• Ahoj. Držim palce ať to běží jak má.

  Jinak jelikož jsem v posledních dnech zaznamenal trošku neuspokojivej stav vašeho fulltextu (ne jen zakolísání pozic ale i rychlosti) tak jsem mrknul do access logu jednoho obsáhlejšího eshopu který je prakticky vzato mrtvý (teď jsem ho překopal a už je jinej:), na hp sr40 a jestli se nepletu tak se na něm až do teď nic neměnilo (žádný moduly který by automaticky měnily produkty v sidebaru apod.) akorát má spousty bezcenejch a hluboko zanořenejch podstránek…

  V PsPadu jsem otevřel ten access log, dal vyhledat Googlebot, pak Seznambot a nechal si zobrazit seznam výsledků. Googlebot měl za duben 836 hitů/řádků a Seznambot 14601 hitů/řádků (shop měl v db přes 5000 produktů v cca 30 kategoriích v menu). Připadá mi že se moc bot zbytečně moc často prochází hluboko zanořené stránky který už má v databázi, nejspíš na úkor novejch webů. Je možný že tam je pár soft404 o kterých se Yuhů zmiňoval na Twitteru (zkusím to ošetřit), ale vůbec mě nenapadlo že bude takovejdle web bot procházet každej měsíc aniž by se na něm měnil obsah…

  Takže jsem zkušebně přes webalizer nahlídnul do dalších logů a u G lehce vede snad akorat u napul anglickýho youtube webu. Screen dávám do podpisu, sice z toho asi moc nevyčtete ale třeba k něčemu pomůže…

  • radofan

   Vďaka za podnet.

 • Rád bych upozornil na to že po tomto zásahu do fulltextu opět vypadnul můj web z výsledků na klíčové slovo dřevěné hračky, web hracky-ijacek.cz. Předevčírem se zobrazoval na 3 stránce výsledků, teď ani na 20.

  Mám takový pocit že každým zásahem do fulltextu se zase vracejí předchozí nedostatky a pořád dokola…

  • radofan

   Zdravím, váš web je aktuálne na ten dotaz na pozícii 31…

   • Také zdravím a děkuji, teď je již na pozici které byl.

 • Lukas

  Mohu se jen zeptat, proč je snaha indexovat zahraniční weby, když stěží fulltext zaindexuje byť z poloviny české weby?

 • radofan

  Začali sme indexovať zahraničné weby, lebo je tam obsah, ktorý je pre ľudí užitočný. Žial, väčšina stránok nemá pridanú hodnotu, a preto ani nemáme záujem mať zaindexované všetky. Na zlepšovaní výberu stránok a ich následnej adekvátnej aktualizácii naďalej pracujeme.

  • Lukas

   Děkuji za odpověď, samozřejmě ne všechny stránky mají stejnou hodnotu, to souhlasím. Ale nerozumím tomu, proč by neměly být i ty méně hodnotné stránky indexovány. To se přeci řeší až na úrovni položeného dotazu a SERPu, nelze přeci na úrovní nějakého algoritmu odhadnout předem, zda člověk o takovou stránku bude či nebude teď či v budoucnu mít zájem.

   • radofan

    Buhužiaľ je nutné sa algoritmicky rozhodovať, ktoré stránky indexovať a ktoré dávať do výdaju – nie je možné spracovvať všetky MFA a dynamicky generované weby. Zo štatistického hľadiska je väčšina stránok takých, že si nezaslúžia byť ani indexované. Rozdeľovanie stránok so 100% istotou na tie, ktoré sú užitočné a ktoré nie, je ideál ku ktorému sa snažíme priblížiť.

 • JA

  Já bych měl jiný dotaz. Jak se zbavit penalizace v portfóliu webů.

  Mám přes 10 blogů na jedno téma. Před 3 roky jsem se z dnešního pohledu dopustil chyby a mírně je prolinkoval. Neviděl jsem na tom nic špatného. Psal jsem článek o tématu a na konci jsem čtenáře upozornil, že o červeném autu se dozví více na mém druhém webu. Od této techniky jsem upustil a nikdy jsem to s ní nepřeháněl. Nebyl důvod. Weby se umisťovali na potřebné longtaily nádherně.

  Vše klapalo, seznam, google, čtenáři spokojeni. Po změnách algoritmu, seznam weby totálně zahodil. Jen protože se seznamu nelíbí odkazový profil daného webu? Nejsou téměř dohledatelné. Dochází k trapným momentům, kdy mě předběhne naprosto šílený článek, který nemá s dotazem uživatele nic společného.

  Uvedu příklad. Na článku ČERVENÁ AUTA 2012 jsem makal dlouho a objektivně se na internetu nenachází lepší.

  Ve výsledcích u SEZNAMU se však na dotaz červené auto 2012 můj článek neobjeví ani na prvních 3 stránkách. I přestože je tam naprosto nulová konkurence. Zobrazené weby na dotaz červené auto 2012 nemající nic společného s dotazem a seznam vesele zobrazuje, co se alespoň trochu podobá červené lampičky 2012. Přitom můj geniální článek má zaindexovaný. V google na první pozici.

  Budou moje weby navždy zapovězené nebo je zde nějaká možnost? Nerad bych totiž makal na něčem, co má doživotní ban/neban u seznamu. O seo se příliš nestarám, neregistruji do katalogů, bezvýznamných pr katalogů, spíše se zajímám o kvalitu webů, aby uživatelé komentovali, vraceli se, atd.

  • radofan

   Zdravím. Na Vašu otázku/príspevok neviem odpovedať: 1. za mimo tému, 2. na dotaz „ČERVENÁ AUTA 2012“ je na prvom mieste oboch vyhľadávačov prvý článok z novinky.cz, 3. nie je jasné aký web máte na mysli

   • JA

    To byl pouze příklad s červenými auty. Prostě mě překvapuje, když mnou vytvořený web z roku 2009, totální MFA o 6 stránkách je na určitý dotaz momentálně výš, než pravidelně aktualizovaný magazín, který je dokonce starší. Odhaduji, že na něho vede pár článků z mých ostatních projektů na stejné IP, což jste vyhodnotili jako spam záležitost a web sestřelily?

    • radofan

     Neviem. Je to možné, že bol vyhodnotený ako spam, ale je nepravdepodobné, že by bol vyhodnotený ako spam kvôli pár odkazom vedúcim na neho.
     Teoretické okienko:
     Penalizovať by sa nemalo za veci, za ktoré nenesie web zodpovedňosť. Vlastník stránky nevie zabrániť odkazom na jeho stránku.

 • Chlapi, chlapi… 🙁 Situace stejná jako v prosinci, kdy jsem tu nešťastně až zoufale popisoval výsledky na klíčové spojení tvorba www stránek Liberec – víceméně komplet nelogické výsledky a naše stránky http://www.cesky-web.com zcela fuč. Kde je problém?

 • JA

  Další dotaz, proč jste potlačili info domény? Apriori považujete jejich obsah za spamový?

 • JA

  Nechápu to přeceňování blogísku. Pak se na prvních dvou stránkách na dotaz jednoduché účesy zobrazují takovéto poklady.

  http://naseucesy.blog.cz/0707/jednoduche-nehty (nehty = not even close, baby)
  http://www.vlasy-a-ucesy.estranky.cz/clanky/jednoduche-ucesy
  http://dospievanie-skola.blog.cz/0803/jednoduche-ucesy-za-par-minut

  Jako proč ne.

 • kapibara

  Ahoj,
  Tak proto mi o5 spadli weby, které si piplám píši si sám texty již několik let přede mnou jsou paweby s ukradenými texty nebo s jednou větou narvané odkazy dokonce teď koukám i nafedováne linkfarmy jsou hodnoceny lépe než originální obsah s 5 letou historií. Jsem smutný, ale věřím, že se to obrátí a přeji všem GL +HF
  Autor: JA | 25.4.2012 | 10:12
  potlačení .info jsem nezaznamenal

  • JA

   Asi tak…

 • Zrovna jsem narazil na kw u kterýho na první stránce zobrazujete 4 jazykové mutace jednoho MFA (trade.cz, czechtrade.de, czechtrade.sk a czech-trade.pl) viz. link v podpisu.

  • JA

   yuhu

  • kapibara

   z toho si nic nedělej já jsem zase narazil na mega fake na, který když klikneš tak se nestačíš divit co se děje všude na monitoru jak to na tebe lítá ze všech stran, který trůní na prvním místě jak žába na prameni

 • Tomas

  Dobrý den,

  zaindexování zahraničních stránek znamená, že začnete i pro CZ stránky brát v potaz odkazy ze zahraničních serverů, tak jako to má Google ? Nebo budeme nadále CZ prostředí „izolovat“

  Diky..

 • JA

  Ty výsledky jsou peklo. Penalizovali jste mi většinu článků na webech. Good Job. Občas to dochází do takových absurdit, že na určité slovní spojení neexistuje na českém internetu lepší článek, než ten můj a vy ho schováte na 4. stranu vyhledávání.

  No uvidím, špatné odkazy jsem se pokusil odstranit, snad se weby ve vašem pohledu očistí.

 • Tohle je už trošku divné, spustili jsme zákazníkovi nové stránky.. stará a neplatná URL tam byla ještě měsíc, pak se už konečně SeznamBot prohrabal na nové stránky a starou URL vyhodil a nyní je tam zase ta stará a neplatná??

  Může dát někdo vysvětlení?

 • JA

  Slovenské weby ve výsledcích na české dotazy. Oh boy. Děkuji, ale nechci číst čobolákovinu.