Vylepšené filtrování výsledků podle jazyka

Včera jsme nasadili vylepšené filtrování výsledků podle jazyka. Nově je výchozí volbou fulltextového vyhledavače Seznam.cz hledání českých a cizojazyčných výsledků současně. Volitelně lze vyhledávat jen v českých nebo jen v cizojazyčných výsledcích. Nahradili jsme tak původní filtrování „Česky / Ve světě“, které přestávalo stačit.

Vyzkoušejte:

 • výchozí hledání českých a zahraničních výsledků současně – ukázka,
 • volitelné hledání jen českých výsledků – ukázka,
 • volitelné hledání jen zahraničních výsledků – ukázka.

Toto vylepšení navazuje na vyhledávání v cizojazyčných dokumentech, o kterém jsme vás informovali v dubnu 2012 (více v tomto článku).

 • Nedávalo by mnohem větší smysl – jak pro uživatele, tak pro Seznam.cz – aby jako defaultní nastavení bylo na češtinu a pak až uživatelské možností „Všechny“ a „Cizojazyčně“? Takhel mě to nedává moc smysl, protože si sami podřezáváte větev v jediné výhodě, kterou opravdu Seznam má a to je dobré vyhledávání v češtině.
  Osobně si myslím, že zapojení cizojazyčných výsledků je ta nejhorší změna, kterou za poslední roky Seznam udělal.

 • Domnívám se, že pro naprostou většinu běžných uživatelů Seznamu by bylo přínosnější, kdyby jako výchozí volba bylo nastaveno vyhledávání pouze českých stránek.

 • Pilda

  Nemyslím si, že to je správný krok. Pokud člověk chce vyhledávat zahraniční stránky, pouije google. Takhle musí kvůli českým stránkám zbytečně klikat.

  Navíc být váma, tak se spíš soustředím na optimalizaci indexování českých stránek, protože tychlost té indexace je třeba u nových webů doslova katastrofická. To co bingu trvá dva dny a googlu týden, trvá seznamu třeba i dva měsíce. :/

 • Tady to asi maličko smrdí Googlem.

 • Radim

  Koukám že ty změny ve fulltextu jsou celkem masivní…. nicméně pořád musím upozornit na nesmyslné výsledky některých spojení, třeba „grafik ostrava“, kde vyskakují samé katalogy, udělejte s tím už něco 🙂

  Také si myslím že filtrování výsledků podle jazyka moc lidí nezajímá, pokud chci zahraniční výsleky, jdu na google. Soustřeďte se spíše na CZ weby, tam je vaše budoucnost.

 • Tomáš

  Vysvětlí mi někdo smysl ??? Jsem na Seznamu, jehož jedinou předností před Googlem je právě rychlé vyhledání českých webů. A oni tam zase naperou „všechny“ ?? Přemýšlete při své práci, probůh !!!

 • U jednoho u našich firemních webů se slovenská pobočka dostala před českou, což je trochu divné, ale mohou mít vliv i jiné faktory. Ve výsledcích na naše důležitá klíčová slova je najednou i hromada webů v čínštině. Je to nepochybně jeden u nejdůležitějších světových jazyků, ale pro české uživatele asi většinou nesrozumitelný. Pokud bude pokračovat tato filozofie, měly by asi mít české weby vyšší váhu.

  Také používám Seznam, pokud chci najít weby v češtině a Google, pokud chci i zahraniční. Pokud bude indexování zahraničních webů dobré, ušetří některým uživatelům cestu na stránku Google.

 • Milas

  .nl, .si, .it, .es, .ro – na prvnich stranach vysledku – jako jedinou „vyhodu“ vidim, ze se mozna klika vice na sklik… ale dle meho, jedna z nejhorsich zmen, za dobu, po kterou to bezi. Mate od nekoho pozitivni ohlasy? Ja jsem je asi bohuzel nezaznamenal…

 • Martin

  opravdu myslíte, že druhý výsledek je opravdu druhý nejlepší ? http://search.seznam.cz/?q=olympijsk%C3%A9+hry

 • Encorex

  Tak to je cesta do pekel … Inovace pro inovaci a přínos nikde! Sami děláte všechno pro to, aby vás Google převálcoval dřív než by se tak normálně stalo.

 • Martin

  Dotaz http://search.seznam.cz/?q=%C5%BEiv%C3%BD+plot
  Na prvním a druhém místě tentýž web ( či spíše jeho část) KW v doméně opravdu dovede divy …