemozne mini-podstranky s treba dvema vetami.

 • Jarek

  [150]To Tommy: muzes byt trochu konkretnejsi? Pokud podnikas jen na webu, tak je SERP docela dost podstatny. Nevim, kam tim miris… To James pond: jj, to mas pravdu, jeste tu mame Google. Skoda, ze jej moc lidi nepouzivaji. Snad jim reklamni kampan privede nove lidi. To Martin: neco podobneho je i muj pripad, doposud mi to indexovalo hlavni stranku a ted nejakou prisernou podstranku.

 • Jan

  [151]Nevim proc tady kazdy tak brecite, Seznam dela to co uzna za vhodne, budte radi ze tady mate laespon takovy blog kde muzete alespon takto komunikovat s tvurci fulltextu. V googlu se s vami vubec nikdo nebavi.

 • Matěj

  [152]To Jan: Právě to je ono, udělá to co uzná za vhodné… a né to co je správné… chápu že nejde udělat vše tak aby byl každý spokojen, a nemám nic proti tomu pokud vylepší vyhledávání. Jen skoky pozic v řádu desítek nechápu. Pokud se propadnu z prvního na pátý místo tak nenamítám nic… Jinak ke googlu: ano nebaví se s Vámi, ale tam to upřípmě není potřeba…

 • Jirka Š.

  [153]Seznam ale dělá co je správné, snaží se nabídnout lepší výsledky uživatelům. O to mu jde. To ze Vam skacou pozice nahoru a dolu lidi nezajima a Seznam taky ne. Seznam a lidi chtej dobre vysledky. A toho se dosahne jedine tak, ze spousta zde jmenovanych webu se propadne. Dalo by se vpodstate rici, ze cim vice tu nekteri lidi budou rvat, tym jsou vysledky v Seznamu lepsi 🙂

 • Václav Málek

  [154]Souhlasím s [141], vydržet do oficiálního ukončení prací a pak konstruktivně kritizovat..

 • Martin

  [155]Ja jsem v tomhle sporu nezaujaty, protoze nastesti zadny web momentalne neadministruju, ale vysledky mi teda lepší rozhodně nepripadnou. Mam z toho silny pocit se Seznam se snazi dosahnout neceho co mu ale vubec nejde. Jakoby se znovu snazil objevit kolo.

 • Václav Málek

  [156]Nevím, jestli za tím stojí technické problémy ale čas ukončení prací se posunul do zítra – 16.9.2010 18:00, viz. http://napoveda.seznam.cz/cz/services/

 • [157]Dle http://napoveda.seznam.cz/cz/services/ se termín posunul až na zítra. Jsem zvědav co z toho nakonec vyleze, na většinu výrazů jsem zatím vypadul z výsledků úplně.

 • [158]Tak jsem se na dnešek „těšila“, hold budu ještě muset vydržet do zítřka.

 • Mark

  [159]Kdyby už aspon seznam fulltext bral indexování nových stránek… Ani pod SITE se nezobrazí nic už delší dobu.

 • [160]159 Nevím, jak jste na to přišel, ale pokud si zadám na seznamu site:www.neco.cz , tak tedy mně osobně se indexované stránky zobrazí

 • [161]Jen informačně, dle mého to zkouší každý den…I ted v tuhle chvíli,nebot jeden můj web, na kterém to sleduji a je dlouhodobě druhý na určité KW, tak vždy po 18 hod. poskočí na první pozici…Ale na searchtestu sem až na¨konci stranky a na webus em nedělal razantní změni ani aktivní SEO tak by mi mělo být jedno, zda to běžíé na aktualní databázi nebo na té červnové… Pro admina: Někdo mi ukazoval výraz VŠE na seznamu, kromě prvního odkazu jsou ostatní úplně mimo!

 • Jarek

  [162]To Radek Novy: treba mysli to, ze ted seznam (asi pred spustenim noveho fulltextu) neindexuje nove stranky. Sam novou webovku a za mesic mam zaindexovane jen 2 stranky, prtiom uz na web smeruje nekolik clanku a odkazy v katalogach. Zatim co Google stihl jiz zaindexovat pres 100 stran.

 • [163]Hlásím podivné výsledky na kw šaty do tanečních – můj web není až tak špatný aby musel být na 7mé straně a předbíhali ho bazoše a jím podobné. Díky

 • Martin

  [164][163]To je pekny priklad. Kdybych hledal „šaty do tanečních“ tak bych urcite videl radsi Vase stranky nez polovinu tech PR, bazar apod. stranek co jsou pred Vami.

 • [165]No já to vidím tak, že se o něco tady seznamáci pokouší, ale pořad jim to nejde.. asi to nově dělá banda studentíku, navíc jim dochází prachy tak chtějí pro své SEO experty více peněz proto je základ to celé rozdupat a upřednostnit weby, kterou jsou kdo ví jak dlouho staré aby káplo více z Skliku a SEO.

 • Dominik

  [166]Zdravim fulltextaky 🙂 Predem dik za novy fulltext. I pres vsechny nadavky, je to dobra prace. Co jedine me zarazi je nesmyslna vaha klicoveho slova v domene webu. 🙁 Mohl jsem to otestovat na par strankach a opravdu je to nerelevantni, respektive relevance je prirazovana MFA webum ci microwebum, kteri jsou velice mlade a obsahove pod bodem mrazu. to by chtelo zlepsit.. respektive si dovoluji tvrdit, opravit

 • Maulwurf
 • Ficek

  [168]Už to jede naplno nebo se zatím jen testuje? Nikde žádné info od Seznamu.

 • Sunka

  [169]Tak už to fičí

 • bradavičník

  [170]kde jen udělali soudruzi chybu… http://search.seznam.cz/?q=scooby+doo+hry+1001

 • [171]Moc pěkné. Zkuste hledat výraz „plotice“ (to je ryba), na prvním místě je odkaz na tohle: http://i-love-chelsea.blog.cz/ . To asi není o rybách, že?

 • [172]http://search.seznam.cz/?q=p%C5%AFj%C4%8Dky+na+op+ihned+a+hotov%C4%9B&sId=RPxBRajJwmqE8NuvllMT&sourceid=top Je to přímo z našeptávače pouze tři stránky a nesmyslný výsledky. Jinak spíše spokojenost. Jen nechápu vzestup mocrowebů a stránek na doménách třetího řádu, ale třeba se to postupnou novou indexací stránek napraví kdo ví.

 • Spokojenec

  [173]Maximální spokojenost!!! Už do toho nerýpejte!!! :)))

 • Martin

  [174]Zkuste kouknout na http://search.seznam.cz/?q=tachlovice&sId=LZFVUpy3wf65GOLvhRB3&sourceid=top První dvě místa OK, ale od třetí pozice už relevance nic moc

 • Dan

  [175]Dobrý den, na klíčové sousloví hračka Kuky se na prvním místě zobrazí stránka http://www.hracka-kuku.cz, která má se zmíněným souslovím pramálo společného. Od druhého místa už je to v pořádku. Můžete s tím něco udělat?

 • 2dut

  [176]to 175 – takže už víme, komu patří eurokosik.cz… 🙂

 • Michal

  [177]Včera 16 pozice dneska +100 no, nevim tedy Pane Seznam to by chtělo změnit, než mě klienti pověsí 😀

 • Duch

  [178]No, já osobně bych se spíše zaměřil na to, aby Seznam dokázal indexovat nové stránky rychleji než Google. V tento okamžik je běžnou praxí, že Seznam má uloženo 30 podstránek v okamžiku, kdy Google už má 5.000 podstránek. A to ani nemluvím o tom, že Google nabízí i přístupy, jak často jejich robot chodil na můj web. Pokud samozřejmě bude kvalitně fungovat indexace, tak bych viděl krok kupředu odlaďovat hledání. Ale takto mi to přijde spíše krok dozadu, když nefunguje ani to základní.

 • Enti

  [179]Nerozumím propadu webu projektory-slevy.cz z první strany na kw „projektory“ kamsi do neznáma… Je na webu nějaká zásadní chyba? Doteď byl 5.-6., na Googlu je 4. Díky.

 • Petr

  [180]Pro většinu stránek, které jsou v mém okolí dopadla změna na seznamu na jedničku, ale i tak je to k ničemu pokud seznam neindexuje nové stránky. Souhlasím s [178], že pak změny na fulltextu pro blaho uživatelů jsou k ničemu, když nové aktuální články jsou zaindexovány až po měsíci, kdy už jaksi aktuálnost danného článku je mimo. Bylo by fajn, kdyby se někdo z S-týmu k indexaci seznamu třeba i tady vyjádřil.

 • Mark

  [181][178][180] Naprosto souhlasím. S indexací nových stránek se na seznamu peru už skoro měsíc…

 • [182]Dobrý den, chtěla bych požádat o prověření změn u klíčového slova „plastová okna“, příklad propad firmy oknoplastik.cz na druhou stranu. Původně 7 pozice, nyní 12. Předem děkuji

 • Janda

  [183]Zkousel jsem porovnavat vysledky na nekolik nazvu knih a je to ohromne zhorseni. Napriklad vyhledani vyrazu „Zločin a trest“ nebo „Vojna a mir“ mi nenajde jediny vysledek ktery by byl relevantni a takovych vyrazu mam spousty.

 • Martin

  [184][182] Propad ze 7 na 12 pozici určitě okamžitě prověříme a vše napravíme! 🙂

 • [185]Propad na klíčové slovo dalekohledy z 2. strany na konec 9. Můžete mi prosím, poradit, jak se dostat zpět? Vím, že nejsem sám, ale zdá se mi, že se zrovna k tumuto slovu web hodně vztahuje, tak to zkouším tady. Díky.

 • Franta

  [186]Tady se clovek pobavi 🙂

 • [187]Dobrý den, chtěla bych požádat o prověření změn u klíčového slova „kontaktní čočky“, příklad propad firmy cocky-kontaktni.cz na 5. místo ze 2. místa. Původně 2. pozice, nyní 5. Předem děkuji

 • [188]Šefler: proč? Naprosto prasácké black hat seo praktiky. 119x slovo čočky je opravdu síla. Nedivím se. Já osobně bych web maximálně penalizoval. Divím se, že se web dostal až sem

 • [189][187] Ta výměna ve stránce partneři je téměř unikatní a hodná ocenění – 621 odkazů z jedný stránky to je solidní nástřel 😀

 • Jan

  [190]co teprve http://www.extra-parfemy.cz v patce odkazy, 1, 2 masakr ale je na krasnem 7 miste, proste to nevadi :), proto to tam mam, a jsem rad jak jsem posral fultext seznamu,

 • Honza

  [191]Seznamáci budete i indexovat nové stránky a články nebo si budete jen honit trika nad tím jak jste zas znekvalitněním fulltextu zvýšily příjmy Skliku?

 • Sunka

  [192]Dobrý den, také bych rád slyšel vysvětlení, přeč neindexujete…

 • Petr

  [193]Ani ne vysvětlení, věřím, že teď toho bylo dost co dělat, ale spíše datum kdy začnete indexovat. Díky Ps. I když stejně toto možná ani nikdo ze seznamu nečte, protože jsem tady neviděl žádný příspěvek od někoho z fulltextu

 • [194]DD, u našeho webu http://www.koralek-obchod.cz je zhoršení na hlavní klíčové slovo „korálky“ z dlouhodobě 1. pozice na 4. Ostatní weby (i před námi) mají nižší nebo stejný rank a vždy výrazně méně indexovaných stran. Dokonce první dva weby mají duplicitní titulek, description a keywords snad pro celý web. Předem díky za jakoukoliv reakci.

 • [195]Vazeni, kdy zacne normalne fungovat addUrl? Neindexujete nove stranky. Proc? Kdyz novy fulltext uz je nasazeny.

 • martin

  [196]Poslední týden vyhledávání seznamu je ostudný. Jakoby „sklik“ byl přednější, než práce na webovkách za několik let. Weby s google ranky 5 na druhé stránce seznamu. Pokud seznam tak „sklik“ a za 30kč kliknutí. To je moc pěkný začátek sezóny. Vše jsem tušil, když seznam přidal k „sklik“ náhledy stránek. Google google, prosím inzeruj více!!

 • štefan

  [197]To je opravdu revoluce ve vyhledávání, nahože jsou nesmyslné výsledky, které mají daleko k „relevantnímu výsledku“ a nové stránky se neidexují. Kdy to bude opravdu 100%?

 • [198]Byla součástí nové verze fulltextu taky úmyslně odstraněna možnost zobrazení více výsledků než 10ti. Konkrétně parametr count v URL, dříve možný až 100? Nebo je to jen omyl a bude zase fukční? Díky

 • Petr

  [199]Tak dnes opět přesuny, u několika webů jsem dnes zaregistroval zpět navrácené jednotlivé stránky, které při změně fulltextu vypadly. Opravdu by bylo fajn, kdyby Seznam více komunikoval a trochu otevřel dveře své kuchyně s termíny co se kdy a jak děje popř. dělo. Indexace nových stránek, ale neproběhla…

 • Milan

  [200]Takže pokud není vyhledávané slovo přímo v doméně, nebo odkazu stránka se zobrazí až za všemi co mají vyhledávané slovo v odkazu. Nehraje zde vyhledávané slovo v textu, přednost má vyhledávané slovo v odkazu. To je ale asi špatně, nebo to tak má být?

 • Jaro

  [201]Myslím, žebychom měli začít Seznam bojkotovat. Součastný internet v ČR=Seznam a jeho praktiky se mi přestávají líbit. Seznam je nyní o tom vytřískat z reklamy co nejvíc peněz. Aplikace jsou hnus – graficky i uživatelsky. Nejraději bych zafinancoval vývoj nového „Seznamu“.

 • Petr

  [202]Tak to tak vypadá, že seznam indexuje jen něco – viz příklad p. Kubíčka na webtrhu 22:36 http://webtrh.cz/106773-seznam-prestal-indexaci-novych-stranek?p=572070#post572070

 • Duch

  [203]Tak si říkám, jestli vůbec od Seznam.cz někdo na tento blog někdy chodí. A pokud ano, tak mě trošku mrzí, že alespoň neuvedou do diskuse, kdy začnou znovu indexovat nebo jestli je tam nějaká prodleva jak se aktualizuje ta současná databáze … no ale i v tomto případě by mohli napsat, jak dlouho se předpokládá 🙁

 • [204]Jak jste již někteří zaznamenali – robot nějakou dobu neběží. Bylo ho nutné zastavit z důvodu nasazení nového hledání. Momentálně už je spuštěn a změny by se v databázi měly projevit do středy. Pokud jde o vaše komentáře – všechny je čteme a zabýváme se jimi. Jsou pro nás velmi důležitou zpětnou vazbou, za což děkujeme!

 • David

  [205]Dobrý den, u našeho webu http://www.altradbaumann.cz došlo na klíčové slovo „lešení“ k propadu z původní 30té pozice až na 90té místo…

 • [206]Dobrý den, přimlouvám se za odpověď na komentář #198. V nápovědě máte uvedeno, že parametr count v URL zobrazí max. 20 výsledků (Dříve šlo opravdu až 100). Problém je, že v tuto chvíli na search.seznam.cz nefunguje tento parametr vůbec – tedy ani na 20 výsledků!

 • [207]Dobrý den, je mi jasné, že se vyhledavač ladí, takže bych měl jednu připomínku,dotaz. Pokud ji už někdo řešil, tak se omlouvám. Když zadám výraz „kadeřnictví praha“, tak při hledání „česky“ je stránka http://www.studiosonja.cz/ na 1.straně, při hledání „ve světě“ ji nemohu dohledat do 6.strany. WWW nejsou moje, ale vyjadřuje to rozdíl, který je mezi českou a světovou verzí seznam.cz, který pozoruji.U některých výrazů je to zase tak, že ve světové jsou stránky vepředu a české nikde!!! :/ Prosím, pokud to čte někdo v Seznam.cz, mrknuli byste na to? Díky moc, m.

 • [208]Ještě k [207]: I v testovací verzi na http://searchtest.seznam.cz/ se toto také děje. Jaká verze je ta, která tu bude např. za týden? Díky moc, m.

 • Roman

  [209]Problém s výsledkem na kw Izrael (původně 6. pozice) nyní ve výsledcích stránka vůbec není. (http://www.avetour.cz/informace-o-zemi/izrael)

 • Duch

  [210][204] bezva 🙂 děkujeme za reakci. Vážím si toho, že se zajímáte také o názory koncových uživatelů

 • [211]hlásím zvláštní výsledky na dotaz prodej firem – na treti strance subdomeny webu firmyvkraji.cz – viz http://search.seznam.cz/?q=prodej+firem&count=10&pId=syJwDTbpw7FNjhxjVzE1&from=21

 • Tomas Ondrousek

  [212]Dobry den, stranky naseho klienta http://www.ak-znojmo.cz zaměřená na klíčová slova právní služby Znojmo a advokátní kancelář Znojmo se do minulého týdne zobrazovali na 1. straně vyhledavače Seznam.cz po zadání těchto klíčových slov. To samé na Google.cz. Ovšem v tomto týdnu se na výraz právní služby Znojmo naprosto vypařili z vašeho vyhledavače, přičemž výraz advokátní kancelář Znojmo funguje. Prosím o vysvětlení.

 • [213][198], [206] Ano, v rámci nasazování nové verze vyhledávání došlo ke snížení počtu výsledků, které se dají zobrazit pomocí parametru count. V brzké době bude jejich počet opět zvýšen na 20 (viz, http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/hledani-fulltext-dostupne-parametry-v-url-vyhledavani/#count)

 • [214][207] Pro vyhledávání ve světě využívá Seznam.cz technologii Bing.com od firmy Microsof. Vidět je to i v pravém dolním rohu, kde je při hledání ve světě věta „výsledky dodává bing“ (při hledání česky je naopak věta „výsledky dodává Seznam“). Vzhledem k tomu, že se pro hledání ve světě a česky používají jiné technologie, jsou výsledky rozdílné.

 • [215][208] Na searchtest.seznam.cz se testovla nová verze vyhledávání před nasazením. Po nasazení (ke kterému došlo 16.9.) se chová stejně, jako search.seznam.cz, tedy včetně hledání ve světě (viz [214]).

 • [216]Searchtest jste teď spustili již nad aktuální databází? Dost se v něm totiž změnili výsledky.

 • Petr

  [217]Jaro: „Nejraději bych zafinancoval vývoj nového Seznamu“. Není problém, ozvěte se mi na 608 374 535.

 • [218]náš web byl trvale téměř 2 roky na prvních pozici při zadání klíčového slova. Po úpravách ve fulltextu se naše stránky na seznamu propadli až na 6 pozici, přitom na googlu zustavame stale prvni. Přitom SRANK máme stale nejvyssi 80. co tedy musíme zmenit, aby se stranky vratili na prvni pozici. dekuji

 • [219]Dobrý den, stránky našeho partnera byly na výraz „truhlářství praha 4“ na 1.straně. Nyní je nedohledatelný, ale nejsem si vědom, že by truhláři někde udělali chybu. Mohli byste se na to prosím podívat? Díky moc, marian

 • [220]Dobrý den, máme podobný problém jako předřečníci. Náš web byl dlouhou dobu při zadání našeho titulku „web občanů města Roztoky“ na prvním místě a v první desítce při zadání „Roztoky“ či „město Roztoky“. Stejně je tomu na Googlu a Bingu. Po upgradu Vaše vyhledávání jsme úplně zmizeli. Dokonce i přímo při zadání adresy http://www.roztoky.com to najde jen jednu jedinou stránku a to ještě zdaleka ne tu hlavní. Už jsem to komunikoval s Vaším supportem, sdělili mi jen, že jste upgradovali a že to mám optimalizovat (příčemž není příliš co). Nemyslím si ale, že by stávající výsledky vyhledávání byly relevantnější než předtím. Děkuji.

 • [221]Dobrý den, nové vyhledávání hodnotím celkem kladně, jen se slovem e-shop si zřejmě Váš nový systém nerozumí, po zadání „avon e-shop“, kde jsme byli na první stránce se zobrazí až příliž málo výsledků a kliknutím na stranu 14 je výsledek typu Na dotaz „avon e-shop“ nebylo nic nalezeno, přitom na „avon shop“ jsme první a všude púoužíváme spíše e-shop, nežli shop samostatně. Snad Vám toto pomůže při odhalení případných chyb nového engine. S pozdravem, Petr Zálešák

 • [222]Dobrý den, asi se stal renons. Jakmile zadát do vyhledavače slovo vyprávěj (hledám seriál vyprávěj) najedou mi odkazy na stránky blesk.cz. Nikoliv oficiální strány seriálu (vypravej.cz), případně další fan stránky (vypravej.eu, vypravej-retro.blog.cz). Může mi todlě někdo osvětlit, díky pěkný den Martin

 • [223]Dobrý den, české hledání asi zapomnělo stránky makalu.cz – např. na dotaz * Běžky sporten ranger 2010/2011 * nenajde Seznam v Česku nic, ve světě už nás má. Podobné je to i u dalších výrazů, česká verze nenajde ani věty zkopírované přímo z titulní stránky. Prosím o nápravu a předem děkuji za vyřízení.

 • [224]Dobrý den, stránky našeho klienta http://www.full-service.cz na klíčové slovo „atrakce“ před zavedením nového vyhledávání 2-3. místo. Po zavedení nového vyhledávání 60. místo. Děkujeme za vyjádření proč tomu tak je. Roman Kramlík

 • Mirek

  [225]Dobrý den, víte, jaký je rozdíl mezi STĚRKY a ŠTĚRKY? Pro mne ten rozdíl je takový, že například pandomo.cz a klienti, co hledají podlahové stěrky mají smůlu. Na základní škole se učí rozlišování slov s háčkem a bez, tak to zkuste;-)

 • [226]DD, prosím, mohli byste napsat nějakou reakci na můj dotaz [194]? Vím, že se tady každý ptáme podobně „proč zrovna můj web propadl“? Ale jak jsem zmiňoval, na daný dotaz „korálky“ jsou prostě první dva weby poměrně nekvalitní (z mého zaujatého pohledu :)) a např. nejsou ani validní. Pokud zde bylo psáno, že jste neměnili váhy Vašeho vyhodnocování, tak co se tedy změnilo? Nepřipadá mi, že by to bylo tím, že už nepoužíváte lemmata. Slovo „korálky“ je zrovna zastoupeno velmi hustě na všech těchto webech a odkazech na ně. Teda jedině, pokud před tím nebylo lemma pro korálky „korálek“, kde jsme mohli mít výhodu, že toto slovo máme v názvu domény. Toto si ale nemyslím, protože pak by dříve museli být výsledky shodné na slovo „korálky“ a „korálek“ a to nebyli (náš web byl vždy první, ale ostatní se lišili..).

 • [227]Dobrý den, nové vyhledávání je přinejmenším zvláštní, optimalizujeme na „tvorba webových stránek“, před změnou první strana jak na Seznamu, tak Google, po změně propad na 3. stranu vyhledávání (Seznam). Na první stranu se naopak dostaly i nekvalitní výsledky. Neměly pozice zůstat obdobné? Bude ještě nějaký update nebo se již jedná o finální podobu?

 • Zbynek

  [228]Dobry den, nyni se ani na dotaz „recenze her cz“ nezobrazuji stranky recenze- her.cz. Pri parametru site: vyjizdeji u teto domeny jen domeny tretiho rady a ne stranky z druheho radu. Pritom drive byly zaindexovany cele. Diky

 • Marek

  [229]Dobrý den,tak ještě jeden dotaz. Seznam.cz změnil svá kritéria pro řazení stránek při zadání určitého klíčového slova. Mohli bychom dostat nějaké vyjádření, co je dnes tedy vlastně pro Seznam.cz důležité? Prakticky seznam.cz přikládal předtím váhu např. zpětným odkazům spíše než onpage seo, jak je to dnes? Píši schválně např. 🙂 díky moc m.

 • Mirek

  [230]Ahoj, mám spíše k engine, jak k výstupům. Nepochopil jsem totiž dobře „Co bylo tedy předmětem změny?“ – technicky to funguje tak, že dotaz analyzujete a vytvoříte několik subdotazů (paralelních) pro různě vyrobené subindexy jijichž výsledky individuálně boostnete (BLE FUJ!) a podle skóre seřadíte a nebo používáte jiné kouzlo? Zajímám se totiž o programování vyhledávacích strojů jestli můžete poodhalit něco z vaší kuchyně, byl bych potěšen. Díky.

 • Marek

  [231]viz [204], psali jste, že robot se ustálí do středy. Dnes je středa,mohli bychom se zeptat, jak to vypadá? Díky m.

 • Petr

  [232][231] nestalo se vůbec nic ! Na 30-ti pozorovaných webech na kouzelné slůvko „site“ stejný výsledek, termín středy byl asi určen, jen aby měl někdo min. dva dny klid, situace je ale pořád stejná. Hromada lidí tady brečí, že se jim propadl web, a co mají udělat pro návrat, tomu se jen směji, to by mohl pak brečet každý. Ale to že seznam neindexuje již skoro měsíc pořádně nové stránky je problém větší masy. Celkově nový fulltext díky tomuto hodnotím velmi negativně a jistě nejsem sám, jen sem nechce kupa lidí psát, protože co je tady napsáno je stejně zbytečná ztráta času.

 • Marek

  [233][232], ahoj, zdravím tě Petře. Já vím, že by mohl brečet každý, ale nevím, jak mám nyní oddělit optimalizaci pro Seznam.cz a pro Google. Dle všech možných pouček se tu snažíme něco dodržovat a najednou nám weby spadly a jsme prostě v háji, protože seznam.cz úplně ideálně nekomunikuje a nechci si to na google kazit tím, že tu budu optimalizovat něco, co je třeba chyba robota :/ m.

 • [234]Mám dotaz: Kolem 16.9. mi spadl web na KW stěhování z 2-4 pozice na 1.straně na 13. na 2. straně a dnes na 3. stranu na 2. pozici. Na webu kolem 16.9. žádné úpravy, o víkednu jen vyměněn obrázek v hlavičce a přidáo asi 10 slov. Souvisí to s novou verzí vyhjledávače resp. nějakou jeho chybkou? To je přece velký sešup (stabilně jsem dlohodobě na 1 straně v první polovině, jenom okolo nasazování nových verzí se propadnu ale do měsíce zase vrátím). Dík za názor/radu.

 • pavel

  [235]ach jo.. muze mi nekdo napsat na email kdo je spokojeny s vysledky? u nas se propadli nektere eshopy do neznama – rad bych to pochopil na predni pozice se dostali nase mikro site weby (web s 5 podstrankami odkazujici na jine projekty) – neni to crazy? Par dni zpet mi psal klient, ze dekuje za mikrosite (asi chtel podekovat vam), nechapu. nerozumim asi tom uz, proc ale delate cirkus v zari-prosinec? pamatuji loni, ze nejake kouzla se deli v listopadu a po vanocich (leden-unor) bylo vse zase ok. dik za jakekoliv informace. pavel

 • Martin

  [236]U nás se stalo jediné. Všechny weby pryč, tak zbyl SKLIK no a díky konkurenci, která je taky pryč máme za posledních 14 dní vyklikáno 14.000,-Kč. Když to takhle půjde dál, tak bude za chvíli klik za 100,-Kč, protože fultext nefunguje. Všechny weby máme SRANK minimálně 7 a PAGERANK 3-5.

 • Jan

  [237]Nebrecte porad a zacnete delat weby pro lidi a ne pro roboty, mam par projektu, a slova ktera se pohybuji konkurencnosti 4-12 mil. jsem na prednich pozicich 1-3. a to tak je jiz 2,5 roku. a nic se nezmenilo, yadny sileny propad. Asi delate neco spatne

 • Dalila

  [238][237] Podelil byste se o konkretni weby a klicova slova (klidne na mail)? Bez konkretnich prikladu je ten prispevek trochu bezzubej..;)Diky

 • Tom

  [239]Tak nevím, co se děje, ale mění se výsledky i dnes. Pro nás bohužel k horšímu. Z předních pozic někam do pryč. Jestli toto je finální podoba fulltextu, tak doufám, že se lidi naučí vyhledávat na google!

 • Petr

  [240]Dneska zažívám noční můru, protože to co se děje se serpem je holý nesmysl.

 • Petr Martinek

  [241][237] Další z těch nekonkrétních? Neboj, pochlub se, nikdo tě tady neukousne a všichni se tady z toho jistě poučí. [239] Ještě se to asi ladí, sledujeme celý dnešek razantní změny na některé sady klíčových slov. Jinak nic proti milý Sezname, ale doufám, že za 1. místo na daná klíčové slova (viz níže) nemůže patička. http://search.seznam.cz/?q=rodinn%C3%A9+domy+na+kl%C3%AD%C4%8D&sId=b8bqjFKgcFngFh9QZ2Uz&sourceid=top

 • [242]Dobrý den, rád bych se zeptal, proč jsme dnes byli ještě na výrazy erotické prádlo a spodní prádlo na druhé pozici a nyní na erotické prádlo propad na 17.pozici. Podobná situace je i u jiných výrazů. Poctivě budujeme eshop několik let, intenzivně se o něj staráme a nyní takový propad. Dokáže to někdo vysvětlit? Proč jsou diametrální rozdíly oproti searchtest.seznam.cz , kde jsme měli obdobné pozice než před nasazením nového ostrého vyhledávání? Proč se mění ještě pozice dnes? Děkuji za každou radu a odpověď

 • Gob

  [243][242] Databáze v searchtestu byla někdy z června, ad dále) to že jste včera byl někde a dnes jinde ve výsledcích pociťujeme všichni, u mě se mnoho výsledků nepodstatných frází dostalo do popředí a důležité věci jsou na x-tých pozicích. To co tady kdosi psal že je x let na prvních místech je nesmysl, jedině že by v jeho oboru byl jen on a pak další konkurence měla jen weby o pár větách, to není ale webkonkurence 🙂 Jinak to zahýbalo i weby s s-rankem kolem 90, pokud vynechám srank (protože ho většina lidí neuznává) tak weby s backlinky např. 90tis-120tis takže opravdu teď nejde asi o optimalizaci „z venku“ ale o to jak jsou fráze na stránkách koncipovány uvnitř, nic netvrdím – jen můj dojem a pozorování, testování… a konečně přestal mít úplně vliv název domény 🙂 Ještě kdyby ten robot robotil 🙁

 • [244]Autoři chtěli uvést, na jaké slova jsou propastné rozdíly oproti searchtestu. Nevím, zda teď probíhá reindexace, či co, ale u nás nastal propad na všechny základní klíčová slova a značky, které prodáváme. Ve staré verzi i na searchtestu vždy v první desítce, nyní ani někdy ne do 5. strany! Tak nevím, co si mám o novém vyhledávání myslet 🙁

 • marti

  [245]tak to je opravdu síla – spíše mi to připadá jako loterie než vyhledávání

 • Radek

  [246]Dnes pozoruji razantní úbytek návštěvnosti na různě zaměřených, kvalitních, webech (SR 80-90). Doufám, že to není konečná fáze. Na některých webech úbytek o více než 50% návštěv (z 12 000 na 5000)… Dejte nám prosím vědět, zda si s vyhledáváním stále pohráváte, nebo je to konečná fáze a kdy začnete znovu-indexovat stránky… Díky.

 • tomas

  [247][246] dnes jsem také zaznamenal velký propad návštěvnosti 🙁 a to to nejsou žádná MFA ale kvalitní webové stránky fungující několik let.

 • Bolej mě nohy a hrozně…

  [248]Celkem mě překvapuje kolik je tady stížností. Když mi na jaře Seznam odstřelil 3/4 portfolia (které je stále jen na G) tak si nikdo nestěžoval… K indexaci, monetálně sleduju jen low srank a některý už v indexu jsou některé eště ne, takže dle mě ok. Hlavní problém je samozřejmě v tom, že mnoho majitelů webů i amatérskejch optimalizérů má „zamlženo“ a nedovedou si uvědomit co je „přirozené SEO“ respektive udělat optimalizaci přirozeně je xy-krát nákladnější (viz. jarní komentáře Yuhůa, nebo přístup p. Prokopa). Nechci tu nikoho urážet, ale stejně jako na Googlu se po zmršené optimalizaci budete těžko vracet zpět (ikdyž na G často stačí delší dobu nemanipulovat) tak podobně to může fungovat i u S. Přeju hodně štěstí…

 • Maulwurf

  [249]Příspěvku 167 si zřejmě nikdo nevšimnul, zkusím to tedy nějakou zábavnější formou: Podle Seznamu je v Praze 6 100x víc pizzerií než restaurací. To je asi chyba, že jo? http://search.seznam.cz/?q=pizzerie+praha+6&sId=rOZdTtwSwky_eF6fjmwe&sourceid=top – 4000 výsledků http://search.seznam.cz/?q=restaurace+praha+6&sId=rOZdTtwSwhcPeFpHp7FL&sourceid=top – 40 výsledků

 • [250]Tak jako všichni ostatní jsme zklamaní z nového vyhledavače. Ze 4-5 pozice na 47 a po dalším týdnu na 73 je dost síla. Na klíčové slovo svítidla nás přeskočili i naše jiné vlastní stránky se svítidly, kterým se minim. věnujeme s omezeným obsahem, přičemž hlavní shop s 27 000 položkami je ve společnosti … Protože jsem laik a práci zadávám programátorům, byl bych rád, kdyby mi někdo řekl, kde je chyba. Budete se vůbec zabývat těmito jednotlivými připomínkami?

 • [251]Vážení, pokud máte pocit, že se Vám weby propadají, věřím, že vám lépe poradí nějaká SEO poradna, například seo.nawebu.cz, než blog fulltextu. Pochopte, že tenhle blog není vytvořen pro stěžování si, ale pro sběr relevantních feedbacků pro updaty vyhledávání, robota a podobně. Proto bych rád požádal všechny, kteří si stěžují, že jejich web je z 1. místa najednou na místě 100. o přehodnocení kvality jejich práce a dále o případné dotazy na místech k tomu určených… což tenhle blog určitě není 🙂 fulltext týme, držím palce a věřím, že si ze z těchto „pra-seo-maniaků“ nic moc neděláš 🙂

 • Duch

  [252]No, já monitoruju pohyb robotů na mojich webech a v úterý u mě byl SeznamBot a ve středu taky. A počet výsledků na site: se mi konečně začal pomaličku zvětšovat – řádově po měsíci 🙂 … A jinak samozřejmě souhlasím s těmi, co zde kritizují lidi kritizující propad jejich webu ve fulltextu. Proč by Vás měli lidi ze Seznam učit SEO nebo prozrazovat podle čeho se řadí výsledky? … Co by to mělo potom za logiku, kdyby měl každý přesný manuál podle čeho se to řadí. To by absolutně zmizela možnost dělat nějaké relevantní výsledky.

 • Alík

  [253]http://www.shinebio.euweb.cz/ tahle nádhera straší na většině longtailů

 • dino

  [254]Ke kritice kritizujících: Píšeme sem proto, že se psalo: „Ačkoliv byla změna tentokrát cílená hlavně na změnu technologie a předpokládali jsme, že se na výsledcích tolik neprojeví, tak se na některých projevila. Nebylo to ale cílem….Prosím, pokud byste narazili na dotaz, pro který se mezi starou a novou verzí neúměrně zhoršily výsledky, napište ho do diskuze pod článkem …“ Tak tedy: Reportujeme rozdíly Divíme se, že se projevilo Divíme se, že se projevilo tolik Ptáme se, zda je to konečný stav Chceme vědat zda máme počkat nebo začít s totální předělávkou Chceme si být jisti, že jsme asi něco dělali špatně a ne že je to jen rozmar nové verze, který se asi odstraní …

 • [255]Doufám, že tohle není konečná podoba fultextu a výsledky se ještě změní. Jinak budu mít infarkt. Ještě včera se náš eshop zobrazoval na hlavní KW na první straně a dneska je to 2 strana a to ještě v lepším případě. Oproti včerejšku nám dnes ráno klesla návštěvnost ze Seznamu o více než 50 % a to myslím není normální, tak razantní změny. Ve vyhledávači jsou před námi zobrazeny stránky, které prakticky nemají s daným KW nic společného anebo se jedná o mini-sites a jiné paskvily, tak ať mi nikdo netvrdí, že je to špatnou optimalizací. K čemu vlastně SEO je?

 • Marek

  [256]Bylo by dobré na rovinu říct, kdy bude spuštěna finální verze, protože mi to přijde, že tomu tak stále není. Během středy a čtvrtka nastaly další změny, navíc dnes na stejný dotaz nabíhají dva různé výsledky, asi podle toho, zda je „něco“ zaplé nebo ne… To se pak těžko dá reportovat, co se zdá dobře a co ne, když to stále není finální.

 • Tom

  [257]Souhlasím s komentářem č.254. Bylo by fajn, pokud by se někdo kompetentní vyjádřil k dané situaci. Děkuji

 • [258]Propady ve výsledcích hledání, které na svých webech můžete pozorovat, jsou způsobeny změnou technologie zpracování slov, kdy se místo lemmat pracuje s jednotlivými tvary slov. Pro opětovné vylepšení pozic doporučujeme stránky optimalizovat.

 • [259][254] a další: Pokud nám svými komentáři chcete pomoci, bylo by vhodné, abyste uváděli konkrétní klíčová slova a adresy webů, u kterých propady zaznamenáváte. Komentáře bez těchto informací jsou pro nás bezcenné.

 • [260]ad 259, psal jsem výše v 234: z 2-4 pozice na KW stěhování http://search.seznam.cz/?q=st%C4%9Bhov%C3%A1n%C3%AD&sourceid=SearchBox na nejprve 16. te´d 22. pozici, podobně na další hlavní klíčová slova/slovní spojení. Díky

 • David Kácha

  [261]Dobrý den, prosí podívejte se na http://search.seznam.cz/?q=v%C3%BDuka%20angli%C4%8Dtiny&sourceid=web&thru=spell&sId=8Cl9EOsZwGQpNO6CDUz7 Sbazar na prvním místě je pravdu nečeaný.

 • [262]Někdo tady psal, dělejte weby pro lidi a ne pro SEO. Má odpověd je, kéž by to tak fungovalo. Na KW (Fm Group, parfémy Fm Group, Fm),co mě zajímají a jsou pro onu cílovou skupinu mám unikátní články,nejvíce informací oproti konkurenci, která naopak často opisovala ode mě a stejně to příliš k ničemu nevede…Jednu dobu sem denně přidával texty, robot denně indexoval, konkurence přidá pár slov nebo vět na web za měsíce a k čemu mi to bylo? K ničemu…takže tohle příliš nefunguje…Bohužel… tak aspon hodně úspěchu všem uživatelům i seznamu.cz

 • Tom

  [263]Dobrý den, na klíčové slovo matrace http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=matrace vychází na první tři pozice weby se stejným obsahem zboží a jedním provozovatelem (kralovske-spani.cz, prima-domov.cz, matrace-prim.cz). To my nepřijde jako moc relevantní výsledek. Před spuštením nové verze byly výsledky na toto klíčové slovo lepší.

 • Nábytek

  [264]Mě zajímá tohle – dotaz „dřevěný zahradní nábytek“ Dnes se mi střídají výsledky (ukazuji pouze první pozici, celou první stránku přepisovat nebudu) – jednou je první vetr.cz a podruhé zase nabytek-zahradni.cz – co z toho jsou platné výsledky dle nové technologie?

 • dsm

  [265]http://search.seznam.cz/?q=1001+her …vepředu parazitní stránky, dokonce i katalogové zápisy jsou před orig. webem 1001her.cz

 • [266]Ještě v pondělí jsem na slovo ,,paintball,, byl na 1 straně. Tomu tak je už 36 měsíců a nyní? Jsem během týdne na 6 starně úplně dole !!! A já se ptám proč???

 • [267]Dobrý den, píšu konkrétní propady pro eshop http://www.luxusnipradlo.cz na dané výrazy. Porovnávám výsledek ze 14.9.2010 a dnešní výsledek: plavky Triumph 2 – > 32 Triumph 2 – > 83 podprsenkz Triumph 2 – > 44 podprsenky 2 – > 15 tanga 2 – > 100+ – dal jsem uz nehledal kalhotky 3 – > 100+ dámské prádlo 2 – > 100+ dámské spodní prádlo 3 – > 100+ erotické prádlo 2 – > 13 anita 5 – > 106 plavky dámské 9 – > 100+ korzety 10 – > 100 felina 3 – > 44 noční košilky 12 – > 100+ To jsou hlavní rozdíly, které jsem našel. Dané výrazy jsem kontroloval i v průběhu prázdnin na searchtest.seznam.cz a lišili se maximálně +- 2-3 pozice. Uvedl jsem konkrétní údaje, budu tedy rád pokud se zde dozvím důvody, případně to pomůže k opravě. Děkuji

 • [268][258]Dobrý den, psali jste, že se nová verze fulltextového vyhledávání na výsledcích tolik neprojeví. Bohužel, u nás se projevila fatálně, což může vést až k našemu konci, proto Vás prosím o kontrolu následujících KW a výsledku jejich vyhledávání. dětské pokoje – dříve 4 dnes 13 dětské povlečení – dříve 8 dnes 20 dětské koberce – dříve 2 dnes 7 dětské dekorace – dříve 8 dnes 100+ dětské lampičky – dříve 5 dnes 100+ dětské lustry – dříve 6 dnes 37 dětské osvětlení – 8 dnes 36 A to je jen špička ledovce. Můžete se na to podívat a sdělit mi důvod tak výrazného a náhlého propadu?

 • Alex

  [269][268] za ty stranky s odkazy se ani nedivim a divim se vam ze se divite proc, des bes.

 • Gob

  [270][268] Ta patička webu Vás celou dobu držela při životě, momentálně seznam „patičkáře“ nezvýhodňuje

 • tomas

  [271]Po nasazení nové verze bylo vše perfektní,nyní cca den dva zpátky je snad nejhorší verze fulltextu co kdy byla 🙁

 • [272]DD, klasicke vyhledavani dava trochu jine vysledky nez RSS – napr.: http://search.seznam.cz/?q=obnova+dat&count=20 a http://search.seznam.cz/?q=obnova+dat&count=20&format=RSS Je toto zpusobeno novou verzi?

 • bradavičník

  [273]Tohle je hezká práce, chlapci 🙂 http://search.seznam.cz/?q=píča … nabízí to zápis z Firmy.cz pana Milana Pícu (zřejmě sprostého dlaždiče :))

 • Michal

  [274]Zaznamenávám občasné vypadávání některých stránek z výsledků, po nějakém čase objevují zase zpět na původní pozici. Jak naznačil Petr [272] tak v RSS je to bez výpadků (cache?)…

 • Michal

  [275]Ještě bych doplnil, že se mi po změně db nezdá zcela vyvážený algoritmus. Opět dochází k sestřelování relevatních stránek a nahrazování nerelevatní stránkou na stejné doméně. Nadpisy se zcela ignorují (nejde dle offpage vybrat domény a dle onpage nejrelevantnější stránku?)? Jelikož se mi to stalo u webu monetizovanýho přes PPC jsem za to rád – vzorstlo CTR, ale myslím že by nebylo od věci ten algoritmus srovnat.

 • Duch

  [276]273: ahahah 😀

 • Dan

  [277]Dobrý den, před změnou jsem se po zadání „fitness pro ženy Praha“ zobrazoval do čtvrté pozice na první straně. Po změně jsem z fulltextového vyhledávání vypadl úplně. Bylo mi řečeno, že mám znovu své stránky http://www.ladiesfitness.cz do fulltextového vyhledavače zaregistrovat a čekat. Po třech dnech čekání žádná změna krom rapidního poklesu návštěvnosti na mém webu, přílivu nových zákaznic a poklesu tržeb. Po několika mailech se Seznamem žádná pomoc ani vysvětlení, pouze rada, ať své stránky zkusím optimalizovat. Můj webmaster mi, ale řekl, žé lěpe nežli to mám už to nejde. A to jsem si minulý týden koupil placený firemní zápis. Fakt děkuji!

 • [278][277]Za 1. lépe už to nejde? hmmm, tak to bych se možná hádal :)…ale vzbudilo to ve mně dotaz na Seznam.cz…jak je to s Srankem? S menším Srankem jak 40 se nyní nelze dostat nějak rozumně na 1.stránky? no asi to nikdo neprozradí, ale když to nezkusím, nic se nedozvím 🙂 m.

 • jan

  [279][277]No tak je asi treba vymenit webmastra, konkurencnost prakticky nulova, stranky nejsou vubec optimalizovane na toto klicovou frazy

 • Dan

  [280](278)(279)Díky za důležité info. Teď jen jak to co nejrychleji napravit bez webmastera, pokud je to možné. Mám redakční systém. Nějaká konkrétnější rada by nebyla? Prosím

 • DJ

  [281]Dobrý den, při zadání KW dětské pokoje nebo dětský pokoj – http://search.seznam.cz/?q=d%C4%9Btsk%C3%BD+pokoj&sId=GUM1ed6_CW8P9h8YrjEP&sourceid=top – se vždy zobrazí na prvním místě intena.cz a na druhém detske-pokoje.eu. Nevím, ale podle mě lidi nemají zájem ve výsledcích vyhledávání klikat pořád na stejné stránky jen pod jinou doménou.

 • T

  [282]281 – souhlasím s tímto názorem; toto je konečná verze vyhledávání? Opravdu velmi špatné výsledky 🙁

 • tomas

  [283]Dostaneme i nějaké vyjádření ze seznamu ? Doufám že toto není konečná verze jinak to bude pro naši firmu velmi špatné 🙁

 • Gob

  [284]Dnes další malé přeskupování u mých webů, začíná to být docela slušný sport, ráno vstanu a projíždím kw na různé stránky. Den co den překvapení 🙂 Začíná se i projevovat závislost některých firem na seznamu, protože z mého okolí jich mnoho jen tak tak přežilo jarní krizi, letní každoroční útlum a teď na podzim, když čekali na předvánoční prodej, je dodělává seznam. Ne každý má 20tis. měsíčně na sklik. Stále mi také přijde, že robot nemaká jako předtím. Můžete někdo prosím ze seznamu napsat, zda robot čeká až doběhnou změny nebo už indexuje normálně?

 • [285]Zdravím, je normální propad o více než 100 pozic – z prvních příček na KW „vodovodní baterie“ nebo „umvyadlo“? Indexace podle všeho běží ale tohle je mazec – v srpnu max. 1-3 pozice a teď prakticky nic. Když už jsem web objevil, tak odkazoval na nějakou utopenou podstránku. Můžete na to, pls, mrknout? Díky J.

 • Petr

  [286]http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=ucesy+s+ofinou 2 a 3 web generovany obsah a o tech zbyvajících nefunkčních blogíscích raději nemluvím

 • tomas

  [287]nevím čím to je ale včera došlo k mírnému zlepšení, probíhá ještě nějaká doindexace stránek ?

 • Pavel
 • Pepa

  [289]Dobrý den, zadejte si KW „bidart francie“ a na konci listu máte stejný problém jako u komentáře 281

 • James

  [290]Proč když hledám dveře, mi fulltext na prvním místě nabídne plastová okna? http://search.seznam.cz/searchScreen?q=dve%F8e Já bych opravdu radši ty dveře….

 • jist

  [291]Kdy bude chodit robot pro aktualizace?

 • Gob

  [292][291] Mám stejnou otázku, pravidělně jsem měl změny zaidexovány, teď nám nic nového seznam nebere. Web je nepodstatný, protože toto řešíme cca na 20 doménách. když si dám na seznamu vyhledat aktuální datum, tak nalezených stránek s tímto datumem jako popiskem např. „dnes je 27.9.“ je minimum. Takže to není jen náš problém. Nehledě na to, že fulltext lítá jak střeštěný každý den, Jak jsem četl v jiném blogu chystáte i nového robota. Beru to jako super nápad teď před vánoci dělat tolik změn, to potěší většinu firem 🙁

 • KS

  [293]Kdy bude chodit robot pro aktualizace? Je škoda, že si Seznam timto nepovedenym kouskem trhl takovou ostudu. Spoustu lidi živi jen e-shopy. Denne se venuji nasemu e-shopu a zacinaji nas predbihat pofiderni stranky s minimem informaci. Momentalne se neda na Seznamu spolehnout vubec na nic.

 • Anett

  [294]Moc pěkný výsledek na frázi – wellnes hotel. První web má krásnou doménu: http://www.hotel-wellnes-hotel-rezidence-nove-hrady.​az-ubytovani.net/ :-))))

 • Marek

  [295]Ahoj, mám soft na testování pozic, jelikož spravujeme více stránek a někdy mi soft ukáže, že stránka je na pozici např. 14 a stránka tam opravdu je a někdy mi ukáže, že stránka je na pozici 14. a stránka, když se fyzicky podívám na seznam.cz tam není. Dá se to nějak logicky vysvětlit? m.

 • [296]Marek: buď to máte špatně naprogramované, nebo je to změnami ve fulltextu. Pozice se občas přelévají i během dne, takže je možné, že v době kdy měříte, je tam výsledek jiný, než pak když se díváte. Nebo měříte moc brzy ráno a vidíte pak pozice z minulého dne.

 • Petr

  [297]Momentálně měřit nějaké pozice je nesmysl a ztráta času, seznam se stále neustálil. Stále čekám, že někdo odpovědný už konečně vyřkne nějaké datum konečných změn a hlavně počátek normálního indexování. Máme několik webů a indexace je nyní na úrovni jedna podstránka týdně po měsíční pauze. Přitom denně vzniká více jak 20 článků.

 • Marek

  [298][296] Je to ofiko soft. Samozřejmě změna fulltextu proběhla, ale podle mého názoru ten soft stejně tu stránku nějak fyzicky musí prohlédnout. Je to divné. Dívám se ihned po otestování a někdy je web přesně na pozici, ale někdy ne. Před změnami v robotu to fungovalo bezchybně a nyní funguje bezchybně pro Google,centrum,atlas..jen ten seznam :/

 • Vladimír

  [299]Podle mne seznamu nějak divně funguje vyhledávání u 4 a více slovných frázi např: rekonstrukce bytového jádra Brno http://search.seznam.cz/?q=rekonstrukce+bytov%C3%A9ho+j%C3%A1dra+Brno&sId=_uiJ7Mqvw8ueohqcsEPK&sourceid=top Zjevně špatné pořadí, nahoře jsou i stránky, které vůbec neobsahují slovo Brno, zatímco stačí nechat pouze rekonstrukce jádra Brno a je to ok. Navíc u 4 a více slovných nezáleží na pořadí slov – výsledky jsou stejné, vždy to potlačí stejné slovo?..

 • Jan

  [300][275] Stejný problém jako Michal – dochází k sestřelování relevatních stránek a nahrazování nerelevatní stránkou na stejné doméně. Např. když zadám „webové stránky levně“, tak na druhém místě ve vyhledávání je http://www.simplyeasy.cz/jak-na-to.html, kde ta vyhledávaná fráze vůbec není, zatímco HP http://www.simplyeasy.cz, kde ta fráze je v hlavním nadpisu, ve výsledcích vyhledávání nefiguruje vůbec. Přitom i ostatní faktory, jako počet linků na tu stránku, hodnota S-ranku atd. naznačují, že by ve výsledcích místo té podstránky měla být ta HP.

 • jan

  [301]http://search.seznam.cz/?q=vl%C3%A1kna+c%23&sId=YSMBmrgvwPkuvOFfR6sr&sourceid=top zkuste se prosim podivat na pouzivani C# a ne pouze C

 • martin

  [302][298]máš pravdu – může ti to házet jiné výsledky. problém je v tom, že to hází ze dvou databází a každá dává jiné výsledky. v jedné se zobrazuji na první stránce a v druhé nejsem vůbec. a co je ještě zajímavější, že to samé se týká i reklamy u skliku. opravdu se to velice povedlo.

 • Marek

  [303][302] TO SEZNAM.CZ: Mohli byste se na to prosím podívat? Díky moc,Marek marekcerny*atlas.cz

 • Martin

  [304]Při vyhledání „stany Brno“ se vyhledají samé stránky nabízející garážové stání což opravdu nehledám

 • [305]Dobrý den, opravdu to zamíchalo pořadím, máme velký propad u některých zákazníků, mohli by jste se podívat na klíčová slova “ penzion lednice “ , stránka http://www.vcelarskydvur.cz/ byl na prvních příčkách, nyní se ztratila, děkuji

 • Jarek

  [306]Prosim nekoho ze Seznamu, aby se vyjadril k tomu, co tu jiz bylo nekolikrat receno a to, kdy zacne novy robot indexovat stranky. Mam nekolik projektu a vsechny stoji kvuli indexaci, nastesti to zachranuje Google. Nicmene bych byl velmi rad, kdyby chodili i lidi ze Seznamu. Dik za odpoved.

 • Anett

  [307]Co takhle update silvestrovské pobyty, lázně Teplice nad Bečvou a lázně Jeseník??

 • Pavel

  [308]Vesměs souhlasím se všemi „postiženými“. Pro některé firmy a zejména obchody je to pohroma. U nás obrovský propad, stránky byly vždy mezi prvními na klíčová slova pro všechny naše produkty. Vše bylo do páté pozice. Teď? Jeden den na konci druhé strany, tj. k 20. pozici, druhý den nikde. A některá KW jsem do 100. nenašel vůbec. Na google přitom vše skoro beze změny. Takže asi tak.

 • Honza

  [309]Proč chcete psát změny, když je všechno jinak? Super tah před sezónou. Kvalitní eshop, o který se starají dva programátoři na plný úvazek, na Googlu všude 1-3 a na Seznamu teď téměř neexistuje. Hlavně, že „vybíhá“ S-bazar.

 • [310]Pavel a Honza: jak bylo řečeno výše, kdybyste byli konkrétnější a uváděli alespoň URL + pár slov, kterých se to týká, pomůžete vyhledávání (a sobě) mnohem lépe, než když si budete jen stěžovat. Takhle to vypadá, že si to tu pletete s lampárnou 🙂 bez urážky

 • Zdeněk

  [311]Přesně, jak píší kolegové. Provozujeme velký eshop fungující několik let, v původním hledání 1-3. pozice na většinu klíčových slov, nyní velký propad a na předních místech jsou stránky, které nejsou ani na dané spojení optimalizovány… Nechápu.

 • [312]310: Já tady uvedl několik jasných příkladů, ke kterým se ale nikdo nevyjádřil! Víceméně stejná situace jako u jiných zde píšících – propad z prvních pozic do neznáma.

 • Pája

  [313]Nechci uvádět konkrétní stránky, protože je to házení hrachu na zeď a navíc by mi bylo řečeno, že máme stránky optimalizovat apod. Nicméně je fakt, že léta jsme na desítku KW byli vždy na první straně, většina KW první, druhá nebo třetí. A teď? Některá kw začínají na 20. místě, některá na 50., některá nelze najít ve výsledcích vůbec. A největší ironie? Všechny texty a články máme na webu originální, jsme jejich autory. A jiná firma, která články okopírovala je teď na prvních místech na stejná KW. Prostě jsme dostali BAN za to, že jsme se snažili, zatímco jiní jen kopírují …

 • Pája

  [314]Na druhou stranu je fakt, že seznam si škodí sám sobě. Znám z okolí firmy, které většinu financí daly do naskladnění předvánočního zboží, seo agenturám a samozřejmě i zvýhodnění na seznamu za placené zápisy, reklamy atd. Přesto i tak nadpoloviční obrat vždy tvořil fulltext seznamu. Vydělané peníze se vracely zpět do reklam na seznamu. A platí jednoduchá matematika: méně vyděláš, o to méně si můžeš dovolit dát do reklamy = o to více klesnou seznamu z těchto zdrojů zisky. To není smyšlené, ale realita, když jsem hovořil s několika firmami, které teď čekají, jestli fulltext seznamu se vzpamatuje a opraví nebo mají zavřít krám.

 • james.pond

  [315]Pája – vem to tak, že když nevydělá jeden, vydělá druhý ;), to je jednoduchá matika.

 • Tomáš

  [316]315 – pokud se na přední pozice dostanou duplicitní eshopy(stránky), neprofesionální, řekněme tedy i nerelevantní, tak tam lidi nebudou nakupovat a tedy inzerce taky nebude. Ale je to jen úhel pohledu…

 • Tomas

  [317]Nelibi se mi, ze na treba prvni strane na slova ikea bazar apod. je vzdy nekolik stranek sbazaru, ktere s tim nemaji moc spolecneho … Nevim k cemu je pak takovy fulltext, ktery dodava je vysledky kde na strance je v H1 a URL jeden podobny text 🙁

 • [318]Ahoj, byli jsme rok a půl první (na slovo hi-tec a jeho rozšířené výrazy) a to že nás někdo sestřelí bylo víc než jasné. Ale že to bude Seznam…?! Vadí mi nyní irelevantní výsledky na slovo „hi-tec“ (sportovní boty a oblečení), kdy vyjíždí prodejci modelářské značky „hitec“ (serva apod.). Alespoň tohle kdyby někdo vzal v úvahu. Díky.

 • Marek

  [319]Ahoj. S novym vyhledavanim – http://www.mojepuzzle.cz propad z 3. stranky aktualne na 11. Je pred nami obrovske mnozstvi stranek, ktere jsou na dotaz mene relevantni. Diky.

 • [320]Zdravim, mám velký problém s novým vyhledáváním (ostatně, asi jako další zde přispívající). U webu http://www.seo-sem-marketing.cz jsem zaznamenal propad z 1. – 3. str. vyhledávání na cca 10-20 KW… Nyní se web nenachází ani na jedno KW mezi 101. pozicemi..!!! Před něj se dostalo mnoho, daleko méně relevantních a optimalizovaných webů. Jedná se „relativně“ o mladý web (stráří cca 3 měsíce) kde nejsou použity žádné zakázané SEO atd..! Obdobná situace byla i u jiného webu, kde spravuji SEO a starám se o IM strategii.. ale tam se v minulém týdnu pozice (konečně) vrátily.. tak se jen modlím, že to už takto zůstane.. Každopádně, děkuji za odpověď (budu rád za email !) ohledně webu http://www.seo-sem-marketing.cz … Díky.

 • Juraj Zverko

  [321]Na hledání fráze „pneuservis praha 4“ a „pneuservis praha 4 Háje“ a také „pneuservis praha 4 Háje sojka“ se zobrazí hromada nerelevantních výsledků, stránka http://www.pneu-sojka.cz ani náhodou. Google ji najít zvádne. Je nějaké řešení jak z toho ven? Nová registrace do seznamu proběhla před 10 dny.

 • Tomáš

  [322]Dnes opět pohyby a dle mého snad konečně správným směrem, uvidíme…

 • [323]Zdravím, taky problémy… Web http://www.loznice-postele.cz vždy na 1. straně, nyní na základní klíčová slova kdesi v nedohlednu. Budu velmi rád za email s informacemi, kde je chyba..Díky

 • Dalila

  [324]Dobrý den, minulý fulltext dokázal rozeznat, která strana je na klíčové slovo relevantní, tento opět ukazuje jen na homepage (a střídavě na stránku s výsledkem vyhledávání na kterou není jediný externí odkaz!). Přesná fráze kw odkazuje z HP na požadovanou podstránku a má na kw nejvíc externích i interních odkazů. Proč se změnilo i tohle? Děkuji za odpověď. (detaily případně na mail)

 • Johno

  [325]dovolim si jeden pikantni priklad noveho fulltextu v realu: http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=%C4%8Dast%C3%A9+mo%C4%8Den%C3%AD&mod=f – az na vyjimky dvou relevantnich webu na strance vyjizdi ve vysledcich stranky nerelevantni, duplicitni, seo-spamove a s nevhodnym obsahem..

 • jack

  [326]???? po cca peti letech seskok z 1. – 3. pozice nekam na 6tou stranu na zakladni klicova slova, to same nase konkurence… jako prvni se zobrazuji stranky lokalnich firem a firem, ktere dane vyrobky prodavaji jen okrajove, je toto normalni????? keyword density stranek na prvnich pozicich je cca 3 – 4 vyskyty klicoveho slova, jdete do prdele s takovymi vysledky… aspon uz vam sedi slogan…. fakt seznam najdu tam opravdu co neznam… misto nejvetsich prodejcu znacky v CR, tam najdu nejaky maly web z Opocna bozemuj….

 • Marek

  [327][321] Dobrý den, řešil jsem to na podpoře na podobné výrazy jako „kadeřnictví praha 6“, podle mého nový robot neumí čísla v kw nebo jen velmi mizerně, zkuste napsat na podporu, aby přesně prověřili „pneuservis praha 4“ vůči Vašemu webu…m.

 • jist

  [328]U nás už aktualizace proběhla a vše je zase jak má. Díky!

 • Míša

  [329]Hlásím obrovský pokles u nového vyhledávání u webu http://www.bohemiacargo.cz na slovo mezinárodní doprava z druhé pozice na nenalezitelné místo, to samé u ostatních slov jako je například logistika, nejsou výsledky relevantní zobrazuje se práce v oblasti logistika, vysoká škola atd… Moc děkuji

 • Mirek

  [330]dobrý den, zaregistrovali jsme velký propad téměř u všech KW. Svítidla (2->20) stropní svítidla (1->18) apod. Zajímala by mě relevantnost především na zmiňované KW „stropní svítidla“ – na prvním místě je odkaz na web (http://www.top-svitidla.cz/index.php?skupina_id=41&podskupina=0), který má SR i PR = 0 Počet zpětných odkazů 43, v URL není jediné klíčové slovo a pouze se na stránce produtktů objevuje dokola požadované KW – chápu, že výsledek není nerevalentní. Posuny běžné „optimalizované“ konkurence chápu – tento web nechápu.

 • Jarek

  [331]To 330: zjednodusene bych rekl, ze cim vic KW, tim vic Adidas 😀 Jednoduse zaspamovaná stránka klicovym slovem, nechapu. Z tohoto duvodu mne napadlo, jak si asi Seznam poradi s tim, kdyz se vsude v eshopech objevuje text „cena s DPH“. Vysledek k nahlednuti zde: http://search.seznam.cz/searchScreen?q=cena+s+dph&sourceid=firefox

 • jake

  [332]Taky dobrý http://search.seznam.cz/?q=scooby+doo+hry+1001 první místo MFA spam, pak následuje relevantní web ovšem hned třikrát 😉

 • Mik

  [333][313) Pájo, to mi něco připomíná, neboli můj web. Na netu je pět let, ovšem s doménou com ale nikdy to nevadilo. Celý obsah je unikátní, je několik webů co s povolením přebírá aktualizovanou část obsahu a je spousta blogů co prostě zuřivě kopírovala co bylo na stránkách. Aktuální efekt je takový, že vidím uživatele, kteří hledají můj web na seznamu a najdou na 7-8 stránce, je logické že ho hledají, protože jinak by tak daleko nelezli. Co je také zajímavé, že zvýšila se návštěvnost od konkurentů Seznamu, asi lidé uviděli že leccos nemohou najít tak občas zkoušejí jiné (a na webu můžu mít tisíckrát napsáno ať si ho daj do oblíbených, stejně většina leze vyhledávačema i když jsou to stejný lidi :)). Ale jinak, doufám, že to není na stálo a výsledky se zase znormalizují, neboli budou podobné předchozím

 • Pidr

  [334]Chtel bych se sepatat, jake mate zkusenosti s novym SeznamBotem, ktery by mel nove indexovat stranky. Podle vseho by mel jiz fungovat, ale zatim jsem nezaznamenal jakoukoli jeho aktivutu na nasich webech. Moje otazka pro Seznam zni takro. Pokud na webech pracujeme, vymenujeme odkazy, zverejnujeme PR clanky, registrujeme do katalogu, tak by me zajimalo, jak bude Seznam po takovem dlohodobem vypadku robota vyhodnocovat narust zpetnych odkazu? Nehrozi pak to, ze ti co na svych webech pracuji, pujdou do blasklistu a ti co na ne kaslou budou vepredu ve vysledcich?

 • Pidr

  [335]PS: omlouvam se za tu hrubku 😀

 • Péťa

  [336]To 334: domnívám se, že to tak bude. Ti, co nebudou nic dělat budou na tom stejně, možná i lépe. Zkusil jsem jednu věc před týdnem: udělal jsem kopii jednoho svého staršího webu a duplicitní obsah dal na novou doménu. Starý web má hromadu zpětných odkazů, ukazatele S-ranky aj. celkem vysoké a duplicitní obsah na nové doméně není registrovaný v jedinném katalogu, žádný link. Od tohoto pondělí je nový web na první až druhé stránce seznam fulltextu, starý optimalizovaný web s hromadou odkazů, vysokými ranky je ve fulltextu prakticky plus mínus na stejné pozici. Takže dobrý návod zní: zkopírujte web konkurence, která je na prvních pozicích a beze změny to dejte na novou jinou doménu. Nemusíte se starat o nějaké SEO, optimalizaci, registraci do katalogů, výměnu linků…

 • Péťa

  [337]Ještě bych dodal, že z asi z poloviny to funguje i u článků. zadejte si do seznamu KW, které vás zajímá, zkopírujte obsah webu, který je na první pozici. Stačí jen text/článek. Pak si vemte libovolnou novou doménu, klidně i na nějakém free hostingu, do zdrojáku udělejte ctrl+v, uložte jako index.html a počkejte týden. Asi v polovině případů se na váš nový web bez jakékoliv větší práce bude umisťovat nejhůře do 2. stránky. Chci tímto nehezkým návodem upozornit na hrozné chyby nového fulltextu seznamu.

 • Tom

  [338]Po dobu zhruba jednoho roku na klíčové slovo matrace vždy první stránka, cca 2-3 pozice, po nasazení nové verze 27 pozice. Navíc se na prvních třech pozicích objevily weby se stejným obsahem od jedné firmy.

 • MARA

  [339]Re:Tom Souhlasím se stížností na weby se stejným obsahem, avšak ohledně i-matarce.cz: takový web si to také zaslouží. Co to je za zpětné odkazy? (jako např. patička tadyk: http://www.tapety-wallpapers.cz/)

 • PAJA

  [340]Chlapci kdy zatočíte s tímto webem, který se vyskytuje na většinu frází na první stránce výsledků? http://www.shinebio.euweb.cz/masaze/dlouheprovlasyucesy/

 • Tom

  [341]Re[339] Mara: Co se týče tohoto zpětného odkazu, to bohužel neumím ovlivnit. Moje práce to není. Pokud by ale na to byl brán zřetel, pak by bylo velmi snadné sestřelit libovolnou stránku.

 • [342]Chtěl bych vědět proč mé stránky e-shopu se na klíčové slovo „šipky“ propadly va vyhledávači z první strany někde na 250 pozici, což trvá už zhruba 2 měsíce a dnes jsem je již nenašel vůbec.Se stránkami pravidelně pracuji a již třetí měsíc si platím sklik, přesto mě zajímá proč se toto stalo a kde je chyba.Na googlu jsem na prvních pozicích.

 • [343]Dobrý den. Rád bych se zeptal, proč se stránky mého e-shopu propadly na „kosmetika z mrtvého moře“ z 1. na 9. stránku. Na „kosmetika z mrtveho more“ nejsou ani do 20 str. Souvisí s tím snad to, že jsem zvýšil ceny v Skliku (?!). Na googlu jsem na první straně. Děkuji za odpověď

 • Dino

  [344]Na (moje okrajové) KW „stěhování Praha 6“ na 1. pozici dokonce stránka, co není česky :(((( http://www.mojelinky.sk/, a dokonce ani celá slovensky!!!! (např Revmatoidno-artritnye boli sleduet rassmatrivat‘ kak simptomy obezvogivaniia v sustavakh i tol’ko v nekotorykh sluchaiakh, kak dopolnitel’nyi faktor, vystupaet nedostatok soli.) dotaz byl http://search.seznam.cz/?q=st%C4%9Bhov%C3%A1n%C3%AD+praha+6&sourceid=SearchBox. Naštěstí jsem tam momentálně v Skliku na 1. místě, ale teda za 208 Kč za klik, tak možná spíš až tak jsem te´d , k skaru, musel šáhnout hluboko…Máte někdo zkušenost s cizojazyčným výsledkem?

 • Hrůza

  [345]Tak já už tomu fakt nerozumím, skoro měsíc po spuštění a pořád to není ustálené – už nevím co si o tom myslet.Po spuštění většina klíčových slov nedohledatelných v první stovce a těch pár co zůstalo se jaksi ztrácí postupně. Mohl by mě někdo ze seznamu vysvětlit jak jsou možné takovéé skoky za den – jako že jeden den jsem na klíčové slovo na 10 pozici a druhý den nejsem ani v první stovce….. Ty lemmata na to nemůžeou mít takový vliv….. klíčové slovo mám na stránce obsažené ve všech tvarech a několikrát ve smysluplném a originálním textu a stránky jsou ty tam, konkurence tam má namlácené slovo pouze v jednom tvaru a je na první stránce – to fakt nechápu. A nejhorší je že i když dám mail a příklad nikdy nikdo se nám ze seznamu neozval a ani tu nikdo na nic nereaguje.

 • [346]V návaznosti na výzvu Solamyla: „Prosím, pokud byste narazili na dotaz, pro který se mezi starou a novou verzí neúměrně zhoršily výsledky“ dále uvádím, co se mi nezdá: Stránky z našeho eshopu se počínaje polovinou září propadly z první strany na nehledatelná místa (100+) na klíčová slova „HMB“, „BCAA“. Na slovo „betakaroten“ z 1. místa na 40+.

 • Tom

  [347]Taky mám pocit, že došlo k propadům na jednoslovní výrazy z prvních pozic někde nad 100+

 • honza

  [348]zdravím, nový algoritmus ve vyhledávání není špatný a v některých případech jsou výsledky relevantnější, ale hlásím velký pokles stránek http://www.bazeny-niveko.cz z 6-8. na 36. místo na výraz bazén, bazény.

 • [349]U našeho eshopu propad přímo propastný. Na KW kojenecké oblečení z 1. místna na pozici 117. Což se mi zdá vzhledem k 1. místu, které si stále držíme na google trochu mimo. Když se dívám na stránky co se umisťují před námi tak mi relevantnost vyhledávání opravdu uniká a uvítal bych nějaké vysvětlení.

 • [350]Měl bych na seznam spoustu dotazů, ale uvedu jen několik. Provozuji turistický portál, jenž si ve vyhledávání na seznamu vždy vedl poměrně dobře. Po nasazení nového „vyhledávání“ došlo ale k hlubokému propadu. Tak například slovo turistika. Byli jsme obvykle na 2. – 3. pozici, nyní jsem nás nenašel ani na 10. stránce. Zato jsou před námi stránky snad všech sportovních cestovek. Dále oblíbené slovo Gerlachovský štít. Na první pozici je stránka bez jakéhokoliv obsahu!!! Stejně tak na druhé pozici. Na první stránce máme sice zaindexovánu stránku http://www.treking.cz/archiv/gerlach.htm, avšak mnohem relevantnější by byla stránka http://www.treking.cz/vrcholy/gerlachovsky_stit.htm. Takto mohu pokračovat přes slova Roháče, Považský Inovec aj. Kdybych nový seznam měl hodnotit jako ve škola, tak když zavřu obě oči, nemohu napsat lepší známku než 5+!!!

 • [351]Holó, Sezname, je tam někdo? Proč na svém blogu nereagujete na žádnou z otázek? Já sice psal před necelými třemi hodinami, ale koukám výše, ale tam se tazatelé ničeho nedočkali. Proto připojuji ještě jednu otázku. Proč se ve výsledcích vyhledávání na x-frází (nebudu doplňovat, byl by to pěkně dlouhý seznam), objevují agregátory bez vlastního obsahu dááááleko před stránkami, z nichž zmíněné agregátory stahují odkazy článků?

 • [352]Dobrý den, jsem ráda, že jsem narazila na tyto stránky, protože si již třetí týden marně kladu otázku, kam se poděla naše stránka Dovolená s dětmi (naše hlavní zaměření) a všechny její odnože. Ze 3. místa na první straně až na konec druhé strany. Tak si říkám, zda to není záměr jak zvýšit příjem Skliku 🙁 Na Google pozice ustálené na začátku první strany, ale bohužel jsme v Čechách… Díky za pozornost.

 • Duch.Veliky

  [353]Seznam a Google řadí podle úplně jiných parametrů a čas od času se mění parametry, podle kterých se řadí. Proto jste se propadli ve vyhledávání. Když chcete být co nejlépe umístěni ve vyhledávačích, najměte si firmu, co Vám bude sledovat výsledky a upravovat stránky podle propadu. Nám třeba důležité projekty udržuje Aria-studio.cz. Po změně fulltextu jsme se taky propadli a už jsme zase tam, kde chceme být.

 • [354]Duchu veliký z Aria studia, to je ale trapná reklama. Firemky o pár stránkách si můžeš předělávat stále dokola, to ovšem neřeší problém, proč seznam začal upřednostňovat sračky bez obsahu či agregátory článků, místo samotných a obsažných zdrojů, z nichž agregátory agregují…

 • Duch.Veliky

  [355][354]: Až na to, že já nejsem z Aria-Studio. A co se týče upřednostňování, tak pokud se domníváte, že obsah samotných stránek máte kvalitnější – hledal bych chybu v Off-page faktorech (zpětné odkazy) a On-page faktorech (struktura webu, množství odkazů na konkrétní podstránky, jejich pojmenování, ..). A nebo taky je možné hledat chybu v tom, že Seznam spustil novou verzi databáze X měsíců zpět, tak může ještě nějakou dobu trvat, než se vše dostane do původních kolejí (tušim, že tu něco takového psali).

 • [356][350] Dám Vám jednu radu – délka titulku. U některých našich projektů, kde nastal podobný problém to bylo způsobeno nejspíš tímto (a to jsme nikde neměli takto „brutálně“ dlouhý, jak uvádíte u té relevantnější stránky). Tímto zároveň otázka na seznam – nezměnilo se nastavení váhy u zpracování titulku stránek?

 • Honza

  [357]Hele kluci ze Seznamu, bude vám letos to vyhledávání fungovat? Lidi se tady pořád ptají a odpovědi nedostávají … alespoň napište že si sypete popel na hlavu že vám to nefunguje a nějaký termín do kdy si myslíte že to fungovat začne, díky!

 • Honza

  [358]Teď koukám že to už je měsíc co jste nasadily nové vyhledávání a pořád to nefunguje, to jste to měli radši ještě testovat, ostrou verzi si představují lidi jinak než tak že měsíc po nasazení nic nefunguje … no jo hlavně že Sklik vydělává, co?!

 • Míša

  [359]Už 5 týdnů mám spuštěný nový e-shop a Seznam vidí jen hlavní stranu (a vyhledávání na kw zatím nic). Dřív bylo zaindexování rychlejší. Holt jsem se se spuštěním trefila do špatné doby.

 • Dino

  [360][350] A taky jinou H1 – aby v ní byla slova z titlu:)

 • Honza

  [361]Tak tohle je relevantní obsah dle Seznamu, až v dáli poté „normální web“ : Odkud k nám chodíte: vyprodej kuchynsky linky velké rohové linky skříňky laminátové sektorové kuchyňské linky rohový kuchynsky linky rohová pracovní deska rohová kuchynské linky rohove kuchynske linky Prodej kuchyňských skříněk PRODEJ KUCHYNSKÝCH SKŘÍNĚK pracovní deska na kuchyňskou linku odstíny korpusů kuchyňských linek laminátový nábytek laminátové kuchyňské desky laminatove desky ceny kuchyňské linky rohové kuchyňské linky foto kuchyňské linky desky kuchyňské linky kuchynské linky korpusy kuchynské linky foto kuchynská linka rohová skrínka kuchynske linky z masivu kuchynske linky rohove kuchynske linky korpusy kuchyňské linky dvířka na kuchyňské linky dvířka ke kuchyňské lince desky za kuchyňskou linku Co u nás hledáte: dvířka ke kuchyňské lince kuch linky malé rohové KUCHINSKE LINKY kuchinske linky nejlevnějši kuchinské linky kuchynske linky kuchynske linky rohove kuchynske ostrůvky prodej kuchynské lavice

 • Honza

  [362]a to se tam vešla jen třetina…

 • Petr Martinek

  [363]Zdarec. jen drobnost. 1) *Ověřovací kód: (5 písmen z obrázku) 2) Z důvodu ochrany proti spamu je nutné opsat číselný kód z obrázku. Takže čísla nebo písmena?

 • Adá

  [364]Nemá smysl sem něco psát, protože seznamáci to stejně neupraví. Víte kolik dalo práce dát dohromady nový algoritmus a předělat fulltext? Určitě to nebudou kvůli „pár“ divným výsledkům měnit. Takže to holt takto zůstane. Jestli budou nějaké změny, tak je zahrnou do nového fultextu někdy za rok, dva, prostě jak se budou dělat úpravy. Do té doby mají „postižené“ weby smůlu = musí se s tím smířit nebo přizpůsobit nebo to zabalit. A příští rok v září se tu zase potkáme :-))

 • [365]Az do rijna tohoto roku se nase stranky zobrazovali na 1!!! pozici na klicove slovo relaxacni kreslo, a na 4!!!! pozici na klicove slovo masazni kresla,nyni jsme na pozici 43.!!!! na googlu jsme stale 1.-2. Zadam timto o provereni:-(

 • [366]A jé to bude na dlooooouho… viz. odkaz na www a clanek s titulem: „Seznam.cz rozšiřuje tým, hledá zkušené odborníky i absolventy“ Následně budou hledat obchodníky pro posíleni Skliku… Inu košile (okamžitý zisk z PPC – již dle mé neblahé paměti min.3 roky), bližší klienta (hledající návštěvník)a výsledkem bude, že národní strategická služba (data z ní) padne do klína jinam… Bohužel jak ho nemusím, tak jako partner, zlatej Google. S tímto přístupem za rok dva bude platit „Seznam? Tak ten neznám!“ jelikož teď jak před rokem a také dvěma v této době platilo a opět platí „Seznam, nenajdu ani co znám“

 • [367]To Kristina: To na tom nejsi tak špatně 🙂 Moje stránky byly na 1. nebo 2. místě na slovo pre-seed, teď už tam nejsou vůbec. Tak bych také prosila ověřit (ale nečekám, že se tím bude někdo zabývat). Ale můj druhý web, který také nešlo před pár dny najít, se už vrátil na 1.místo. Asi to chce čas. Vloni to bylo to samé.

 • Honza

  [368]Tak kluci kdy už bude vyhledávání funkční a kdy se zas přepočítají pozice odkazů v katalogu podle kvality? Víc než měsíc a pořád to nefunguje … [364] „pár“ znamená 100% 🙂

 • [369]Dobrý den, pokusím se ve svém příspěvku přeskočit vulgarity, urážky a výtky, které jsou stejně zbytečné, a uvést zcela konkrétní příklad (o které nás také pro kladné posouzení někdy velice výrazných změn výsledných pozic žádáte). Jedná se o e-shop http://www.koralky.cz, a KW „korálky“, kdy e-shop zaznamenal po nasazení nového algoritmu ztrátu o cca 100pozic z první pětky na první stránce někam na desátou stranu výsledků hledání. Rád bych podotkl, že e-shop je neustále a pravidelně aktualizován, texty upravovány, titles, keywords, descriptions vyplněny, e-shop neobsahuje žádné změti irelevantních odkazů ani jiné podobné nekalé SEO praktiky. Krom toho drží již několik let na google první pozici, a ukazatele jako SR, PR, hodnota zdrojového kódu apod. směřují s jistotou min. na první tři pozice FT vyhledávání. Hodnocení stránek uvedených před námi (i v oné první pětce) nechám dle svého úvodního slibu na vás, pokud se tímto dotazem budete zabývat. Předem díky za reakci.

 • [370]Ještě malý dodatek. Je mi opravdu líto, že jediná reakce která se mi v této záležitosti dostala od mé telesales byla, že je třeba nově optimalizovat e-shop (cože?? samozřejmě na tom všichni pracujeme dle dostupných instrukcí průběžně celou dobu) + jestli si tedy alepsoň nepřeji dobít s-klik peněženku! :)Tímto jí zdravím. Díky, Martin S.

 • [371]Dobrý den, náš zavedený eshop se propadl při vyhledání výrazu „modelová železnice“ z 1. na 19. stránku. Před námi jsou zobrazeny soukromé stránky snad všech modelářů v ČR…. PS: Na google jsme na 1. stránce. Předem Vám děkuji za reakci.

 • [372](371) – stalo se nám něco podobného. Spousta stránek před námi má zkopírované texty a informace z našich stránek a jsou před námi. Jinak máme od Vás pár mašinek na začátek a musíme Vás pochválit – přeji pěkný den a všem nám držím palce. Toto mi odepsal Seznam na několikátý dotaz proč jsme se odsunuli na 5. stránku. „Je tam velká konkurence, před firmou moty.cz žádný nerelevantní výsledky nejsou, zda se jedná o „starší typ stránek“ nehraje roli. Zkrátka dalekohledy zdá se prodává moc firem. Je mi líto, ale ani já Vám asi více nepomohu.“

 • Míša

  [373]Já si myslím, že na Seznamu vůbec nevědí, co se děje, resp. jak vysvětlit to, co se děje. Moje dva weby, které byly dříve dlouhodobě na 1. a 2.místě na jisté kw, se po nasazení nového robota úplně ztratily z výsledků (na kw bylo jen 7 stran odkazů, takže hledání nebylo složité). První web se vrátil zpět na 1.místo asi před 4 dny a druhý na 2.místo dnes. Vydržte a doufejte, že se vrátíte tam, odkud jste spadli.

 • [374]Zdravim, jak je to teď s indexaci novych webů? Naše stránky http://www.malypomocnik.cz vznikly koncem září, google je měl zaindexované během týdne, ale na seznamu ve fulltextu je dnes jenom hlavní homepage, přitom jsem se pokoušel opakovaně web přidat. Doufám, že se co nejdřív dočkáme..

 • [375]Tak od dnešního rána se náš web na fulltextu nenachází ani do 50. stránky.

 • Míša

  [376]Můj nový web nasazený cca 10.9. je na tom stejně – zaindexovaná jen 1.strana a na kw je nedohledatelný. Google je v pohodě.

 • [377]Kontaktoval jsem s dotazem on line podporu, kde nás znovu zaindexovali a nyní je web na 3. straně.

 • martin

  [378]je to opravdu dost směšné – mám jeden web na kterém jsem neprovedl žádnou změnu více jak dva roky a on najednou vyskočil na první příčky – a je to kuchařka – takže velká konkurence. nerozumím tomu – seznam se p….

 • Pidr

  [379]Nasadte prosim zpet stareho robota nebo udelejte neco s tim novym. Mam nove tri weby od zari a stale zaindexovana jen hlavni stranka, je toto normalni? Na jinych webech mi seznam indexuje misto hlavni stranky nejakou silenou podstranku, pritom na HP smeruje X odkazu z katalogu a clanku. Kdyz si vemu, ze google musi projizdet cely svet a seznam „jen“ nasi zem, tak proc mu to tak dlouho trva? Googlu podstrcim sitemap a do tydne mam zaindexovano komplet. Delejte s tim neco, protoze me s tim uz zacinate docela s…t.

 • [380]Z informacniho sumu jsem dostal informaci, ze dosavadni stav by mohl trvat klidne az do unora.

 • martin

  [381]to by bylo skvělé

 • Pidr

  [382]Taky jsem neco takoveho slysel od vrabcu na strese a jestli je to pravda, tak je to opravu vyborne. Prijde mi to cele zvracene…opravdu nemam slov, jen bych tu zbytecne nadaval… PS: pokud chcete prezit, tak investujte do Skliku, rikam to spravne?

 • Honza

  [383]Mluvil jsem s lidmi z Skliku a po 3 pivu z nich vypadlo že je fulltext schválně zmršený aby lidi platily více za Sklik a že Seznamu tahle strategie vychází perfektně a obraty na Skliku před svátky stoupají raketovým tempem … takže nečekejte že se situace do konce roku změní 🙂

 • Petr

  [384][383] No vidíte a co já znám lidi ve svém okolí, tak naopak díky nátlaku na placenou reklamu na skliku, zvažují, že nebudou příští rok platit reklamu na seznamu žádnou a to ani ve firmách.cz, takže paradoxně to co teď seznam skliku sype peníze, se může časem otočit proti ostatním divizím v příštím roce.

 • [385]Nechapu, proc po zadani pikazu site:zipposhop.cz neni na prvni pozici hlavni stranka,ale podkategorie. Hlavni stranka je az na druhe strane, 12-ta pozice. Google tento pozadavek vyhodnoti bezchybne. Tento stav trva jiz od samotneho spusteni shopu.

 • Richi

  [386]Robot má neustále problémy rozeznat co je hlavní stránka a to se mi stává na více webech, po hledání domena.cz vždy dosadí nějakou podstránku, sranda je že co týden jinou 🙂

 • [387]Vyhledávání slova Slapy, ve výsledcích je šlapu šlap, ale není tam obec Slapy, Slapská přehrada, Slapy nad Vltavou, slapy u tábora, nic relevantního, je nějaké osobní stránky a fotogalerie, přitom o slapech nad vltavou je tolik kvalitních stránek, které byly ve starém vyhledávači na první straně

 • [388]Upresnil bych situaci k prispevku cislo 385. Situace stale trva a seznam stale neni schpen vyhodnotit prikaz site:zipposhop.cz Dokonce hlavni stranka propadla na tento prikaz az na 3 podstranu. Na online podpore stale stejna pisnicka, ze mame lepe optimalizovat web. Ale snad na prikaz site: nemusim nic oprimalizovat ne?

 • martin

  [389][388] – je to jednoduché – mají tam systémovou chybu, popisek hlavní stránky berou z firmy.cz . měl jsem s tím problém po spuštění nového robata – šílené dohady a dělali ze mě vola – až jsem pohrozil, že vše zveřejním tak museli provést ruční přeregistraci celého webu – nejsi sám takto postižený. na podpoře nic nevyřešíš tam jsou pouze „cvičené opice“ a opakují stále dokola naučenou písničku

 • jist

  [390]Mě se ten popis s firmy.cz moc líbí. Dobrý nápad. Nebo to nechat třeba jen u placených, ale dobrý nápad!

 • Honza

  [391]co se s tím zase děje proboha?

 • [392][391] – aspoň bys nám mohl popsat tvůj problém…

 • [393]Indexace nových stránek na seznamu je ubohá, na výsledky si ale nestěžuju, kvalitní web mi leze vzhůru a ten starší kterej má velké množství chyb se drží jakž takž.

 • [394]Seznam s těmi výsledky trošku zatřepal 🙂