Upoutávky na volnočasové akce

Během minulého týdne jsme nasadili do vyhledávání upoutávky na volnočasové akce. Programy kin, divadel, festivalů a klubových akcí jsou nyní dostupné přímo na stránce s výsledky.

Pokud potřebujete zjistit, co se promítá v  kinech, není nic jednoduššího, než zadat do vyhledávání dotaz „kino praha“. Zobrazí se vám několik promítání. Pokud vás zajímá program pouze jednoho určitého kina, zadejte do vyhledávání třeba dotaz „kino nový smíchov“. Upřesnit můžete také datum. Zkuste zadat například dotazy „kino praha příští středu“ nebo „kino praha 22.10.

Podobným způsobem můžete vyhledávat také v programech divadel, festivalů či klubových akcí. Vyzkoušejte dotazy „národní divadlo brno“, „jazz dnes večer“, „muzikály brno“ nebo „cross club“.

Volnočasová uputávka s sebou přináší několik nových větších či menších aspektů, které jsme doposud u jiných upoutávek nepoužili:

 1. Zohlednění časové perspektivy. Při výdeji upoutávky dokážeme v dotazu rozpoznat časovou složku a korektně na ni zareagovat (viz dotazy výše).
 2. Zohlednění prostorové perspektivy.
 3. Rozbalení upoutávky. Standardně jsou vypsány až tři akce, další jsou k dispozici po prokliknutí odkazu.

V současné době je nasazena první verze volnočasové upoutávky. Na jejím dalším vylepšení nyní pracujeme. Vylepšenou verzi bychom rádi uvolnili během následujícího měsíce. Budeme proto rádi, pokud nám do diskuse napíšete nápady, co byste ve volnočasové upoutávce ocenili. Diskusi využijte také v případě, kdy naleznete nějakou chybu či nestandardní chování.

 • [1]Zkusil jsem „kino praha“ a přijde mi divné, že v upoutávce je pod sebou 2x stejný film (sice s různými časy, ale to je jedno). Vidím velkým písmem „Saxána a Lexikon kouzel – CineStar Praha – Černý most, Praha“ a pod tím menším písmem to stejné o hodinu později, až na třetím místě je jiný film. Při rozkliku je tam stejný film X-krát znovu. Spíš by mi přišlo užitečné, kdyby mi seznam.cz ukázal různé filmy, které se promítají za teď + hodina a dál. Ale různé filmy. Teď je tam víckrát stejný film s různým časem a odkaz je stejný. Ačkoliv hledám v 5 odpoledne, nabízí mi to kina na zítřek. Předpokládal bych, že to nabídne film např. na teď + hodina. Když na film kliknu, zobrazí se stránka dokina.cz a tam jsou jen nějaké informace o filmu, ale není tam nikde vidět časy promítání. Až po kliku na lokalitu Praha mi to zobrazí časy promítání v jednotlivých kinech. Předpokládal bych, že „kino praha“ mě odkáže přímo na tuto stránku promítacích časů v Praze. Takhle musím kliknout navíc.

 • martin

  [2]služba spíše k zešílení – jenom klikat a klikat – k čemu tato služba je?

 • [3]Jo jde to, je vidět, že se věci zlepšují, a to je dobře.

 • [4]Mám připomínku trochu mimo, nicméně docela blízko: Jsem vizuálně založená a v poslední době z výsledků vyhledávání Seznamu zmizely favicony, což je děsná škoda, protože některé weby si pamatuji jenom podle nich a na názvy hlavu jaksi nemám. Většinou si vše pamatuji podle obrázků. Kdyby to tak šlo vrátit…

 • [5]Nebylo by pro vás lepší dohodnout se s provozovateli http://www.365dni.cz, kde zpracováno kulturní dění kompletně z celé ČR? I malých obcí. Databáze programů kulturních zařízení je mnohem rozsáhlejší než je na dokina nebo na ticketportálu. Podívejte se na dané stránky. Budete mile překvapeni.

 • [6]jj, chce to videt dale, nez na spicku sveho nosu 🙂