SeznamBot 3.0

Nový Robot Seznamu přechází do ostrého provozu

Děkujeme všem, kteří se podíleli na testování Beta verze nového SeznamBota a reportovali nám chybějící stránky či nesprávné pořadí výsledků. Většinu zásadních připomínek se nám podařilo zapracovat. Obsah nové databáze je již stabilní a je pravidelně novým Robotem občerstvován. Relevance výsledků vyhledávání je ve srovnatelných případech vyšší než v předchozí verzi hledání.

Dnes jsme přikročili k nasazování Robota 3.0 do ostrého provozu. Samozřejmě to sebou nese určitá rizika. Dají se očekávat delší prodlevy načítání stránky výsledků nebo ojedinělé výpadky dostupnosti služby fulltextu.

Z hlediska uživatelské použitelnosti se v zásadě nic nemění. Uživatelé mohou pozorovat rozdílný počet výsledků (většinou větší) nebo drobné změny pořadí. Toto se týká především informačních dotazů (hodinky, parfémy..) Navigační dotazy (konopiště, magistrát praha..) by měly být co nejpodobnější současné produkci, tj. na prvním místě navigační výsledek (HP zámku Konopiště, magistrát prahy..) a následně seřazené ostatní výsledky.

Nasazování komponenty tak rozsáhlé, jako je nový fulltextový robot, je časově dost náročné, bude trvat minimálně celý dnešní den.

Ještě jednou díky všem, kteří se podíleli na testování a pomohli nám SeznamBota odladit. Teď mu přejme hodně štěstí.

Update 26.5.2011 16:00

Nasazování a překlopení provozu na nového Robota se úspěšně podařilo, nyní jsou výsledky vyhledávání na http://search.seznam.cz vydávány pouze z nové databáze.

Pořadí výsledků ještě trochu hýbe, je třeba vyčkat až se usadí hodnoty některých signálů.

Na základě vašich reportů jsme trochu potlačili zobrazování více výsledků z jedné domény. V tuto chvíli už se toto vylepšení neprojevuje tak často.

Také jsme více přitlačili na spam. MFA a další stránky podobného přínosu pro uživatele už v takové míře neobsazují přední pozice ve výsledcích.

A ještě reakce na počet zaindexovaných stránek: Na rozdíl od předchozí verze robota údaj o počtu nalezených stránek neznamená kolik stránek z dané domény robot zná, ale pouze počet stránek, které pouští do hledání. Celkový počet známých/stažených stránek je zpravidla vyšší, to lze zjistit porovnáním s acceslogem. Od dneška se robot identifikuje jako SeznamBot/3.0.

 • [1]Rozepíšete se někdy více o tom, jaké konkrétní technologické zásahy a změny to obnáší? Aspoň pro nás, které to zajímá nejen z pohledu pozic svých webů, ale i čistě ze zájmu o architekturu fulltextů, jejich vnitřní fungování apod.? Předpokládám, že zrovna u crawleru změny stejně daleko častěji souvisí spíš s věcmi, které na relevanci nemusí mít žádný vliv…

 • Marty

  [2]Super cokoliv je lepší než byla současná produkce posledních týdnů a to skákání výsledků několikrát denně. Navíc se pak dá analyzovat a snažit se nastavit optimálně on page a off page. Snad to bude fungovat.

 • [3]Zdravím, výsledky na dotaz „hromadné slevy“ jsou k zamyšlení. 3x duplicita domén hned na první straně. U výrazu „slevy“ nic takového nenastalo. Náhoda nebo slabina u long tail hledání ? Jinak jsem zaznamenal značné výpadky zaindexování např. celá subdoména velkoobchod.vyprodeje.cz (původně bylo zaindexováno) a množství stránek pod inzerce.vyprodeje.cz, ale předpokládám, že to nový robot brzy dočenichá.

 • [4]Výraz „dovolená“ – 2x duplicia v doméně na první straně (dovolena.cz a invia.cz). A to se nejedná ani o subdomény, ale viz dovolena.invia.cz a dovolena.invia.cz/recko/ . Jsou to výrazy, které jsou hodně exponované, takže se určitě výsledky těžko prioritizují, nicméně minimálně kontrola unikátnosti domény by se hodila(?) Jinak obecně výsledky vypadají relevantnější, což je fajn. Good job.

 • Adam

  [5][4] prijde mi, ze jsou to nejaky podvysledky, jako ma Google. Seznam to uz taky mel a pak to zmizelo. Mozna by to meli nejak graficky odlisit.

 • [6][5] podvýsledky ano, ale na úkor ostatních pozic na 1. stránce, která je bestseller, co si budeme povídat 😉 mně se jeví, že google kontroluje alespoň shodu na úrovni subdomény. tj. na „dovolená“ se nezobrazí 2x http://www.invia.cz, ale dovolena.invia.cz a http://www.invia.cz.

 • [7]Mno, na první stránce jsou třeba 2 výsledky z jedné domény, i když by nemuseli, ale to je jen můj pohled. Co na to většina nevím

 • Honza

  [8]Ahoj. Také pozoruji zvýšený výskyt 2 a více výsledků z jedné domény na 1. stránce, ale i dalších. Přitom na searchtestu to nebylo/není. Ještě se to upraví, nebo to tak zůstane? Díky

 • Daniel

  [9]Yuhů už to psal v předchozí diskuzi. Jde o featuru, která ještě asi nedělá úplně co má ale přesto jde o featuru…

 • M-man

  [10]Prešiel som svoje weby a klobúk dole – na prvej strane niekoľko krát nezmyselné podstránky zatiaľ čo index zmizol ani neviem kam a opäť sa dostali dopredu moji „katalógový kolegovia “ – zaujímavé skvalitnenie vyhľadávača.

 • pn

  [11]Mně to tedy přijde jako další náhodný hod kostkama :]. Mnoho domén má ve výsledcích nevýznamné podstránky, ačkoliv by ta měla být HP. O rychlé indexaci pochybuji – na jednom webu jsem kompletně měnil titulky, ale ani po 2 týdnech není ve fulltextu změna (web má srank 100).

 • Shitzu

  [12]na to, že to programoval ten pes je to docela slušný…sice nepoužitelný, ale zase v tomhle unikátní

 • Eva

  [13]Na hledaný výraz na první straně z 10 výsledků dohromady 6 webů, 4 weby mají 2 odkazy + 2 weby po jednom 😀

 • Marty

  [14]Je 20.52. a výsledky jako ráno a tedy nová verze zase neběží. Bože tohle je vážně komedie :-)))

 • Václav Málek

  [15]Marty: Není na tom nic divného, nasazování probíhá a má probíhat celý den. Chvíli je fulltext „původní“ a chvíli ne, ale sami na to upozorňovali. Jinak mohu souhlasit s tím, že asi není úplně ideální mít několik (2) výsledků z jednoho webu na první straně vyhledávání. Dále uvidíme po pár týdnech provozu.

 • [16]Pánové (popřípadě dámy), děkuji Fulltext týmu za spuštění. Poslední týdny se starý Robot úplně odmčel (indexováno 500stránek), nový robot pracuje jak má (indexováno 33 000 stránek). Přeji Vám hodně spokojených uživatelů a slova uznání i ze strany správců webů.

 • Petr

  [17][16] „Šťastný to člověk“…. indexace u mě tak jedna desetina z doposud neindexovaných, a dřívější pozice v tahu. Místo toho duplicitní mikrosite a MFA zdvojnásobené novým zobrazením seznamu. Supr…. 🙁

 • [18]Mě se výsledky zatím jeví jako lepší, než byly 🙂 Díky.

 • Jan

  [19][17] jo jo stastny to clovek, se zaindexovanych 5000 stranek zustalo zaindexovano 400, ani HP neni schopen zaindexovat, a co je na tom nejlespi tak stranka HP ktera byla zaindexovana v testu, neni uz zaindexovana v ostrem :(, tento problem je u vice domen, ale jak pisou vsechno funguje jak ma :(.

 • Michal Seidler

  [20]Zdá se mi to pořád nějaké rozbité, neboť robot nené schoprn zaindexovat eshop přidaný před 14 dny a navíc z vyhledávání uplně vypadla doména joros.czm kreá se umísťovala na prvné straně na KW stavební firma ostrava, zatím co webové stránky několik let staré a neudržované tam zůstaly.

 • [21]Dámy a pánové, zaindexovat a propočítat celý český web chvíli trvá i těm nejlepším robotům. Takže potvrzuji, že stále mnoho stránek zaindexováno není – a vůbec se tomu nedivím.

 • Milas

  [22]Zdravím i milé děti… nejlepší je totiž se na to vys…pat. Až se tedy ráno probudíte, tak šupky hupky na Seznam.

 • insekticid

  [23]Dejte si hledat keyword recepty. Pouze 1 relevantni vysledek na prvnich #vou stranach,zbytek jsou cizi spam weby

 • insekticid

  [24]Tak beru zpet,omylem jsem mel hledani ve svete.preklikl jsem se na telefonu

 • [25]No. S výsledky ve vyhledávačích zatím moc spokojený nejsem. Ale jak už bylo řečeno, má smysl teď pár dní počkat.

 • Marek

  [26]No uvidíme za těch pár dní, ale když už jste tam zapracovali to házení více výsledků z jedné domény, tak snad nastavte, aby si každý mohl stanovit, kolik výsledků chce vidět na jedné stránce, protože v tomhle listovat (první stránku zahltí pět webů), to je někdy hrůza 🙁

 • ludva

  [27]ono stema vysledkami to googl taky nema uplne v pohode: http://goo.gl/LACbx 4 prvni z jednoho webu a hend druhy stoji za ho…

 • [28]například na dotaz „překlady“ jsou na prvních 4 pozicích dva weby (pokaždé s jinou stránkou), což by podle mě být nemělo

 • Honza

  [29]Gratuluji! Seznam udělal další významný krok, aby naučil lidi hledat na Googlu.

 • [30]U výsledku webu glamur je nějaký chyba. http://search.seznam.cz/?q=koupelny+ostrava&count=10&pId=RWN9e8k9O_x68BDXLA2k&from=91 vše je tučně… Navíc na klíčová slova „koupelny ostrava“ se web zobrazoval na první straně, teď je na desáté… rovněž na interiéry ostrava, obklady ostrava apod.

 • Jan

  [31][30] co se divis vsak psali mirne zmeny v poradi ve vyhledavani 🙂

 • Michal

  [32]Gratuluji, jeste vetsi hruza, nez jsme cekali… „Vahy se budou jeste upravovat“ – je upraveno nic, vysledky nejsou relevantni, obsahuji velke mnozstvi SEO spamu, napriklad pri hledani slova „bazar“ je myslim nejvyznamnejsi bazar http://www.bazos.cz az nekde na konci druhe strany, predtim byl prvni… Seznam zacina nasledovat Centrum, ve strachu z prevalcovani Googlem se snazi inovovat to co funguje bez problemu s vysledkem o poznani horsim a to co by zlepsit chtelo je nechavano bez povsimnuti…

 • Jan

  [33]Nechapu proc na na „Koberce Breno“ http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=&q=koberce+breno vyjedou mfa s vykradenym textem, na prvni strane asi bych ocekaval ze najdu stranku kde bude Breno,

 • [34]Dobrý den, k relevantnosti vyhledávání a přítomnosti SEO Spamu se musím připojit, například na slovo „Avon“ je na první stránce SPAM stránka hned dvakrát, obsahuje nevalidní kód, ale hlavně srytý text a pod… avon-land.euweb.cz Ale tím se zřejmě nikdo nezabývá, již několikrát jsem na tyto stránky upozorňoval, ale nyní by se daly brát za příklad, neboť se zcela neochvějně drží i přes několikanásobné změny seznamu na prvních stránkách, nyní i dvakrát…

 • Marty

  [35][15] Václave děkuji za vysvětlení 🙂 ale jestli probíhá jak má tak se musím jen smát. Produkční verze s tou testovací nemá moc společného a to co je tam ted za výsledky je ještě horší než ta předchozí posledních týdnů na kterou jsme hodne nadával. V produkční shledávám vypadené stránky z indexu a to v testu byly. Nevím jak je to možné, ale je. O pořadí výsledků a tapetování zdvojenýmy výsledky škoda mluvit. Je zajímavé když tam z důvodu doplnění informací vyskočí další stránka, ale ne tak jak je tomu teď. Na prvních pozicích jsou weby mfa, různý haluz na subdomenach webů zdarma apod. Mě ososbně tyhle manevry stály vážně hodně peněž. Jediné ponaučení je to, že se snažím najít další prodejní cesty a nebýt závislý na Seznmu. Nebudu zde otevírat slovo Google,ale kdyby měl většinu bylo by to super. Tam se taky občas něco změní, ale když něco dělám 10 let a poctivě bez black seo tak Google to aspoň umí ocenit výsledek je stabilní a zasloužený. Na Seznamu ted naše weby lítají sem a tam :-((

 • [36]Nevím, zda Seznam nasadil nějaké osobní (IP)preference ve vyhledávání, ale mně se při vyhledávání vícero frází, ať už jednoslovných nebo long tailu, nyní dostaly na čelné pozice weby, na něž častěji chodívám. Z toho mi přijde, že je řazení výsledků buď o něco kvalitnější, než v minulých týdnech nebo že s oblibou navštěvuji samé hrozné a spamové stránky. Ale čert se v tom vyznej, když tady všichni na Seznam jenom nadávají…

 • Michal

  [37]Jedeme na rekord, na dotaz „prodám poukaz na seskok“ jsou první čtyři výsledky z deseti na jednu doménu – vyhlašuji soutěž, kdo najde dotaz, kdy budou na první straně výsledky jen z jedné domény!;-)

 • [38]Chtělo by to trošičku odfiltrovat weby, které nejsou moc přínosné a hlavně něco udělat s několika výsledky z jedné doménamy na prvních stránkách, to je fakt strašný. Je na tom ještě hodmě práce.

 • [39][1]Také bych se přimlouval za nějakou odbornější přednášku. Předpokládám, že robot se stále nasazuje, tak že vešekerá hodnocení jsou ted myslím docela zbytečná. Jdiné co mne zaráží je ta nová featura s duplikováním výsledků. Věřím, že do zítra ji ještě třeba nějak graficky dořešíte,ale to že ubírá pozice z celkového počtu výsledků si myslím, že je nešťastné a to se asi bude řešit mnohem obtížněji. No držím palce zatím je to opravdu takové nedomrlé.

 • bubu

  [40]Pripojuji se k nekterym vyse uvedenym prispevkum, ze vysledky casto ukazuji i 2 vysledky za sebou z jednoho webu, napr:http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=sug&q=chaty+a+chalupy+k+pronajmut%C3%AD – tam dokonce 3 firmy maji vzdy po dvou vysledcich pod sebou. Predpokladam, ze se to vychytava. Ale celkove posun k lepsimu!

 • Michal

  [41][35]Musím souhlasit. Vždycky jsem se snažil dělat „poctivé SEO“ a kvalitní SEO, snažil jsem se dělat obsah dávat webu přidanou hodnotu a teď mě přeskočí MFA weby a jak píšeš weby ze subdomén atd. nehledě na to že zdvojení výsledků je nedomyšlené. O první místa je největší boj a teď se zaspamují třema webama a konec.

 • [42]Děláte si legraci?! „vitráže“ -> všechny stránky, co mají nějakou duplicitu jsou zdvojené! ty které nemají, tak mají smůlu! To je nějaké SEO? udělat si duplicity?

 • Petr

  [43][41] Tak zase se bude lepší prodávat sklik, když bude třeba Váš eshop na druhé stránce díky duplicitám a před Vámi jen MFA 🙂 Abych jen nehanil, od včera skok v indexaci za to palec nahoru, pokud by to byl takový fofrník i do budoucna, tak bych měl nového boota docela i rád.

 • [44]Jak tu nekdo muze psat, ze je posun k lepsimu? Ty zdvojene vysledky snad nemohou byt featura, i kdyz to tu nekdo psal, to je prisernost, neprehlednost. Vrchol vseho je treba kw „překladač“, kdy prvni dva vysledky jsou ale na chlup identicke – zadne podstranky, proste uplne stejne. A to jak jsou vysledky dost casto nerelevatni, resp. uprednostnuje se balast, skace to uplne zhusta, taky zajimave. A ja myslel, ze od ladeni tu byl searchtest. Skoda, ze je na Seznamu zavislych tolik dalsich subjektu. Ja vas mel pritom rad, ale tohle, co se tu ted deje, je podle me hrubym slapnutim vedle.

 • Gianni

  [45]Hrůza, hrůza, hrůza, už se nemůžu dočkat dne, kdy Google strčí seznam do kapsy!

 • Petr II

  [46]Teď jsem projížděl znovu výsledky a myslím si, že se to teprve rovná. Na hodně kw jsou nově duplicity a na kw co jsem dával ráno už nejsou, takže to bude možná (doufám) jen nějaká chybka, která bude třeba odstraněna. Před chvilkou jsem chválil indexaci, už nechválím, protože při projíždění zaindexovaných stránek se počet zaindexovaných zmenšuje. Takže na operátor site je počet stran z domény hodně nadhozený. Včera tady někdo jásal, že má nově 33 tisíc zaindexovaných stránek, troufám si tvrdit, že nemá. Každopádně tohle hopsání výsledků mě po obchodní stránce bude hodně bolet, návštěvnost za dnešek o 50 procent dolů.

 • Tomáš Pilát

  [47][45]Tak aby jste jednou neplakal. Nejde ani tak o Seznam jako o zdravou konkurenci. [41]Také s vámi souhlasím a taky pevně věřím, že současná technologická změna Seznamu po odladění půjde směrem potlačení spamu(MFM, odkazových lišt a podobných atrakcí). Osobně bych velmi přivítal rozsáhlejší komunikaci s webmastery, kteří se opravdu snaží webům dávat přidanou hodnotu. V komunikaci s námi si myslím, že Seznam zaostává úplně nejvíc. Docela by mne zajímalo jestli třeba ví o programu Google point.

 • Jiří

  [48]Ano, duplicita, někdy i třikrát stejný web na první stránce s nerelevantním výsledkem. Nepřijde mi to jako krok vpřed, spíše naopak… viz. http://search.seznam.cz/?q=iris+club+recenze&sId=aWjMvJctCnk1Fv4YN2dC&aq=-1&oq=&sourceid=top&thru= , např. Invia, asi by tam web měl být jen 1x, takto to vypadá jako osobní hledání na stránce:-)

 • David

  [49]Jen nechápu, proč tady je něco jiného: http://searchtest.seznam.cz (tam ty duplicity nejsou atd.). Můžete mi to prosím vysvětlit?

 • adam

  [50][48] google na stejny dotaz „iris club recenze“ an prvni strance 3x odletime.cz 2x vdetailech.cz – za me Seznam lepsi (teda spis jednooky kral) [47] prijde mi, ze oproti google ma seznam serp posledni cca rok zaspemovany o hodne min [41,47] chtelo by to k tem spamum priklady

 • [51]Již jsem psal při testování, ale beze změny – takže mě přijde že sem problém hlásíme zbytečně…. Při zadání fráze: sexshop afrodita – nenajede jak by se mohlo zdát HP ( http://www.sexshop-afrodita.cz ), ale jen nějaká podstránka a to až na druhém místě. Ten stejný případ je i u sexshop amorek ( http://www.sexshop-amorek.cz ), kdy je vypadne jen podstránka . Tak doufám že se na to podíváte. U ostatních věcí je zatím předčasné něco vyvozovat…..

 • [52]Ahoj, budu ráda, když mi někdo vysvětlí, proč seznam při zadání slova bluestyle (potažmo bluestyle.cz, které je navíc přesměrováno na blue-style.cz) nepošle na první místo stránky blue-style.cz, stejně jako google. Umí to pouze pokud je to zadáno s mezerou blue style. Je to škoda.., doufala jsem, že alespoň v novém vyhledávači by to už mohlo jít. Díky

 • Tom

  [53]Například u slovního spojení „autodráhy“ jsou na první straně tři weby se dvěma stránkami. Celkem je tak na první straně pouze 7 domén.

 • jvi

  [54][48] Zkus si třeba frázi „Nejlevnější notebooky“ zda nalezneš něco užitenčného. Jeden z deseti je použitelný. Například kuku.cz naprosto mimo mísu 😀

 • [55]Nedá mi to, abych to nesrovnala: „dovolená“ – na google 5.místo, na seznamu ani v první 100, „cestovní kancelář“ – na google 4.místo, na seznamu 10.stránka.

 • kuk

  [56][54] co je na kuku.cz mimo misu na dotaz „Nejlevnější notebooky“? Me to prijde dobrý.

 • Tomáš

  [57]KW „autoskola holesov“. Ve stare verzi 3. pozice, v nove verzi 3. strana. Zajímavý propad. Na předních pozicích jsou samé zápisy z katalogů, krome par vyjimek. Opravdu tohle uživatelé chteji?

 • Michal

  [58]Viděl bych to tak, že by mohl Boot 3.0 normálně šlapat s nastavením vah jak u starého boota a všichni budeme happy. Bude lépe indexovat a výsledky budou o poznání lepší jak na tomdle „updatu“.

 • Honza

  [59]Ahoj. Na některé dotazy se mi zdá relevance skutečně lepší, či stejná jako v minulé verzi. Někde je to ale hoší. Co se mi ale nelíbí je více výsledků z jedné domény na jedné stránce. Dle mého to ubírá zbytečně místo. Budou se ještě nějak výrazně měnit váhy?

 • PG

  [60][57] myslím, že je to celkem logické – např Firmy.cz dávají stránce poměrně silný odkaz. A pokud někdo vyplázne nikoliv málo za lepší zápis, jehož přínosem je mimo jiné i posílení ve fulltextu, potom k tomu má zřejmě důvod. Pravděpodobně poskytuje něco, co někdo jiný kupuje. To snad uživatelé chtějí, ne? Je to business pro všechny, i pro Seznam. Btw. to, že ti, co jsou první, jsou i v katalozích, je implikace a je to stejně logické jako myslet na investici do katalogů při plánování SEO budgetu. Ale to bych mohl pokračovat čecháčkovským pojetím SEO – „udělat to nějak, hlavně snadno a zdarma, ideálně svézt se s někým, kdo už investoval..“ K duplicitě domén jsem se vyjádřil již na začátku [3,4,6]. Pěkný den 🙂

 • Jan Kareis

  [61]Tento web : http://www.liberec-me-bavi.cz/ na Seznamu – 4.400 zaindexovaných stránek, Google 108.000.

 • Tomáš

  [62]Jeste jednou. KW „autoskola dohnal“ – 7.pozice. První pozice obsadí katalogy. Ted se tedy asi radsi do katalogu nezapisovat ;).

 • Jan Kareis

  [63]Hezky se povedly i výsledky na slovo PPC http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=ppc&sourceid=szn-HP&thru=&q=ppc 😀 (pro některé agentury štěstí, že tam zůstal Sklik 🙂 )

 • Jan Kareis

  [64]ještě doplnění : u prvního(a druhého) FT výsledku se slovo ppc nevyskytuje v textu ani jednou.

 • Tom

  [65]Pro nektera klicova slova bude pravdepodobne nutne sahnout po Skliku, viz predchozi prispevek „PPC“. Ze by zamer?

 • Petr II

  [66]pro fulltextteam – můžete nějak rozvést více poslední odstavec z Vaší update zprávy? Konkrétně toto: „Na rozdíl od předchozí verze robota údaj o počtu nalezených stránek neznamená kolik stránek z dané domény robot zná, ale pouze počet stránek, které pouští do hledání“

 • martin

  [67]Zkusme žebrácký roh na seznamu a googlu , jako by prezentoval seznam sám sebe

 • Marty

  [68]K update a informaci, že jste potlačili zdvojení výsledků tak nyní ve 20.27, KW fleshlight celá první stránka jen zdvojené výsledky, vibrátory to samé a mohu pokračovat.. Pokud změna potřebuje čas pak to je v pořádku a asi se to změní, pokud ale nyní by již vše mělo být ok tak podle toho co píšete tak není. To platí i o KW we vibe kdy na prvních 2 pozicích je we-vibe.webnode.cz/we-vibe-dobry-vibrator/ takovýto mfa web.

 • Daniel J.

  [69]Musím říct, že konečně posun k lepšímu. Po půl roce, co nám klesla návštěvnost ze Seznamu o více než 50%, se částečně vracíme k normálu. Už jsem pomaličku nad fulltextem, takže příjemná změna. Snad se výsledky ustálý a doufám, že to není opět jen dočasný stav.

 • Daniel

  [70]Pro všechny SEO experty v diskuzi: Neustálé srovnávání seznamu a google je opravdu na hlavu. Kdyby se výsledky seznamu rovnaly výsledkům google tak to může seznam rovnou zabalit. Proto prostě nikdy nezoptimalizujete web pro google i seznam současně. Kdy už pochopíte že i traffic který jde přes google a přes seznam je jiný??? Seznam se dlouhodobě drží jenom díky tomu že poskytuje výsledky jiné a upřímně doufám že ještě nějaký ten pátek odolá. Být odsouzen na hledání v jednom vyhledávači a navíc zahraničním by bylo smutné, omezující, nečeské. Poslední pokles vlivu seznamu podle mě nastal jenom díky nestabilitě výsledků hledání, doufám že už je tomu konec.

 • LUkáš

  [71]Web studiodiamonds.cz vypadl částečně z indexu a tím i zmizel z výsledků.

 • feese

  [72]ad „přitlačili jsme na spam“ – dokáže Bot3.0 dostatečně odlišit MFA, špatný microsite a kvalitní microsite s dostatkem informací?

 • Petr II

  [73][70] Na druhou stranu je stejně na hlavu pokud někdo má na googlu zaindexováno několik tisíc stránek a na seznamu je jen několik set, při časovém období např. 1 roku je to trochu divné. Jiné srovnávání dvou různých algoritmů vyhledávání je samozřejmě blbost. Co se týče otázek, pokud by blog prohlášení bylo trochu sroumitelnější a fungovala by i nějaká komunikace, tak by odpadlo i dost „pro Vás“ nesmyslných otázek.

 • Pavel

  [74]Výsledky na toto nejsou dobré…. http://search.seznam.cz/?q=superfit vše vícekrát od jednoho webu.

 • [75]Podle mého je moc nastavená váha na města: při zadání „stavební firma kopřivnice“ na druhém a třetím místě se zobrazí web města kopřivnice

 • Alík

  [76][72] to by mě taky zajímalo. Ať se třeba marně nesnažím budovat web, a on bude mít interní penalizaci.

 • Malej Buo

  [77]No tak vám gratuluju k pěknýmu zmetku. Výsledky v SERPu je teď snad největší hnus, co kdy byl. To i na searchtestu byly výsledky přijatelnější než teď na ostré databázi: Toto má být OK? http://search.seznam.cz/?q=lego&sId=xbIkpHFvwZ8hov8vameI&aq=-1&oq=le&sourceid=top&thru= Jediný co je OK, je http://www.toplist.cz/stat/?a=history&type=4. Už jen 4% od Google!!!

 • Adhiraj

  [78]Chápu, že nemůžete reagovat na všechno, ale to aby na dotaz „penziony šumava“ bylo 5 z 6ti prvních výsledků všechno generované stránky od ceskevylety.cz mi nepřipadá v pořádku 🙁

 • Adhiraj

  [79]Na dotazy okolo „pronájmů bytů“ se pravidelně objevuje na první straně stránky co tam vůbec nemá co dělat: http://www.katalog-bytu.cz odkazy nevedou na nabídky pronájmů, všude google reklamy

 • Jakub Straka

  [80]Jsem pouze uživatel a musím zde napsat, že výsledky oproti minulé verzi jsou katastrofální. Když něco hledám, najdu dablované výsledky, což beru jako zbytečnost a chybu. Relevantnost výsledků je taky horší, bohužel. Snad se vám to na seznamu povede spravit.

 • feese

  [81]Tak po ránu monitoruju škody a zjištění je následující: stránky s historií a dobře vyladěnými on-page si výrazně polepšily, nové stránky se výrazně propadly. Buď je toto přímo v algoritmu, nebo nemá Bot3 zaindexované všechny nové zpětné odkazy. Máte někdo podobnou zkušenost?

 • Merlin

  [82]72 a 76, nedokáže

 • [83]Poznatky – nový bot je čipera, již nyní nám téměř zdvojnásobil počet zaindexovaných stránek. Duplicity na 1. straně na některá slova (např. exponované slovo „slevy“) vymizely. Výsledky jsou stabilní. Pro nás posun k lepšímu, ale samozřejmě na úkor někoho, kdo bude prskat – míst na 1. straně je pořád jen 10. Obecně je můj dojem pozitivní, takže díky.

 • Terge

  [84]Máte na Seznamu špatnou koncepci. Když hlrédám např. Estonsko nebo Lichtenštejnsko, nezajímá mě fotbal to bych napsal něco jiného, nezajímá mě byznys, napsal bych to, ani zájezdy, napsal bych Estonsko zájezdy, zajímají mě obecné informace o zemi, proto jsem napsal název země, ale nedostanu to, jen wikipedii zbytek byznys, idnes,fotbal,zajezdy apod. Na víceslovné hledání jsou výsledky krapánek relevantnější. na jednoslovnédotazy jsou ty výsledky k ničemu, protože se mi na jednoslovný dotaz snažíte nabídnout od každého něco, Což je chyba, já jsem přeci napsal co hledám.

 • [85]Nevím zda to tu už padlo, ale úplně mě ničí ty duplicitní výsledky ve výsledcích vyhledávání. Podívejte např na dotaz „caorle“ – http://search.seznam.cz/?q=caorle&sId=9bx2sRZtw0_kM04KCfFu&aq=&oq=&sourceid=top&thru= – neskutený – 1a2 pozice stejný web, totéž 4a5 a 6a7 pozice. Fakt hnus. Téhož jsem si všiml u mnoha různých frází a přitom odstranit tohle musí být přeci otázkou pár minut 🙁

 • Terge

  [86]Ty duplicitní výsledky, to je vylepšení, kluci to odkoukali od googlu. Naštěstí to je teď na googlu v menší míře než bylo, za to na Seznamu to bude dva roky než někdo pochopí, že to není přínos pro uživatele(teda pokud vlastně jde..jde?). No osobně nechápu jak to může někdo brát jako plus, už jen tím že se tím zmenšuje počet webu s jiné domény na stránce a tím se zmenšuje možnost výběru je to nesmysl.

 • Jan Kareis

  [87]Nerozumím výrazu „pouští do hledání“. Robot je tedy tak chytrý, že zhodnotí, co je nebo není vyhledávané nebo co je a není důležité ? Prosím o přesnou definici tohoto termínu díky moc !

 • Petr

  [88][81]Ano, to samé. Staré domény nahoru a to i první místa v konkurenci i 3-5 mil. stránek, ale nové weby až na dno. Celkově spíše pro nás špatně 🙁 Indexace jen virtuálně navýšená díky seznam-duplicitám, site: fixluje, změny nadpisů v lednu nejsou dodnes aktualizovány apod…Navíc většina našich zákazníků bere novinku duplicit na seznamu jako chybu programátora, takže to opět seznamu spíše uškodilo. Relevance se vcelku zvedla min. v našem oboru (elektronika), špatný je že MFA a mikrosite i nadále drtí normální stránky. Patičkáři taky vedou. To by mě zajímalo jestli nemůže seznam zlikvidovat stránky ze kterých vede z patičky i 80 odkazů. To je přeci evidentní za jakým účelem tam jsou.

 • [89]Oproti původní verzi SeznamBota máme zaindexováno 2× tolik stránek, ale na některé dotazy jsme spadli neúměrně — např. na dotaz „aloe vera pro děti“ jsme spadli z přední strany až na spodek 3. a navyše se zobrazuje namísto relevantní stránky podkategorie hlavní stránka. Navyše — většina stránek zobrazujících se na 1. straně výsledků jsou naprosto nerelevantní.

 • Merlin

  [90]88- je fakt že výsledky na Seznamu procházím od rána a normální stránku jsem ještě nenašel:( samé eshopy, agregátory zboží, firemní prezentace, tisícistránkové MFA, pseudoweby, weby na freedoménách ale normální stránka nikde:(

 • Radim

  [91]Hlavní dotaz: Bude se s pořadím webů něco měnit nebo už to zůstane tak jak je?

 • Michal

  [92]Zdravím, tak trochu se to zlepšilo. Jde vidět, že když člověk dělá dobré SEO pozice mu zůstanou nicméně ty zdvojené výsledky bych asi vypnul nebo je omezil pouze na první pozici jak to má třeba Google. Přijde mi trochu nelogiské aby na 3tí straně bylo např. 5x jeden web (což se mi už stalo).

 • Duch.Veliky

  [93]No sláva, tak to je snad poprvé co Seznam indexuje stránky srovnatelně s Google. Už jsem myslel, že se toho nedočkám.

 • Jan

  [94]Pochvalu si urcite zaslouzite za rychlost indexace robotem, behem dvou dnu zaindexovano 600 stranek. Duplicity bych ja osobne vypnul, uzivateli to nic neprinasi, jeste toto doladit trochu relevanci a je to docela dobre

 • Radek

  [95]Ten affil odkaz Pelikána ve výsledcích hledání pobavil, to asi nebude záměr 🙂 http://search.seznam.cz/?q=letenky&sId=uDdyBoCywUwQavDLXb90&aq=-1&oq=letenky&sourceid=top&thru=

 • Ondra

  [96]Tou aktualizací za účelem potlačení výsledků z jedné domény nejspíš došlo i k tomu, že byly potlačeny relevantnější stránky v rámci jedné domény. Teď mi na jedno kw vyskakuje nahoře jen hlavní stránka, přestože je na stejné doméně mnohem relevantnější podstránka, kterou naopak nemůžu v SERPu ručně vůbec najít, přestože v indexu je. V předchozí verzi botu byla na toto kw na 4. pozici, na Google je 1.

 • Lukáš

  [97]Také se rád vyjádřím. Propad všech mých webů na samé dno 7 stránky a více. Jedná se o magazínové weby, s dostatkem textu, pravidelnou aktualizací a možná tedy určitou hodnotou pro uživatele. Místo daných stránek balasty, párstránkové MFA kde jsou srovnatelné informace jako máme my v článcích. Další weby zaměřené jako informační na jeden určitý keyword se propadli též. V search testu byli klasicky tak jak bych je čekal, tedy druhá stránka, ale nyní až 70 pozice. U všech webů si google drží stabilně pozici. Byla tu také informace když někdo dělá pořádné seo má výsledky. Co je pořádné SEO? Měl by to být od každého kus, ale takhle to nefunguje. Já jen doufám, že se algoritmus stále ladí a přijde ještě změna pozic. Protože tohle není růžový pro mnoho z nás především co se finanční stránky týče. Uvidíme za pár dní :-/

 • Merlin

  [98]97: „párstránkové MFA“ a „weby zaměřené jako informační na jeden určitý keyword“ to je vlastně stejný typ webu jen záleží jestli ho vlastníš ty nebo někdo jiný ne? 😀

 • Staník
 • feese

  [100]98: To si nemyslím. Problém je, že i ten nejrelevantnější web obsahující skutečně hodnotné informace postavený jako neziskový projekt s perfektně odladěnými on-page faktory nemá v SERP šanci proti komerčním stránkám, které valí nemalé peníze do všech možných forem získání zpětných odkazů. S těmi se to, bych řekl, už trochu zvrhlo. Přitom pro vyhledávače by bylo ideální, aby na prvních stránkách SERP žádné komerční stránky nebyly a inkasovaly by za PPC.

 • Staník

  [101]Taky ukázkový web, ktery na longtaily zabíjí.. Já měl zato, že zaparkované stránky s uměle vytvořeným textem nemají v serpu co dělat. Možná kdybyste to banovali, tak si nekteri lide rozmyslí pridavat obsah „tímto způsobem“ na zaparkovane sajty. http://www.karavany.cz/

 • Staník

  [102][100] Matka Tereza se vrátila. Pekaři by mohly také dávat rohlíky zadarmo. Všichni dělejte neziskové projekty? Nebo jak to myslíš? Obvykle komerční je lepší.

 • PetrX

  [103]Pro ty, co tu porad pisou, ze by se mela z kazdeho webu mela vypisovat jen jedna stranka – uvedomte si, ze ne vsechny weby jsou jen vase MDA a podobne, ze na nekterych domenach jsou zalezitosti, ktere obsahuji spoustu subwebu nebo stranek a dokumentu relevantnich k polozenemu dotazu. Vemte v potaz, ze je treba resit zalezitosti jako webnode nebo wz.cz, kde je ten problem evidentni, ale neomezuje se jen na ne. Ja, jako uzivatel, jsem velmi privital, kdyz to Google zacal delat, takze mi ze stackoverflow.com zacalo vyjizdet vic stran, ne jen jedna. A neni pravda, ze to Google dela jen u prvni polozky ve vysledcich, jak nekdo tvrdil. Nerikam, ze to Seznam nemuze naimplementovat lip, ale omezeni na jednu stranku z domeny urcite neni spravna cesta.

 • feese

  [104]Staník nepochopil 🙂 Měl jsem na mysli jen to, že Seznam prezentuje výsledky jako relevantnější. Samozřejmě by šla vést několikahodinová debata o tom, co je to ta „relevance“, každopádně já to beru tak, že relevantnější je ta stránka, která mi dává lepší odpověď na mnou položený dotaz. Bohužel realita je taková, že pokud budu mít někomerční web se skvělými odpověďmi s několika zpětnými odkazy získanými přirozenou cestou a vedle něj komerční web, kde odpověď na můj dotaz možná ani nenajdu, zato bude mít za zády armádu nakoupených zpětných odkazů, tak prostě vyhraje ten druhý. Beru to jako realitu, ale rozhodně bych to nenazýval větší relevancí.

 • Blackflames

  [105]Tak nic super na tom nevidim, moje stranka se propadla z 2 na 14 stranku, a kdyz prochazim fulltext tak 1-10 stranka vzdy jeden odkaz na stejny shop nekdy i 2x na jedne strane a je jedno ze ta stranka je kopie jine

 • Blackflames

  [106]a je me zahadou jak jeden clovek muze vedet kolik platim za sklik a pezentaci na firmach? Ma konkurencni shop a zname se dlouho a tuhle me rekl presne castky a kdyz jsem se koukal tak se spletl o 21 korun coz me prijde divne, kolik platim nevim ani ja , jen seznam

 • lukas

  [107]98 – Podle mě v tom rozdíl je a veliký. Je rozdíl mít MFA, kde si nechám napsat 30 stránek o spodním prádle a je rozdíl mít web, kde pravidelně přidáváš nové články s novinkami a trendy o spodním prádle. Co myslíš, že chtějí lidé víc? aktuální novinky nebo třeba 2 roky staré MFA? Já bych tedy neměl nic proti kdybych hledat třeba pneumatiky a vyjela mi stránka kvalitních informací s pravidelnou aktualizací, testy apod. ovšem tyhle stránky jak to vypadá nebudou mít na seznamu místo…. Jinak se mi trochu zdá, že docela jde o atribut H1, co jsem koukal hodně stránek má klíčová slova právě v H1 a jsou na slušné pozici.

 • Petr

  [108]Tak atribut H1 už beru jako základ a stejně to nestačí, momentálně bych to viděl na hodně silný podíl anchor textu a zpětných odkazů vůbec, samozřejmě jen to jen část rovnice ale tady se váha zvedla a tím slaví i patičkáři.

 • Petr

  [109]Stále čekám jestli se někde ale vyskytnou informace, jak je to myšleno s tou indexací v update zprávě, že robot si vybírá co pustí do indexu a co ne. Protože mně to spíše přijde jako alibismus, seznam nestíhá indexovat, tak mlží. Dost lidí tady píše, že má zaindexováno xx stránek jak jste to poznali? Asi mi něco uniká, kde můžu zjistit skutečný počet stránek v indexu (dejme tomu více jak 1000), když site: nefunguje spolehlivě. Seznam asi neodpoví, ale třeba někdo ví a napoví.

 • Marty

  [110]Tak koukám, že podstránky eshopů jsou v tahu a místo toho vyjíždí weby typu MFA. Také je zde jasně vidět jak velký důraz je kladen na doménu. Vůbec podstránky jako takové mě přijjde, že jsou myslím naprosto zbytečně potlačeny.Dále je zřejmé, jak při současném nastavení jsou vepředu weby s pár odkazy a weby které dříve vyjížděĺy a čerpaly trust z hlavní domény jsou v propadlišti dějin. Takže budujme microsites na kw které nás zajímají a zase bude trafic, sice zprostředkovaný ale bude. Je to dle mého názoru velký krok zpět ale vím o čem mluvím, protže moje weby o kterých mluvím takto vyjíždí. Eshop podstránky zmizely a vyjíždi moje microsites.

 • Petr

  [111][110] já to zase vidím naopak, všude samý e-shop, ono když hledám nějakou věc, tak to nemusí znamenat, že si ji chci ihned koupit, ale chci si o ní něco přečíst, recenze atd… Seznam je zaplaven e-shopy, google to docela slušně kalibruje.

 • Terge

  [112]110,111 taky to vidím spíš jako Petr

 • Dan J.

  [113]To [110]Google nic nekalibruje, je zaplaven eshopy stejně jako Seznam a je to naprosto přirozené. Lidé, co hledají zboží ke koupi, obvykle zadají do vyhledávače stroze obecný název zboží a po sléze přesný typ produktu, zatímco lidé, kteří hledají informace, zadávají delší dotazy nejčastěji celé věty (např. jak správně psát PR články). Petr je úplně vedle. Obecně pokud uživatel nechce si danou věc koupit, ale chce si o ní přečíst recenzi, tak nezadá do vyhledávače pouze název produktu např. „Olympus C-1400XL“, ale dotaz rozšíří např. Olympus C-1400XL recenze. Takže vinit z propadu webu eshopy je naprosto scestné.

 • Terge

  [114]„Obecně pokud uživatel nechce si danou věc koupit, ale chce si o ní přečíst recenzi, tak nezadá do vyhledávače pouze název produktu např. „Olympus C-1400XL“, ale dotaz rozšíří např. Olympus C-1400XL recenze“ dle mých zkušeností to je mylná konstrukce. Já osobně když chci koupit jdu na zboží a spol, když chci info jdu na fulltext.

 • Dan J.

  [115]To [114] To není žádná konstrukce, ale nevyvratitelný fakt. Přesně jak píšeš, ty osobně vyhledáváš zboží přes zbozi.cz. Ale jak bys chtěl vyhledat konkrétní produkt ve zbozi.cz, když ještě např. nemáš vybranou značku a už vůbec nevíš, jaké typy produktu existují? Na zbozi.cz jdeš až ve chvíli, kdy máš vybráno a už jen hledáš, kde konkrétní produkt zakoupíš (podle ceny, místa, dostupnosti apod.). Takže obecně to funguje takhle… Člověk, který chce zakoupit foťák, zadá do fulltextu kw fotoaparáty nebo dotaz rozšíří o nějakou specifikaci např. fotoaparát Olympus nebo kompaktní fotoaparát apod., když už má nějakou konkrétnější představu. Vyhledávač mu vyplivne x eshopů, kde si vybere několik typů a poté do fulltextu zadává např. Olympus C-1400XL recenze, Canon PowerShot G12 recenze apod. Jakmile se rozhodne pro konkrétní produkt, potom do fulltextu zadá pouze Olympus C-1400XL. Na zbozi.cz jde až má vybráno. Pokud si budeš chtít vybrat foťák….pokračování v následujícím příspěvku…

 • Dan J.

  [116]…naživo v prodejně, tak určitě do fulltextu zadáš fotoaparáty Praha apod. a nepůjdeš na zbozi.cz. Zkus zadat fotoaparáty Praha do zbozi.cz? Navíc spousta lidí ani zbozi.cz nezná a už vůbec neví, jak se tam bez fulltextu dostanou. Možná se budeš divit, ale mnoho eshopů své produkty na zbozi.cz a podobných srovnávačích vůbec nemá. Tohle si necucám z prstu, ale píšu na základě dlouhodobých zkušeností a statistických údajů. Pokud budu chtít vyhledat článek o fotoaparátech, tak do fulltextu zadám např. jak vybírat fotoaparát apod. a nebudu zadávat kw fotoaparáty, fotoaparáty Praha nebo jen Olympus C-1400XL. To je přece jasné, tak mi neříkejte, že vám eshopy přetahují návštěvníky.

 • Pro

  [117]Jak vybrat fotoaparát. [116] vždyť jsou tam opět e-shopy :-), které tam nemají co dělat http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=jak+vyb%C3%ADrat+fotoapar%C3%A1t heureka (seznam e-shopu pak nejaky cenicek, a i ten dead odkaz na mironet byl e-shop

 • Tomáš

  [118]Před spuštěním nového bota byla na KW zobrazovana substranka na 5. strane. Po spusteni nabidl FP na 3. strane a konecne preindexoval i titulky stranek. A den po spusteni se vse vratilo zase ke staremu (stare titulky, stara pozice a zase substranka). Podivne.

 • Name

  [119]Je zvláštní, že pokud zadám do fulltextu nějaký dotaz a párkrát stránku refreshnu, naskočí občas výsledky jinak seřazené. Připomání mi to google se svými datacentry, které také hází odlišné výsledky. Mám to chápat tak, že fulltext se tahá z více serverů a proto jsou výsledky rozdílné? U některých dotazů jsou rozdíly dost enormní.

 • Marty

  [120]To že se na Seznamu vyplatí vytvářet linkfarmy a doorway a nikdo i přes reporty spam formuláře nereaguje je důkazem, že to moc nefunguje. Budu konkrétní. Eshop ruzovyslon.cz vytvořil z jedné ip 89.187.144.11 43 microsites a z nich vedou jen odkazy na jejich eshop, k tomu jsou přidaný doorway jako řemen (umelevaginy.cz) a mnoho dalších a jak je vidět seznam to miluje,protože na mnoho kw si velmi polešil. Za tohle by měla dostat ban i samotná hlavní doména na kterou tohle odkazuje.

 • D

  [121]Marty nevidím důvod proč, tohle je zcela legální technika, takže se uklidni :-). Mě spíše vadí stránky podobné již zmíněným karavany.cz

 • Terge

  [122]120,121 to mi taky prijde (ty vaginy a spol) ok. To je v podstatě princip milionu affilwebů, to člověk potká na „každém rohu“.

 • Marty

  [123]120, 121 – ano je to princip affil webů, ale řeší se zde nějaká relevance a kvalitní obsah ve výsledku tot vše. Konkrétně tohle je mimo můj obor takže mě to moc netrápí, ale podstat věci je že link farma a doorway to je stačí si udělat jednoducho analýzku.

 • Prozaik

  [124]http://search.seznam.cz/?q=letn%C3%AD+%C5%A1aty+pro+plno%C5%A1t%C3%ADhl%C3%A9&sId=WoLxgVyKObKpkvFoStz7&aq=&oq=&sourceid=top&thru= na tenhle keyword podle me není v pořádku první místo. xinzerce.cz bastí longtaily na potkání 🙁

 • Prozaik

  [125]ten seo spam na top pozici je ukázkový

 • Terge

  [126]124 – na to dotazu jde taky hezky vidět že dublování výsledku z jedné domény ve spojení se Seznamem je nesmysl – prostě když tam bude 2x výsledek ze „spolecenskeasvatebnisaty“ a jeden z nich je stranka s kontakty, tak jen zabírá místo užitečnějším odkazům..

 • Dan J.

  [127]To [117] J8 tam vidím správné výsledky na dotaz Jak vybrat fotoaparát viz. http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=Jak+vybrat+fotoapar%C3%A1t

 • Lukáš

  [128]Chtěl bych upozornit znovu na web studiodiamonds.cz, který absolutně vypadl z fulltextu a nezobrazí se ani po zadání titlu a to je jedinečný. Web je ale zaindexován.

 • Merlin

  [129]Pokud jste vypadli, tak bude nejednodušší začít znovu a udělat nový web…

 • [130]http://search.seznam.cz/?aq=1&oq=megableskovka&sourceid=szn-HP&thru=sug&q=megableskovka+%C4%8D%C3%ADsla Toto je příklad toho, jak na první stránce jsou weby, které mají kradený obsah a bez jakýchkoliv odkazů i hodnoty

 • martin

  [131]seznam neví že existuje facebook, po zadání facebook plugin To se mi líbí je seznam nabídek opravdu tristní

 • ra

  [132]Tak to vypadá, že seznam vůbec nebere důraz na SRANK, vím že to není prioritní, ale web s SRANK 1 na první straně výsledků, a web s SRANK 5 na sedmé straně, hm, proč to SEO pak děláme

 • Martin

  [133]http://search.seznam.cz/?q=rotopedy&sId=3Gb5bAeGwD_kq0FM7FEo&aq=&oq=&sourceid=top&thru= – prvních 6 výsledků v rámci jedné farmy téhož majitele… ach jo=(. To je jako znamení tvůrců Seznamu, aby takto řešili SEO všichni? Smutné…=(

 • Marty

  [134]133 jj je to co jsme psal už výše a někdo to komentoval že to je ok, podle mě také není a ty tapety také ne. Ale věřím že to odstraní. Také bych rád upozornil, že při refresh hledání se výsledky znovu zdvojí i na dotazy, na které při prvním hledání vylezou jednotlivě. U méně konkurenčních slov jsou ty zdvojené výsledky hodně znát to je i případ rotopedů jak míše Martin nahoře. (132) ano S rank jako by nyní neexistoval tothle pozoruji také a je tam jasně vidět že lezou nahoru weby s podstatně Méně zpětnými odkazy. Jak jsem dělal pro kamaráda tu analýzu sexhopu tak ještě jeden výsledek je velmi vtipný na KW sex shop je www tečka.e-eshop.cz/ na 4 pozici a nemá tohle slovo nikde na webu jen v titulku. Žádné h1 ani jiné nadpisy a texty atd. A je 4 ted už to není SEO ale MAGIE, protože nad tím vším zůstává jen rozum stát. Já jen stále doufám, že si to sedá a vše se vyladí, ani moc posun ve výsldcích za posl. dva dny nepozoruji. Pěknou neděli M.

 • [135]No podle mě velký problém s algoritmem u longtail výrazů: nevím jak je možné že na první straně na KW tvorba webových stránek Ostrava může vyjet web VŠB kde je shoda pouze ve slovech Ostrava a stránek (toto slovo je pouze ve spojení mapa stránek)… toto se vyskytuje ve více longtail výrazech minimálně jsem namátkou narazil skoro na 20 http://search.seznam.cz/?q=tvorba+www+str%C3%A1nek+ostrava&sId=tRbCapWUwgtyFcGi-KAv&aq=-1&oq=tvorba+www+str%C3%A1nek+ostrava&sourceid=top&thru=

 • Michal

  [136]Marty já myslím, že se to už moc nevyladí. Spíš by se Seznam měl zamyslet nad tím co předvádí. Dělal jsem si analýzu v majesticseo na hodně konkurenční slova jako půjčky a na prvních místech jsou weby na které nevede ani jeden zpětný odkaz na slovo půjčky a pokud vedou tak jsou z patiček, netematických webů atd. Je to smutné člověk teď vůbec neví co s tím dělat.

 • [137]Na slovo receptář vyjede na prvních dvou výsledcích stejná doména, první HP a druhý výsledek jakýsi článek, ten by se určitě neměl umístit tak vysoko…

 • K2O

  [138]slovo básně nebo básničky…fakt nechápu proč tam jsou stránky ze stejné domény hned pod sebou jako rozdílné výsledky vyhledávání

 • H20

  [139]Cim vice se rozrusta ponekud necitelne a vseobimajici imeprium google tim vice fandim Seznamu a jeho tvurcum. Bohuzel byt bych si pral aby Seznam vracel kvalitni vysledky a neprichazel tak o uzivatele – neni tomu tak. Mozna by nebylo od veci kdyby autori alespon zverejnili zdali tento stav vysledku je jiz finalni a je potreba zacit pocitat se soucasnym stavem jako se stavem konecnym.

 • Qok

  [140]Kdyz chci pouzit longtail, tak prakticky nenajdu nic co potrebuju a i na kratke KW ten vas novy system z obecneho hlediska SEO dava tak nesmyslne vysledky, ze by jste se meli stydet. Minimalne ten, kdo vyhledavaci algoritmus delal a ten kdo ho spustil do ostreho provozu. I podle toho co tu ctu, tak byste se meli zamyslet, nebo zmenit slogan na Seznam, najdu tam co nehledam.

 • Radek

  [141]Oni se tam probudí, až zase někdo napíše do nějakého většího deníku jak se věci ve fullextu mají a přečtou si to jejich nadřízení. Ty asi tenhle blog nečtou, což je velká velká škoda. Pak už je to jen zákon padajícho h… A jak to tady čtu a to co vidím ve výsledcích tak nezbývá než s většinou souhlasit. Takže pokud mátě prostředky pište objektivně o tom jak se dělá na Seznamu fultext a oni změny pak přijdou sami a zejm=na personální 🙂

 • Jan

  [142]Takze Seznam ma vazny problem s indexovanim, stranka na idnes.cz, zverejnena vcera v 19:00 hodin neni stale v indexu. Google, Bing ji bez problemu ma http://search.seznam.cz/?q=Do+domu+s+p%C4%9Bti+koupelnami%2C+terasou%2C+soukrom%C3%BDm+kinem+a+t%C4%9Blocvi%C4%8Dnou+si+nech%C3%A1v%C3%A1+don%C3%A1%C5%A1et+j%C3%ADdlo+z+luxusn%C3%AD+restaurace+Landmarc&sId=88ncUmrHCXGgicICnrQi a tech stranek je mnohem vice

 • Jan Lorenc

  [143]Ta duplicita na prvních dvou pozicách je teď jako normální? http://search.seznam.cz/?q=baz%C3%A9ny

 • Tom

  [144]Zkusil jsem si zadat kw “ kontakty na firmy a výsledek ? podívejte se sami. http://search.seznam.cz/?q=kontakty+na+firmy&sId=RoU6Yr7fwxNVjBI5xQ35&aq=-1&oq=kontakty+na+firmy&sourceid=top&thru=

 • Petr II
 • Petr II

  [146]A google je ještě lepší… http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=google&mod=f Já bych tuto duplicitu zavedl u všech stránek, pak to bude vypadat, že má seznam více stránek v indexu než ostatní vyhledávače

 • [147]Dobrý den, avizovali jste u nového robota mírný výkyv v pozicích avšak u některých dotazů se jedná o výkyv až o 40 míst. Na dotaz „matrace“ se náš web http://www.tropico-plus.com ze čtvrté pozice propadl na čtvrtou stranu. Indexace stránek dle searchtestu proběhla v pořádku. Děkuji Vám za odpověď

 • knedlík

  [148]Nechápu tyhle weby, na longtail to na seznamu vyzere velkou část. Příjde mi to nefér. Přitom by to slo tak snadno ofiltrovat z vysledku http://www.opensubtitles.cz/

 • Merlin

  [149]147 Seznam je v pořádku,jak jde vidět z mnoha děkovných vzkazů, vy si musíte zaplatit lepšího seoexperta

 • Michal Seidler

  [150][149] V tom případě by mě zajímalo kdo dělal SEO VŠB Ostrava, aby vyjížděli na KW: „tvorba www stránek“ na první straně a takovýchto „nesmyslů je spousta“… asi to někde archivuju pro budouci generaci, aby i oni se dozvěděli proč Seznam.cz jako vyhledávač šel do kytek…. ale aspoň snaha se cení, neboť pořád tu jsou holky a kluci z Centrumu, kteří pro vyhledávání stále používají výsledky Googlu

 • Marty

  [151][149] :-))) je fajn, že to pár lidí bere s nadhledem

 • eshopy

  [152]No, jenže chtě nechtě Seznam stále používá dost lidí, a nevím jak ostatní eshopy, ale náš obchod (potažmo i domény na něj napojené nabízející různé služby z oblasti montáží elektra)je na Seznamu dost závislý. S tímto kolotočem přicházíme denně o desetitisíce obratu. Výsledky Seznamu nejsou o optimalizaci, ale čím dál více mi připomínají funkci z programování „randomize“. Takže pokud toto někdo čte ze Seznamu, tak děkujeme za kampaň ukázky potřeby Seznamu u nás a teď zpět šupkydupky staré výsledky. Děkuji

 • Njn
 • [154]Dokázala jsem si přečíst všech předchozích přes 150 příspěvků v naději, že někde je zašitá i nějaká odpověď ze Seznamu. Třeba jaký operátor použít místo site: ke zjištění počtu zaindexovaných stránek. I když, pokud stránky NAD site: nejsou pouštěny do výsledků vyhledávání, je to asi zbytečné zjišťovat. Ze čtení mi dále vyplynulo: – že toto není blog vývojářů Seznamu, ale SEO optimalizátorů (nebo přímo Martyho blog? ;-)), který Seznamáci po vypuštění úvodu do světa ani nečtou, protože by aspoň na zvlášť šťavnaté urážky reagovat mohli – že si téměř všichni přejí návrat SeznamBoha 1.0 – že zdvojené výsledky vyhledávání jsou vynikající, pokud se jedná o můj web, ale tristní, zvrhlé a nepřípustné, když jde o web konkurence – Seznam má v indexu mnohem více stránek, než všichni ostatní. Bohužel si je nechává pro sebe… PS: Jsem příznivkyně Seznamu. Adresní řádek záměrně ignoruji a webové adresy zadávám výhradně do vyhledávacího políčka!

 • [155]PS2: Právě mi slítnul S-Rank. Tak by měly vypadat všechny reakce Seznamu…

 • anonym :-D

  [156][155] Ono zadávat tady webové adresy a nadávat není dobrý nápad, ještě mají trumfy S-Rank, Zbozi.cz a operátor site: odkud můžou ještě webové stránky vyřazovat 😀 z fulltextu vypadly samy a kdo si bude stěžovat toho smažou ze všeho 😀 mam pocit že jsem před psaním příspěvků taký míval S-Rank kolem 70 a teď jsem na 40

 • anonymLydie

  [157][156] To jsem si myslela, že skoro chválím. Ale už si dávám pozor! S úctou Váš Anonym

 • anonym

  [158][157] tak koukám že S-rank už také dokázali okopírovat komplet předělat a přece jenom i někdo v seznamu žije ale na to aby udělali prohlášení co s tím spamem ve fulltextu na to je asi jejich PR oddělení krátké

 • m4xp0w3r7

  [159]Taktéž HP nemám v indexu ani dnes. Pracně budované pozice jsou v… proboha proč musíme být v ČR exoti a nepoužíváme Google, jako zbytek světa.

 • kukin

  [160]vzhledem k tomu ze mid drtiva vetsina klientu po setkani s obchodnikem s reklamou od Seznamu poucene tvrdi ze vysledky fulltextu jsou z casti umerne tomu kolik plati za reklamu usuzuji, ze novy bot prisel do sveta prave proto aby bylo mozno tyto pozice zadavat ze strany admina jednim klikem…

 • Petr II

  [161][160] Platím dost a moje výsledky jsou po tomto převratu v ….. Takže v tomto to není. Samozřejmě pokud má někdo zápis ve firmy.cz tak to seznamboot bere jako lepší odkaz než odkaz z 50 strany na alabala100000webstrankatalog.zadarmolevnerychle.cz

 • Bezva

  [162]Návštěvnost – pokles tak o 50% – pro e-shop smrtelné – ještě není ani dodělána optimalizace z předchozího řádění. Z prvotní testů to vypadá jak už někdo psal že to vše funguje čistě na náhodném kódu 🙂 Také jak zde někdo zmiňoval ten dost výraznej pokles – tak u některých KW třeba z druhé pozice na 10 stránku – tomu říkám masakr…. A když to předtím bylo na druhé pozici – tak s tím seo asi nebude mít nic společného… Ale hlavně že se umí pochválit : http://www.novinky.cz/internet-a-pc/234795-seznam-cz-spustil-noveho-robota-vyhledavani-bude-rychlejsi-a-presnejsi.html?ref=boxE podle mě zlaté vyhledávání ze začátku roku 2009 od té doby se to jen zhoršuje….

 • Kerry

  [163]Tesim se na dobu kdy se jako majitel obchodu budu moci venovat kvalitnimu obsahu a zvysovani hodnoty informaci pro zakazniky a nebudu muset resit hlouposti typu SEO optimalizace. Chce to pockat na umelou inteligenci ktera proste posoudi kvalitu webu tak jako by to udelal clovek. Preji seznamu at se do te doby nejak doklepe….

 • PetrX

  [164]No, to, že vyhledávání bude rychlejší a přesnější a že ti klesnul nějaký e-shop rozhodně nemusí být v rozporu. Spíš bych na základě těch ohlasů tady tipoval, že se to vyhledávání Seznamu povedlo.

 • JL

  [165]Pro pobavení (nebo je to k pláči?) Zkusili jsme obyčejné dotazy, na které dřívě vyjížděli naprosto správné odpovědi (diskuze maminek) http://search.seznam.cz/?q=kdy+rostou+zuby (obzvlášt na 3.pozici je k pláči) http://www.google.cz/search?q=kdy+rostou+zuby pro srovnání google tohle už je trochu víc špatně než když promícháte pozice na hlavní kw.

 • Honza

  [166]JE TO K PLÁČI…. po zadání výrazu GRILY vyjedou na prvních 6 místech 3 weby s duplicitními stránkami… pro firmy určitě užitečné ale pro uživatele naprosto na nic…. BRAVO chlapci ze seznamu…

 • Merlin

  [167]Fulltext hoši, už vás třeba napadlo, že když vyjedou na první stránce tři, čtyři dablované weby tak si BFU řekne, ty vole, oni to maj rozbitý a jde jinam? Tak mě napadá máte nějaké BFU testery na Seznamu? No asi ne. Co takhle vyházet půlku fulltext týmu a za ušetřené pořídit nějaké lidi na testování.

 • Tomáš

  [168]KW „filmový festival zlín“. Jako uživatel, co vyhledává na Seznamu bych rád dostal oficiální web festivalu. Abych se mohl podívat na program, aktuality atd. Výsledek? Nikde. Google jej bezpečně zná a řadí na TOP. Na Seznamu není ani na prvních 5ti stranách a kdo ví jestli je vůbec někde dál.

 • Nádhera

  [169]Tak shrnutí fultextu, na spoustu jednoduchých i složených dotazů se nenajde na prvních stránkách vůbec nic z toho co hledám. I když jak píšete že na první stránku se numůžou vejít všichni, tak tam nedáme ani jednoho…. Někdy to hlavně u složených připadne že jste úplně vyřadily Title – dobrým příkladem jsou ty zuby ( jediné co je tomu podobné je výsledek skliku…) . Další obrovký problém je když zadám název firmy nebo organizace, místo toho aby mě vypadla jejich hlavní stránka, nejdřív vyjedou nějaké katalogy, nesmysl a třeba na 4 stránce je někde ta firma – ještě k tom u jejich podstranka a hlavní ne. Vzpamatujte se a rychle máknite, protože tohle je nejhorší výsledek co máte a jestli to tak měsíc necháte tak vás google má. A můžete znova změnit logo na Seznam najdu tam co nechledám…. jo a to když tu dá někdo konkrétní příklad , tak jsem se díval a situaci stejně neřešíte a je to pořád na…

 • AJ

  [170][160] Pokud narazíte na obchodníka, který bude jen i naznačovat, že lze ovlivnit pořadí výsledků, napráskejte ho na centrálu Seznamu. Výsledky se tímto způsobem rozhodně neovlivňují a obchodníci mají výslovně zakázáno takto zákazníky přesvědčovat – jednoduše proto, že to není pravda. Pokud samozřejmě nemá na mysli Sklik, který je tak označen.

 • m4xp0w3r7

  [171]Někteří lidi prostě nedokáží pochopit rozdíl mezi neplaceným vyhledáváním a reklamou, nemyslím že by to obchodníci říkali. Jinak musím souhlasit. Když se podívám,jak vyhledává Google a jak Seznam, nedokážu pochopit,jak může Senam vůbec někdo používat… jediný důvod je, že tam mají mail a jsou zvyklý.

 • je mi na…

  [172][168]smutné, ale logické. jak již bylo napsáno robot „pouští“ do vyhledávání jen nějaké stránky ( podle jakého klíče – žádného – protože to nefunguje) a tak co má pustit kdž zná pouze toto : http://search.seznam.cz/?q=site%3Awww.zlinfest.cz&sId=0k8ZNyC6COhUYB-usGvI&aq=-1&oq=site%3Awww.zlinfest.cz&sourceid=top&thru=

 • je mi na…

  [173]a ještě jeden postřeh, platím si sklik na určitá slova (travel) a za poslední dny se počet „zobrazení“ neustále propadá. To znamená, že běžný uživatel začíná hledat jinde. Takže sklik si nenamastí kapsu, protože se nevyplatí inzerovat, když není pro koho.

 • Jan

  [174]Ja jsem to pochopil uz davno, snad to pochopite ted ze nema cenu optimalizovat na Seznam, ale na google. Seznam je uz mrtvy, a zbytecne do neho kopete, protoze se z toho uz neotrepe, novy bot byl jeho posledni kulka.

 • Pali

  [175][173][174] počet zobrazení vašej reklamy v tomto prípade nesúvisí s počtom hľadaní: http://search.seznam.cz/stats?collocation=travel

 • Pali

  [176][172] robot nemá prístup na všetky stránky ako majú používatelia: http://www.zlinfest.cz/robots.txt

 • petrox

  [177][168][172] – těžko může Seznambot chodit na web, který má podle robots.txt striktně zapovězený viz http://www.zlinfest.cz/robots.txt

 • [178][165][177][172] Kdoví, co mají v robot.txt weby o růstu zoubků. Pak díky tomu mají chlapi podívanou a my ženské zase utřeme „ústa“. Svěřte web správnému optimalizátorovi a máte po návštěvách úplně. A člověk by řekl – jen jedno hloupé lomítko…

 • Merlin

  [179]175- si ho maličko nepochopil, on si zřejmě platí slova z travel oboru, ne slovo travel

 • Pali

  [180][179] Aj napriek tomu nemyslím že klesá počet hľadaní (pohľadom na štatistiky), navyše myslím že toto nesúvisí s Robotom a jeden telefonát na Sklik by to asi vyjasnil

 • ra

  [181]Lidi, duplicity jsou pryč. Paráda, přece jen se něco hýbe.

 • Michal

  [182]Dík za vypnutí, byl to opravdu krok vedle.

 • Merlin

  [183]180 tak ono se to pohledem na statistiky hledání na Seznamu blbě srovnává , když nemáš čísla za minulý rok třeba, hlavně u toho zmiňovaného „travelu“ to jde před sezonou logicky nahoru na první pohled, zajímavé by bylo ale srovnání s min. rokem

 • PetrX

  [184]Asi jsem jediný, ale mě ty duplicity jako uživateli jako krok vedle nepřišly a doufám, že se v nějaké vylepšené formě vrátí. Tady ty nářky na ně mají dvě příčiny: 1. Sem chodí naprosto nereprezentativní vzorek uživatelů Seznamu, v drtivé většině SEOlidi, kteří duplicity vidí jen jako zavrženíhodné odsouvače jejich skvělých webů na nižší místa 2. Seznam, oproti Googlu, má v tomto případě trochu smůlu, že ná u výpisu i náhled. A většinou má web jednotný vzhled, takže si člověk té duplicity hned všimne, u Google to tolik nezaznamená. Navíc v této implementaci, pokud jsem to dobře zaznamenal, byly duplicity sice jen dvě, ale vždy za sebou, kdyby byly rozmístěny dál od sebe, asi by to tak velký zájem nevzbudilo.

 • Merlin

  [185]Marně přemýšlím, proč se tam ty weby opakovaly vždy jen dva, to nemáte na Seznamu žádnou fantazii, co takhle co stránka ve vyhledávání to jeden web (podstránky jednoho webu) až třeba po desatou stranu a pak od desítky zase to nudné obyčejné řazení, třeba s tím můžete přijít jako s vylepšenou formou…

 • tomeček

  [186]Prosím o aktualizaci náhledu na klíčové slovo autojeřáby tomeček, jedná se o webové stránky http://www.autojeraby-tomecek.cz/www.autojeraby-​tomecek.cz/(Vitejte).html při překliku na náhled se zobrazí CHYBA. jak dlouho trvá kým se náhled aktualizuje? děkuji.

 • CAJMJ

  [187]Taky Vám přestal chodit seznambot na stránky?

 • lukáš

  [188][187] Moje bohuže ještě nenašel a to ani potom, co jsem mu poslal nápovědu s adresou. Indexoval pouze home a zbytek nic. Ale nový weby to maj hold u seznamu těžký. Jinak s výsledky se ni neděje, searchtest.seznam.cz byl asi úplně k prdu, když ty výsledky jsou teď zcela jiný 🙁

 • Michal

  [189]S indexováním je trochu problém, ale už se to pomalu vrací. Musíme počkat než se vše usadí. searchtest dává ještě horší výsledky jak ostrá verze takže děkuji, že se nastavení vah změnilo.

 • [191]Dotaz „prodej s.r.o.“ vrací dost irelevantní výsledky ve srovnání s „prodej sro“

 • [192]Tentokrát pochvala za relevanci… právě jsem prošel 100 prvních výsledků na dotaz „ready made společnosti“. Všechny relevantní, 98 nabídek firem a 2 články (na podnikatel.cz a volneclanky.cz)

 • Kerry

  [193]Ne, duplicitni vysledky byly dobre. Jen spatne graficky poresene. Kdyby vysledky na podstranky byly formatovany napr. jen jako podtrzena slova pod ukazkou textu (tusim to tak ma google) ale nemely by samostany nahled – dalo by se to bez problemu prezit. Mam dojem, ze to tak i bylo. Co se tyka vysledku hledani nevim. Jako provozovatel obchodu nadseny nejsem protoze weby budovane poctive maji ted horsi pozici nez weby ktere si jen tak ziji a na nichz nic moc nedelam. No i pres to, ze me Seznam obcas dost stve. Cim dal tim vice mu drzim palce proti nekontrolovatelne expanzi nekontrolovatelneho google ktery se snazi mit cely cyberspace pod kontrolou. Prece jen mi prijde zabavnejsi predstava, ze kdy bude nejhur „pošlu našu babku do Praglu at tam ty kluky ve sklepě popéruje když jí ta stránka vypadla z toho SERPU :-)“ Vcelku by me zajimalo jestli Seznam taky crawluje osobni emaily a dle toho zobrazuje reklamu. Podle me to Google na 100% dela. A to povazuji za peknou nechutnost.

 • DJ

  [194][190] To je slušný blábol. Od 25 května se mi konečně po pár měsících vrací stránky na původní přední pozice fulltextu a věřím, že většině webmasterů taky, takže o ochromení vyhledávání nemůže být řeč. Ohledně problémů s fulltextem tady křičí jen několik zoufalců a Ivan Kvis je jeden z nich.

 • [195]Pokud chcete obnovit náhled stránek, tak ji znovu přidejte do http://search.seznam.cz/pridej-stranku

 • Jan Kareis

  [196]tento web http://www.svetsvateb.cz/se propadl na slovo svatba i svatby z 1 strany cca na 7-10. Mohl bych prosím znát důvod? Na první pohled je vše v pořádku, žádné skryté texty, patičky apod.

 • [197][194]Pokud vím, tak jsem si osobně na své pozice nijak nestěžoval a článek je míněn především jako nadsázka v reakci na většinu zdejších komentářů… Samozřejmě mě reakce na článek jako autora těší, ať jsou jakékoliv. Krize ve fulltextu Seznam.cz http://search.seznam.cz/?aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=krize

 • petrox

  [198][1] o základních principech a technologiích nového robota se psalo v jednom z předchozích příspěvků viz http://fulltext.sblog.cz/2011/02/10/49

 • Marty

  [199]Zkuste ještě mrknout na tu Heureku ta vyjíždí snad všude a na vše 🙁

 • [200]Což o to, na propad pozice si nestěžuji, ale co mi vadí, je to, že od té doby co jste nasadili nového bota se pozice skoro všech webů co sleduji nijak nezměnili. Kdo je třetí, je třetí už asi 8. den, kdo je šedesátýosmý je šedesátý osmý už asi 8. den. Nemyslím si, že za těch 8 dní se nenašel kvalitnější web, který by měl být výše či někdo naopak níže. Pokud budou pozice stálé, nemusíme se o žádném SEO a Seznamu už nikdy bavit.

 • Michal

  [201]Také jsem si toho všimnul. Je to zajímavé, ale myslím si, že je potřeba aby si nová databáze sedla, boot proindexoval všechny stránky a potom se začnou pozice hejbat. Nicméně, kdyby měl někdo z fulltextu čas napsat aspon 2 řádky o situaci určitě budeme rádi. Zatím se aspon zaměřím na SEO pro Google.

 • Tomáš

  [202]Již jsem přišel nato, proč seznam nyní dává takového výsledky. Omylem nastavili třídění od nejhorších webů 🙂 … Ne vážně, tohle je fakt průůser. Jako majitele webů už mi to je skoro jedno, nechci se zbytečně pořád stresovat těmate výkřiky do tmy, ale upřímná rada – opravte to. Google vyhazuje desítky milionů za reklamu v TV a kde to vidíme, ale jakmile přidou nato, že můžou reklamu udělat nějak na srovnání vyhledávání s váma, je to konec, když se to lidem vysvětlí, že na googlu fakt najdou toho víc. Jinak držím palce, seznam není zas tak špatnej, jak tu lidi píšou a fandím vám. Dva vyhledavače jsou vždy lepší než jeden.

 • [203][191] doplňuji: myslím, že tečky by měly mít menší vliv. Na „prodej ready made s.r.o.“ je web 21. (z 1006 výsledků). Ale na „prodej ready made s.r.o“ web není v žádném ze 137 nalezených výsledků.

 • Shitzu

  [204]týden pryč a serp pořád stejně k smíchu…zkuste si vyhledat kw „ubytování“, to je výsměch 🙂

 • Dana

  [205][204] To je všechno tak subjektivní…nevím, co by se tam tedy mělo správně seřadit, ale mně na tom nic divný nepříjde…Jako uživatel bych ale „ubytování“ nikdy nehledala. Buď ubytování kde nebo v čem nejlépe kde a v čem. Tak Vás to nemusí trápit…

 • Shitzu

  [206][205] tak to patříte spíš k vyjímkám, vzhledem ke statistice hledanosti…na obecný dotaz bych čekal něco jiného, než apartmány v Lipně nad Vltavou, hotel v Brně a penzion v Liberci, to mi relevantní nepříjde ani trošku…třeba zrovna seznamácké ubytování.cz, nebo penziony.cz…to jsou dle mého názoru autoritativní weby, které by měly být na prvních místech

 • Jan Kareis

  [207]Některé výsledky se průběžně mění = fulltext tým na tom asi ještě maká. Díky za to !

 • [208]Kašlete na optimalizaci, stačí dát dost peněz do zlatých stránek a první desítka na google je Vaše 🙁 http://www.youtube.com/watch?v=DQ03znYcGbs Pokud Vám to z videa není dostatečně jasné, operátorky Z.S. Vám to rády vysvětlí ,-) Seznam určitě nezůstane pozadu

 • abc

  [209]Seznam už 10 dní absolutně stojí. Neindexuje, nepřehodnocuje výsledky, serp už 10 dní beze změny… To je k zbláznění přeci, taková firma a tohle je jak práce naprostých amatérů. Za tohle bych se styděl pánové

 • Zbláznil jsem se

  [210]Včeara jse se zbláznil.

 • Michal

  [211]Mohli byste prosím napsat co s tím zase děláte? Výsledky úplně jinak. Myslel jsem, že je to finální verze?

 • lukas

  [212][211] konečně se začalo něco dít a myslím, že se pomalu vychytávají mouchy.. viz například výsledky vyhledávání PPC, letenky atd. Tak to má být pánové, ikdyž moje stránky jsou na tom pořád špatně alespoň ta relevantnost výsledků vyhledávání už za něco stojí.

 • [213]První oficiální informace! Dnes mi volal obchodník ze Seznam.cz On: mám pro vás nabídku… Já: budu o ní uvažovat, až vám bude fungovat fulltext On: ten by měl jet koncem tohoto měsíce

 • Max

  [214]Potvrzuji, že dnes se „něco“ stalo. U většiny mých webů OK, ale u dvou klíčových to vyhodilo nahoru konkurenci, která má horší Srank a vždy byla za námi. Předpokládám, že se robot dusí obrovským množstvím webů a pak se to opět stabilizuje. Každopádně škody jdou už teď do tisíců. Proč je Google stabilní a tady jsou minimálně jendou ročně takovýhle zmatky? Jinak Seznamu fandím, ale někdy by bylo lepší všechno realizovat v betaverzi a pak s tím jít ven.

 • DJ

  [215]Proboha, proč do toho pořád vrtáte? Konečně se nám v poslední době trošičku vrátily přední pozice a dnes jsme zase v nedohlednu. Já vám ten Sklik stejně nazaplatím, naštěstí mi jede Google.

 • Jarin

  [216]Nový robotík se na to ja je vidět vysral

 • Jarmil

  [217]Kvalita – relevance vysledku vyhledavani vaseho fulltextu je zalostna. Opravdu bida. Uz Vam zvoni umiracek, strejda Google Vas dostane! 🙂 Time is on our side!

 • r[9]x

  [218]http://search.seznam.cz/searchScreen?q=povinn%C3%A9+ru%C4%8Den%C3%AD Může mi vysvětlit někdo tuto parodii? Jedna stránka není funkční vůbec (ČSOB – už několik dní), další jsou linkfarmy… ffs!!!

 • r[9]x

  [219]Pardon, ne linkfarmy, ale výsledky LINKFAREM!

 • m

  [220]218- Jaké link farmy 😀 1-4 výsledek se Vám nezdá v pořádku? Jsou to kvalitní stránky na kterých naleznete to co vyhledáváte.

 • Kerry

  [221]Oficialni komentar stale zadny?

 • Merlin

  [222]221 – Není třeba žádný oficiální komentář. Fulltext jede, lidi vyhledávají. Mimo to jsou na změny stovky děkovných ohlasů, mnohé z nich i zde na blogu. Většina je spokojena a tak to má být. A těch pár neschopných nespokojenců může vždycky své weby prodat, nebo nechat expirovat. Pracovních příležitostí v offline světě je prý spousta.

 • Max

  [223]Tak to tě zklamu kámo, ale fulltext nejede, respektive robot neindexuje.

 • TomT

  [224]Nefunguje. To můžu potvrdit. Na začátku června jsme přecházeli na nový eshop a do dneška když se podívám jaké stránky máme zaindexované, tak jsou to stránky ze starého shopu, které jsou uplně špatně a nesedí to s novým. Takže u nás na webu nebyl ani jednou ještě. A všude je ticho a nikdo kompetentní nenapíše ani „krleš“.

 • [225]Zdravím přátelé, fulltext skutečně funguje výrazně lépe, až na počáteční úlet s násobením duplicit. Nicméně, aktuální problém asi zůstává rychlost indexace změn, protože na Google již měsíc „optimalizujeme“ a „optimalizujeme“ (výsledky máme průběžně – hodnotíme je) kdežto Seznam ještě stále netuší, že jeden z našich klientů má nový web.. nic moc.

 • Dino

  [226]A jak se vám líbí výsledky na dotazy „navigační“? třeba „stěhování Praha 6“ http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=st%C4%9Bhov%C3%A1n%C3%AD+Praha+6&sourceid=szn-HP&thru=&q=st%C4%9Bhov%C3%A1n%C3%AD+Praha+6? Mám 2 hlavní weby a 3 microsites, sídlo na webu Praha 6, firma z Prahy 6 a pod., a první z nich je až na 3 straně v dolní půlce. A klidně si místo Praha 6 dosaďte jakoukoliv jinou Prahu nebo místo stěhování třeba kadeřnictví, truhlářství, zámečnictví, cukrárny, nebo jiný profese a byznysy, co dělají živnostníci a drobní podnikaltelé… pořád to samý. Mimo Prahu funguje celkem dobře.

 • m

  [227]Mohu potvrdit, že indexace vázne. Pozice se neposunují.

 • Petr

  [228]Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující: někde jsem četl, že robot nově umí zpracovávat přesměrování stránek (chyba 301). Je to pravda? Přesouvali jsme obsah stránek z domény goldpress-brno.cz na goldpress.cz a výsledkem je po téměř měsíci šílený propad pozic a v indexu výskyt jak části stránek z domény goldpress.cz, tak z domény goldpress-brno.cz, přičemž v indexu chybí podstatná část stránek. Děkuji.

 • Tomáš

  [229]Podle mého názoru je přikládán velký význam patičkovým odkazům. Tyto metody „optimalizace neoptimalizace“ by měly být identifikovány a penalizovány. Shluky odkazů na jednom místě webu by neměly být považovány za věrohodné a pro uživatele jakkoli použitelné a přínosné. Nikdo na to nekliká a přesto takové weby dosahuji Srank 5, což si myslim, ze neni vhodna mira pro prezentacni web firmy. Vim, ze Srank neni rozhoducici faktor pri razeni vysledku. Presto si myslim, ze dvoucestna vymena patickovych odkazu je nastavena na prilis velkou vahu.

 • Kokr

  [230]Helou indexuje vám seznam nové posty?

 • Jan

  [231][228] stejny problem, ale jak mi tvrdili na fulltextu(nemyslim helpdesk) tak je vse v naprostem poradku, zaindexovano nemam dodnes po 2 mesicich :), a ztrata pozic, dle meho nazoru 301 neumi nedokaze pred rank z puvodni stranky coz by mel, proto jsem se drbal s poctivim presmerovanim aby kazda stranka byla presmerovana na novou

 • Jan

  [232][229] a co teprve tady toto http://www.parfemgroup.cz/partneri web se umistuje 1. miste na slovo „parfémy“

 • Max

  [233]Z víc než měsíc starého webu zaindexovali tohle pondělí titulní stránku, dosud nic víc. Google jich má 288. U webů, které spravuji se jich pár propadlo a cca. v týdenních intervalech se jejich pozice posouvá zpátky nahoru.

 • feese

  [234]Po měsíci od spuštení nového webu: Seznam=150, Google 2500 stránek 🙂 Vyhledání úryvku originálního textu v přesné shodě: Google=1 výsledek, Seznam=žádný výsledek (daná stránka je přitom zaindexována) 🙂

 • Petr

  [235]Stejná zkušenost, 1 doména google 2890 stránek vs seznam 330 stránek, další doména eshop google 7800 stránek vs seznam 3100, podpůrná minisite google po půl roce 50 stránek, seznam jen titulní stránka. Naopak se mi stává že na „site:“ mi seznam vrací po týdnech menší a menší čísla. Validita je ok, sitemap je ok, obsah kromě eshopu originální a i tak není šance to do fulltextu narvat. Pozice jsou slušné, tam problém nemám. Každý den mi skočí x-krát google robot na stránky ale seznamácký je nějak línější. Dříve jsem Vám fandil, ale teď … ne kvůli svým stránkám ale všeobecně kvůli relevanci a neustálých skocích mám pocit ze seznamu jako kdyby to vzali do ruky brigádníci nebo nějací záškodníci od konkurence. Všichni tady opakovaně píšou, že robot nefunguje a Vy vzápětí ohlásíte novinku v jiné části seznamu. Přitom rozpracovaných nedodělků je víc, třeba u zboží.cz To doopravdy nedokážete (nebo nechcete) s tím robotem něco udělat, aby normálně indexoval?????

 • kokr

  [236]weby kam nešáchnu jsou na stejno i lépe weby kde postuji každý den padají dolu „blábolníky“ alias debilní děti ctrl +c tajemná tvář mám web na webnode s poledním zápisem před 3 rok jsou přede mnou

 • lolita
 • [238]Pozorně jsem si tu přečetl diskuzi a nejvíc mě rozesmály příspěvky od borců typu: jste houby SEO experti, brečíte, že se vám propadly weby, to mně se nepropadlo nic. Zajímavý je, že i nám se propadly weby, přičemž na googlu si pozice drží a i neustále se zlepšují. Kdo je na internetu větší autorita Seznam nebo Google? 🙂 Jde o to, abychom naučili lidi pomalu víc a víc používat Google a bude všem hej. Na celým světě jen snad jen ČR, kde se optimalizuje pro dva vyhledávače 😀

 • [239]Michal: v USA taky, ale to je trošku jiný trh a jiný možnosti. Nicméně, je to vůbec možné? přijde mi že jste nové výsledky seřadili ručně a teď tam budou na věky. Provedli jsme mnoho změn, spustili nové weby a to všecko na tisíc způsobů, ale Seznam neregistruje ani jednu jedinou změnu za poslední měsíc! Jeden klient nový web, staré URL jsme přesměrovali. Druhý klient nový web, URL jsme nechali ať si s tím poradí sami – taky nic. Sitemapy nasazené speciálně kvuli seznamu u třetího klienta – nefungují; stále neví že jsme před měsícem přepsali text v detailu služby jednoho z našich největších klientů a přesměrovali URL na nové. Nic z toho co Google věděl často ještě onen den, tak Seznam prostě neví. Malý test. Nadpis článku na Idnes.cz. Po 18 minutách od aktualizace článku z 21. června 2011 vydaného po obědě v 13:48, Google vrací „Pacienti si připlatí za nadstandardní péči, za lůžko v nemocnici stovku“ výsledky. Seznam nic neví… trošku extrémní případ, ale o nečem svědčí.

 • Jan

  [240][239] na tento problem jsem upozornoval o nekolik prispevku pred, fulltext seznam nefunguje !!!!!, bot chodi ale asi jenom na navstevu, jenom mrkne ale nic stim neudela,

 • kapibara

  [241]Bot se rozhoupal a to tak, že indexuje i weby v AJ a navíc porno 🙂 http://www.2i.cz/e8fc85af7c

 • pidr

  [242]Tak Seznam.cz zacal konecne indexovat a serazovat vysledky po jednom mesici necinnosti, huraaaa. Bude delat seznam neco diakritikou? Proc jou jine výsledky na slovo „originalni darky“ a „originální dárky“? Nebo „noze“ a „nože“…

 • Ham

  [243]Tak dneska se po měsíci pohnuly pozice, ale výsledek je ten že po těch propadech je to jen jako darážka protože těch pár klíčových slov co nám zůstávalo je teď již také posláno do kopru 🙁

 • Franta
 • ivan

  [245]no ohledne firem na prvnich pozicich si osobne myslim ze tam jsou za penize (proste nekomu neco daly do kapsy) treba na klicove slovo second hand je na prvnich pozicich stranka 404 zajimave a na klicove slovo secondhand je na prvni strance jisty secondhand-bazarek a na tretí strance je duplicitni web satnicek.cz i kdyz seznam tvrdi ze duplicitni weby neindexuje cemuž nerozumim. A take nechapu jak se dostat do zvyrazneho vypisu z firmy.cz ktrery se zobrazuje pri zadani klicoveho slova secondhand 2x ze trech hledani vyskoci dole nebo nahore pod sklikem odkaz na secondhand WOOW od operatoru na infolince seznamu jsem slysel 5 navzajem si odporujicich vysvetleni kdyz jsem si to chtel objednat ze si myslim ze to asi je tak ze je to pro zname a ne pro normalne platici zakazniky

 • ivan

  [246]to :[184] 31.05.11 21:37:17 PetrX me nejde o to abych vychvaloval muj web ale stve (slusne receno) me ze seznam tady napise neco o duplicitnich webech http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/ceho-se-pri-optimalizaci-vyvarovat/nevhodne-optimalizacni-techniky/#duplicitni_weby nebo jsem snad jedinej

 • Marty

  [247]Já osobně jsme rád že se výsledky hýbou. Dnes posun k lepšímu a i když tady v diskuzi občas remcám tak musím potvrdit, že weby, kde je děláno seo na urovni a čistě tak weby jsou na svých pozicích. Na ten zásek kdy se nic nedělo pomalu zapomínám :-). Jak jsem i výše psal mě osobně to celé posunulo dála našel jsme další prodejní kanály bez 100% závislosti na fulltextu. Stálo mě to hodně peněz, ale je to zkušenost. [244] [245] – já osobně bych si spíš posvítil na to jak to dělají že sjou nahoře a je uplně jedno jestli jeden majitel nebo 2, prostě to udělejte tak abyste byli lepší a předběhli ho. Jenže ono to stojí peníze a čas tak jako tak a snad doby, kdy se masivně patičkovalo a vyměnovalo zdarma do partnerů jsou pomalu pryč a když nic jiného tak tohle je posun.

 • [248]Dnes to vypadá na velké pohyby…

 • Max

  [249]Z mého úhlu pohledu se to po měsíci beznaděje stabilizovalo. Díky fulltext teame! 🙂

 • Tom

  [250]Výsledky se začaly konečně měnit, můžu říct, že relativně k lepšímu. Jen „patičkáři“ stále vedou. Pro příklad dynal.cz. Stačí se podívat odkud vedou odkazy. Pro návštěvníka je přínos takových odkazů nulový -> spam.

 • PaSko

  [251]Ty výsledky jsou čím dál horší. Ráj pro MFAčkáře. Viz. třeba http://search.seznam.cz/?q=levne-zajezdy.info, kde je MFA nad vlastním webem na první pozici.

 • michal

  [252]Musím pochválit, že výsledky jsou odost lepší, jen by to chtělo zrychlit to indexování. 🙁 Potom to bude super

 • Oko

  [253][251] 24.06.11 12:30:17 PaSko A kdopak ty jelito bude asi hledat: levne-zajezdy.info ?

 • [254]nevim co s děje , trvale se držíme ve vyhledávíní mezi prvními třei pozicemy, děláme pro optimalizaci maximum co jsde ale v určitých časových intervalech nějaká chytrá hlava vymyslí něco nového as můžeme začít znovu. Jak je možné že se z první pozice ze dne an den propadneme ve fultextu na 7 . To není normální a hlavně korektní takto měnit podmínky. Seznam má peněz dost ale co ty za optimalizaci svých stránek musí platit. Znám ve svém okolí stejné dva chudáky se kterými si seznam takto hraje. jen tak dál a obrátíme svoje finance na Google. Zdravím všechny nešťasníky.

 • [255]Senznam ma problem s nasimi podstrankami – napriklad: http://search.seznam.cz/?q=artfocus+neya+forg%C3%A1%C4%8Dov%C3%A1 nic na nasem webu nenajde, pritom je to v kontakte. To je len jeden priklad, ale na nasom webe som nasiel slov ktore vobec nedohlada na podstrankach mraky, a to od 23.6. nebo 25.6. 2011. Nejedna se o nejaku chybu? Dovtedy to bolo v poriadku.

 • [256]22.6. klesla navštěvnost našeho blogu na 0 navštěv zo seznamu -> http://www.artfocus.cz/blog -> podstranky som nedohladal ani cez site operator – uplne vypadli http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=blog+Doporu%C4%8Dit+%C4%8Dl%C3%A1nek+site%3Aartfocus.cz&sourceid=szn-HP&thru=&q=blog+Doporu%C4%8Dit+%C4%8Dl%C3%A1nek+site%3Aartfocus.cz -> misto celeho blogu Seznam ukazuje stranku ceniku, co je uz dle meho jednoznacna chyba

 • [257]Budete řešit problém 301 redirectů, jak upozorňuje H1 na blogu http://blog.h1.cz/seznambot3-0-%E2%80%93-lesk-a-bida-fulltextu-seznamu/? Problém: pro stránku kategorií s URL http://www.domena.tld/kategorie/ bylo přesměrování na URL http://www.domena.tld/kategorie (tedy BEZ lomítka), seznam to na nějakém projektu vzal jako duplicitu a stránku vyřadil z indexu.

 • Kapibara

  [258]jede to teda rozjíždí se to totok

 • PaSko

  [259]To Oko: Zhruba 5 procent vracejících se návštěvníků, kteří natypují název do seznamu místo do url pole prohlížeče. To jsou věci co ? Jinak musím uznat, že jsem se s kritikou unáhlil. Nyní jsou výsledky velmi kvalitní. Je vidět, že jste zamakali a prostě to funguje.

 • [260][242] – protože „stojím na noze“ x „čepel nože“ 😉 Výsledky jsou o něco lepší, pravda, ale když vidím např. 1. místo na http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=&sourceid=szn-HP&thru=&q=d%C5%99evostavby+na+kl%C3%AD%C4%8D, tak se mi chce tiše a nenápadně zvracet.

 • michal

  [261]Chtěl bych upozornit na fail v diakritice. Když napíšete např. povinne ruceni vyhodí to jiné výsledky jak na povinné ručení.

 • [262]Seznam indexuje u http://www.artfocus.cz pouze 40 stranek, Google indexuje 200 + . . . . Je to maly web s jednoduchou HTML navigaci, nemal by tam byt problem. Asi je to chyba, ktera se projevuje od 22.6. Vtedy cast tohto webu z indexu vypadla 🙁

 • kýbl

  [263][260] Mně se zdá první výsledek relevantní, je na něm něco špatného? Ad diakritika: to je vlastnost, nikoli bug, použitím diakritiky přidáváte do dotazu nějaké upřesnění, takže to může vracet i specifičtější (=jiné) výsledky.

 • [264][263] Podle toho, který výsledek jste na 1. místě viděl. Pokud atrium.cz, tak to je naprosto v pořádku. Pokud web drevostavbynaklic.info, na který jsem narážel já, tak ten nemá na 1.straně co dělat, protože z kvalitativního hlediska je to „šmejd“. A ještě jedna závěrečná – o relevanci jsem nenapsal ani slovo, takže web k danému tématu relevantní je, ale to je tak asi vše.

 • [265]Dobrý den! Může mi někdo vysvětlit, proč Seznam už x let vymýšlí něco, co mu stejně nikdy nefunguje, když tady je Google, kde to funguje perfektně? Proč prostě nepřevezmete jejich vyhledávání? Na dotaz „centrální zamykání“ jsme na Google na prvním místě. U Vás jsem náš web nenašel ani na 11-té straně. Dál jsem nehledal 🙁 Přitom před nasazením nového robota jsme byli alespoň na třetí pozici. I k své vlastní potřebě již používám téměř výhradně Google.

 • [266]Výsledek na první pozici při vyhledávání slova „Centrální zamykání“ je opravdu k breku: http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=centr%C3%A1ln%C3%AD+zamyk%C3%A1n%C3%AD&sourceid=szn-HP&thru=&q=centr%C3%A1ln%C3%AD+zamyk%C3%A1n%C3%AD

 • [267]Už jsme k tomuto tématu psali. Investujeme u seznamu nemalé peníze na reklamách atd. Ve vyhladavači jsme se celé roky pohybovali na prvních třech pozicích , o optimalizaci se pravidelně staráme. Poté co seznam nasadil nového robota jsme spadli nyní až na 9 pozici. My se o své klienty kterí nám nechávají ročně desetitisíce postaráme ale seznam na nás prdí ani mu nestojíte za to, aby nám sdělil v čem je problém a proč se tak stalo a co s tím udělat. Přesouváme aktivity na google.Ještě jednou zdravim podobné nešťasníky kterým se seznam takto odměňuje za investované peníze.

 • Marty

  [268]Po posledních pohybech se do popředí dostaly weby, kteří odkazují recipročně ze sekcí patneři a nemají moc kvalitních odkazů. Jen pro info kdyby se tím někdo chtěl zabývat.

 • Tomáš

  [269]Hledané fráze s/bez diakritiky dávají jiné výsledky. Například „zimní / zimni zahrady“. Podivné je také chování, kdy na hledanou nekonkurenční frázi je web jeden den na prvnim miste a druhy den, jakoby ona stranka nebyla vubec v indexu. To se tyka KW „zimní zahrady zlín“ a webu stabos.com.

 • Tomáš

  [270]S časovým odstupem hledám konkrétní KW a ve výsledcích se promítne jednou starý titulek stránky, podruhé zase nový a pořád se to střídá. Pomalu už celé dva týdny. Pokud se to pokaždé bere z jiného indexu na jiném stroji, tak nechápu, proč se to za tak dlouho dobu není schopné sjednotit.

 • [271]Po nasazení nového robota se na úplně základní KW „parní stroj“ zobazuje odkaz na podstránky. Dříve to byla samozřejmě homepage, a to průběžně na 1-3. místě…nechápu….na stránkách jsme nic zásadního neměnili…

 • martin

  [272]Výsledky už sedmý den beze změny, alespoň na cca 20 frází, co sleduji. Ach jo:(

 • Kapibara

  [273]Končně krok do předu je vidět, že se to fakt lepší. Na prvních místech se začli konečně objevovat kvalitní weby parkované na sworp a tgp v angličtině

 • Rume

  [274]Nevite prosim nekdo proc je rozdil ve vysledku vyhledavani na fraze „plastová okna“ a „plastova okna“ ? Pritom nikdo na webech neuvadi frazi bez diakritiky…

 • m

  [275]Prosím Vás už se vzpamatujte. Weby mi lítají z 1místa na 9 a podobně to není normální. Každej den jinak.

 • helou

  [276][275] 17.07.11 11:06:16 m To bud rád mi ani nelitájí nejsou totiž k nalezení.

 • Max

  [277]Potvrzuju – výsledky jsou od neděle opět rozházený jak když rozsype čaj, např. mám microsite půl strany nad cílovým webem…

 • Petr

  [278]Už to začíná být docela vtipný. jeden den mám na site: u domény nalezeno 600 odkazů, další den jen 357, pak zase přes 500. Ve fulltextu jsem střídavě na 2. – 19. pozici. Zadávat stránky ručně nepomáhá, sitemapa nepomáhá. To co mi google zaindexuje za 48 hodin seznam nevidí ani po 2 měsících, s tím že min. 5xvkládáno ručně s časovým rozestupem. U jiných domén také skoky s počtem indexu v poměru nalezených 1800+-300/skutečným 2000 cílových. Jeden den mám 20 objednávek z eshopu další den i nulu podle toho kolik lidí mi přijde z fulltextu. Trochu to pak hází i s naším obchodem. Nemusím být notně první, ale rád bych už někde byl – stabilně 🙂 Možná by bylo dobrý dát na úvodní stránku velkými písmeny BETA verze.

 • [279]Máma mi říkala jed radši někam k vodě a nesed u toho pořád stejně je te seznam zase rozbitej nějakej. Takže se mějte a já jedu do prdele. GL+HF

 • [280]To co se děle poslední dva měsíce na seznamu to je snad možné pouze ve střední Africe kde myslej že internet se maže na chleba. Stýkám se s lidma kterí na seznamu mají reklamy a jsou ve fultextu. takové čoro moro s fultextovými výsledky ještě prej taky nezažily. Kvalitní veby který se držej na googlu na prvních pozicích se propadly a do popředí se dostaly čudlaři, nejde s tím nic dělat. Je možné si zalézt pouze do koutku a plakat vzteky. Pánové ze seznamu na nás z vysoka prdí(souhlasím s příspěvkem cca 8 přispěvků zpět). Kolegové z firem které to také takto postihlo přesouvají aktivity již na gogle.Na seznamu již vyhledává pouze starší generace, mladí a střední generace se orientuje již na google. Teď již vím,že tam dostanu podstatně kvalitnější vyhledání a objeví se mi firmy které se o weby starají .Já osobně jsem nastavil již domovskou stránku také google jelikož seznam s námi těžce zacvičil. Optimalizujte na googlu budete stoupat ale na seznamu klesat. Ahoj všem. Petr

 • [281]Kdyby se tu alespoň někdo od Seznamu obtěžoval nám objasnit, jak máme optimalizovat, aby jsme se dostali před ty úděsné stránky na prvních místech. Bohužel paní z infolinky mě odkáže sem a tady se se zákazníky nebaví. Je to jednoduché. Už ani Kč do Seznamu. S takovou Vám pánové nepomůže ani TV reklama 😉

 • Hogo Fogo

  [282]Tak jelikož nemůžu z toho spát nyní v 4:06 jsem zaregistrival pohyb. Indexuje a to celkem masivně. Co vy? Změny? U mě tedy velké. Na co nešáhl 2 měsíce tak ted najednou začal makat. V jedenáct večer ještě nic a ted jede.

 • Hogo Fogo

  [283]hyba komponenty jdu si lehnout

 • Jiří

  [284]U mě nic. Pořád stejné výsledky 🙁

 • Petr

  [285][282] Masivní indexace se promění za pár dní zase na propad, momentálně vidím mlžení ze strany Seznamu cituji: „Na rozdíl od předchozí verze robota údaj o počtu nalezených stránek neznamená kolik stránek z dané domény robot zná, ale pouze počet stránek, které pouští do hledání.“ Protože nevěřím tomu, že se stránky beze změny robotovi jeden den líbí a PUSTÍ je do vyhledávání a další den ne. Přjde mi to jako když každý den robot sosá z jiné databáze. Máme docela velké problémy s eshopy které provozujeme, díky neustálým výpadkům v indexaci denně přicházíme o tisíce (pro šťouraly – ano přiznám se, náš obchod je na fulltextu závislý i když si platíme PPC, jsme ve zboží i google reklamy tak seznam bohužel vede v našem sortimentu, asi prodáváme zboží pro méně technicky zdatné lidi). Rovněž bych vyřadil fámu, že kdo neplatí není na fulltextu. Platíme zápis a někdy tam nejsme ani s úvodní stranou a sklikem všechno nevyřešíme. Jestli to tak půjde dál i do vánoc, tak to hodně obchodů pohřbí.

 • Max

  [286]Petr: doslovný souhlas a stejná zkušenost s provozem eshopů (nejen našich, ale i eshopů našich klientů). Fulltext nejde zaplatit (tohle je úplný nesmysl, zaplatit lze optimalizaci webu, pokud to sami nezvádnete, ale ta se neplatí Seznamu), používáme Sklik, AdWords, Heuréku… Ztráty jsou obrovské na úkor konkurence, která neřeší ani SEO, ani si nic neplatí. Seznam je pořád jednička z hlediska zdroje návštěv. Dnes jsme zpět nahoře, ale to už se za poslední dva měsíce stalo tolikrát a stejněkrát to spadlo, že už jim nevěřím ani dobrý den. Na to konto jsem minulý týden kontaktoval podporu a bylo mi doslova řečeno, že mají technický problém. Tak jsem jim popřál hodně štěstí a dál skřípal zubama. Seznamu fandím, je to úžasný úspěch českých hlav, ale některé kroky by neměli řešit manažersky, nýbrž rozumem.

 • Petr

  [287]Max: Já jsem nemyslel zaplatit fulltext, ale někde jsem četl, že když je zápis na Firmy.cz tak potom fullext trochu více těmto stránkám pomáhá a není to o backlinku, ale doslova že když zákazník platí v jiné sekci seznamu tak mu trochu fulltext robot pomůže ve fulltextu. I tak to nezabírá, protože v době zoufalství, které je cca od začátku roku, jsme zápis na Firmách udělali taky. Taky seznamu fandím, ale to neznamená, že když mám rád Opel tak s ním budu jezdit i když bude bez jednoho kola. Proč tedy seznam nevrátí starého robota a starou DB, než to opraví, má to být searchtestu.

 • Marty

  [288]Mě včera pro změnu vypadla z hledání hlavní stránka jednou webu, na podpoře mi řekli, že robot ji nedokázal stáhnout tak ji vyřadil přitom je web 100% dostupný a bez výpadků. Snad dojde k reindexu rychleji než za uváděné dva týdny. 🙁 Ale podstata veci je spíš proč ji vyřadil, přeci i při pár případných nedostupností ( kdyby tam byly ) web hned nevyřadí z indexu. Tedy bud se robot kousnul již delší dobu, nebo je tam prostě chyba. Budu jen doufat že to na podpoře nahlásily do nějakého bug reportu a někdo se tím bude zabývat.

 • Dan

  [289]Všichni víme že to nefunguje optimálně, ale pravdu máte v jednom – proč Seznam nedá nějaké oficiální stanovisko a nebo vyjádření v čem je problém – jsou problémy a jak je bude řešit, jakou dobu…. Tak by spousta lidí věděla na čem vůbec jsou…. Nevím asi se stydí – aby náhodou někde pak nevycházely články o tom jak má se znam problémy a neodcházela jim kvůli tomu návštěvnost….

 • [290]Dobry den chtel bych se zeptat jak casto se robot vraci na stranku aby zaregistroval zmnenu na strance tyden? dva tydny? nebo jako gogle obden ?

 • Kerry

  [291]Jen potvrzuji ze i v mem segmentu jsou vysledky zle. Prvni pozice zaujimaji weby (hihi – moje ale druhorade takze vim co je s nimi delano)na ktere nikdo ani nerhabne. Weby ktere maji delane v ramci znalosti dobre seo nikoliv praseo jsou na tom hure. Bohuzel neda se ani vysledovat nejaka logika v tom proc je ktera stranka prvni. Proste nahodny mix. A to v SERP a analyzach lezim defakto od prepnuti bota.

 • feese

  [292]Z mého pohledu jsou děsivé dvě věci: 1) Skákání výsledků. Jeden den je stránka první a e-shop má třeba 30 objednávek, pak dva dny 15. místo a žádná objednávka. Pak zase TOP3 a pak zase 12. místo. Na Seznamu zřejmě nemají tušení, jaký je tohle průser pro obchodníky, co se snaží mít přiměřené množství zboží skladem a objednávají ho dopředu. Když pak máte optimalizovaných víc slov a každé se takto hýbe, tak je to na provaz. 2) Druhá věc je rychlost indexace u nových webů. To je naprosto žalostné, po dvou měsících zaindexována jen první stránka. Že prý robot pouští do vyhledávání jen některé stránky je výmluva, protože po cca 3-4 měsících pustil do vyhledávání i ten zbytek, aniž by se na webu cokoliv změnilo. Ale proč to sem vlastně píšu, stejně na to nikdo kompetentní nereaguje.

 • Dino

  [293]Jak píše [292] to skákání je průser … nejen pro obchodníky se zásobami ale i poskytovatele služeb se zaměstnanci.

 • Michal

  [294]Musím ale říct, že se situace trochu zlepšila. Aspoň v oborech co dělám. Travel, finance, reality. 1 Místo se drží už 14 dní a neskáče. Ťuk ťuk (raději). Spíš jsem měl problém s redirectem. Google ho chápal, ale seznam ne a web se mi propadl. Redirect jsem oddělal a rázem první stránka. Na to pozor.

 • [295]Asi od začátku srpna nám seznam indexoval do dnešního dne 320 stránek z eshopu. Po nasazení nového robota do začátku srpna jsme měli cca. 35 stránek. Takže já pozoruji zlepšení. Snad to vydrží nebo zlepší :).

 • Max

  [296]tak dneska po ránu opět náhodný hod kostkou? proč, když už to vypadalo funkčně?

 • Helouu

  [297]Potvrzuji možné náhodné hození kostkou 😀 o5 vše úplně jinak ráno jsem ještě svůj web našel nyní jsem při hledání skončil na 24 stránce.

 • Marty

  [298][295] s tou indexací nevím ale taky to nejede ok, mám web, který je přes měsíc nový a stále je zaindexovaná jen uvodní stránka a to se nejedná o nijak rozsáhý web. Max 15 stránek. Další věc na jedno nejkonkurenčnější slovo se můj web zobrazuje na top pozicích a na web z hlediska SEO jsem přes 2 roky nešáhnul, pár backlinků a předběhl jsem weby co do toho šlapou jako blázen. Na google samo stránka na 6 straně 🙂 S jinými weby jsem na Googlu na první až druhé pozici a to stabilně, na Seznamu lítám nahoru a dolu jsme sice na první straně, výjmečně druhá, ale to se většinou vrátí. Ale o to nejde, jde o to, že tohle „nastavování vah“ ve spojení s neindexací je fakt problém. A tohle už není kritika a remcání, ale podnět c je asi špatně a s čím by se mělo něco udělat. Zdar kalibrátorům 🙂

 • Max

  [299][298] Spíš by se s tím nemělo dělat vůbec nic, protože dokud na to nikdo nesahá, vše funguje.

 • Ondrej

  [300]To máte ještě dobré, mě web z indexace zničeho nic zmizel ze dne na den a už ho prostě přes seznam nedohledám. Ještě před několika dny tam byl a teď tam prostě není. Útěchou mě může bejt jen to, že je to web nevýdělečný. Bejt to nějakej eshop atp, tak si rovnou můžu hodit provaz… Se vůbec divím, proč ještě seznam na vyhledávání někdo používá. Kde sou ty časy, kdy sem ještě na tuzemském internetu upřednostňoval seznam, nad googlem. Teď už ani omylem a dřív nebo později, to dojde i ostatním, jestli tedy seznam ze svím robotem nezačne něco dělat.

 • [301]Už jsem svůj problém vyřešil pomohlo mi Hama SEO a všechny starosti jsou pryč.

 • Helou

  [302]Tak dnes mi spadla brada. Napsal jsem v 11 článek a koukám jsou 16h a už ho seznam zobnul

 • Kerry

  [303]Pozor neno to HAMA SEO ale HEMO 🙂

 • Jan

  [304]na kw nábytek na druhé pozici inzerát z hyperinzerce – tady už se něco dočista pomátlo, i když skousnu relevantnost některých výsledků, tohle je opravdu moc