Uvolnění limitů hledání vol. 2

V dubnu jsme poprvé uvolnili limity hledání pro roboty. Po vyhodnocení zátěže je tu uvolnění další.

Aby bylo získávání informací o pozicích ve fulltextovém hledání zas o kousek snazší, jsou limity „nočního“ hledání od tohoto týdne vyšší o dalších cca 50%. Pokud potřebujete stahovat výsledky vyhledávání, teď to jde zase o kousek rychleji. Ostatní zůstává beze změny.

RPC rozhraní, po kterém někteří volali, zatím není k dispozici. Ale je tu stále možnost využít RSS hledání namísto zpracování HTML. Do URL hledání stačí přidat parametr &format=rss viz např. http://search.seznam.cz/?q=seznam&format=rss.

 • Děkujeme.

 • Určitě jde o posun správným směrem, jen tak dál hoši!

 • Díky za uvolnění limitů a připojuji dotaz – kromě pořadí samozřejmě řada z nás sleduje také počet konkurenčních stránek, které „pouštíte do vyhledávání“. Na výraz „refinancování hypotéky“ mi Seznam vrací hodnoty od 200 do 500 tisíc stránek, při každém refresh jiné číslo, nejčastěji 270 tis. a 313 tis. Čím to?

  • petrox

   To číslo je odhad celkového počtu stránek, které se mohou dostat do výsledku. Hodnota se například při stránkováním zpřesňuje. Při výpisu výsledků se také nezobrazují duplicitní stránky ležící na stejné doméně, ačkoliv do původního odhadu započítány jsou. Vliv mají také přesměrovávané stránky.

 • Radim

  Opět solidní změny ve fulltextu…

 • thake

  tak, ted uz jen aby to vase vyhledavani bylo pouzitelny a bude to ok.

 • Tomas

  Nezlobte se, ale nejsem určitě první a poslední, který by stál za to, ať dodáváte kvalitní výsledky. S takovou vás pomalu budou lidi opouštět, když zjitují, že jim dodá výsledky lépe google než seznam. Každý den jsou jiné výsledky a připadá mi, že jsou výsledky fajn tak 3 dny a po 3 dnech je zase všechno jinak. Stačí si zadat do seznamu fauna inzerce bazoš a můžeme se podívat co vyskočí za první výsledek. Sice web bazoš, ale vyskočí nějaký stroj FAUN. Na první stránce se pak zopakují stejné weby 2x-3x 🙁 Nepřipadá mi to jako relevantní výsledek. Chápu, že některé stránky parazitují na slově bazoš, ale myslím si, že jako první výsledek by měla vyskočit stránka fauna inzerce bazoš a pod ním relevantnější výsledky parazitujících webů (pokud nějaké existují), pokud ne tak raději zopakovat výsledky z bazoše a nabídnout aspoň pár inzerátů (kategorií) z bazoše. Napsal jsem tady jen jedno spojení, které mi nabídl našeptávač, ale existuje další hromada klíčových slov, které když zadám, tak mi vylistuje hromadu nesmyslných výsledků a webů, které se na titulce několikrát objevují 🙁