Testujeme responzivní design hledání

Upravili jsme design hledání na Seznam.cz, nově se design vyhledávání plně přizpůsobí možnostem vašeho zařízení. Vyzkoušejte si jej na svém chytrém telefonu nebo tabletu.

Technicky jsme sloučili mobilní a desktopové hledání do jednoho řešení. Obě verze hledání jsou nyní dostupné na adrese http://search.seznam.cz. Na základě detekce zařízení poté vydáme webovku přizpůsobenou pro mobil, tablet nebo desktop. Původní URL pro mobilní verzi, http://m.search.seznam.cz, nyní přesměrováváme na adresu http://search.seznam.cz.

Responsive, neboli podpora pro různé typy chytrých zařízení, včetně dotykových, jsme realizovali prostřednictvím flexibilního layoutu a media queries. Kromě přirozených výsledků jsme upravili také pomocníky hledání jako například související dotazy, opravu překlepů nebo miniaplikace. Budeme rádi, když si nový vzhled vyzkoušíte a pomůžete nám tak s jeho testováním :).

Pokud narazíte na nějakou chybu nebo budete mít k responsive nějaký postřeh, napište nám jej prosím do komentáře. Pro lepší ladění nám napište i nějaké podrobnosti o vašem zařízení (typ zařízení, model, operační systém, prohlížeč, …).

 • V Opera Mobile (WP 6.1) na HTC responzivita vubec nefunguje. Na jinych prohlizecich bez problemu, teda krom http://search.seznam.cz/

  • Lukáš

   Děkujeme za zpětnou vazbu! Náš responsive používá některé moderní technologie (media-queries, css3, …), které si nemusí rozumět úplně se všemi staršími přístroji/prohlížeči. Konkrétně Opera Mobile se občas chová podivně a posílá nám jiné rozlišení, než Váš přístroj ve skutečnosti má. Responzivní web vyhledávání stále testujeme a ladíme, můžu Vám slíbit, že se na alternativní prohlížeč Opera Mobile zkusíme také podívat.

   • Osobne jsem take udelal par stranek responzivnich (klasicky jednoduchy media queries) akorat s rozdilem, ze se nenacitaji JS. Mozna to blbne. Nicmene prohlizec responzivitu umi a posila spravnou velikost, mam odzkouseno na nekolika strankach.

 • Hmm, mě to taky nefunguje. HTC Hero, Opera Mini Next 7.5.32195. Ovšem integrovaný prohlížeč WebKit 3.1, který je v Andruidu 2,1 funguje v pohodě.

  • Lukáš

   děkujeme, Opery na mobilních telefonech budeme teprve prověřovat.

 • input pro search ma zbytecne velky padding zleva (chrome os)

  • Lukáš

   děkujeme za pomoc, zkusíme na to kouknout. Pomohlo by nám lepší označení konfigurace, typ a verze prohlížeče, typ operačního systému a případně také zařízení – telefon, tablet nebo počítač.

 • Zdravim,
  mohl bych znat duvod, proc od 800px+ jsou podtrzene odkazy a pri mensim rozliseni, naopak?
  Diky.

  • Lukáš

   Dobrý den, pro mobilní zařízení jsme výsledky udělali celoklikací, u vybraných odkazů (např. související dotazy) jsme odkazy zase od sebe víc oddělili a u všech odkazů jsme odstranili podtržení. Doufáme, že většině lidí se tak bude na mobilních zařízení (mobil, tablet) lépe orientovat a klikat.
   Nemusí to být finální rozhodnutí, na hodně věcí máme nějaké předpoklady z testů, které si nyní v produkci zkoušíme a proto jsme rádi za zpětnou vazbu.
   Díky za dotaz!

 • Jakub

  Můžu se zeptat na důvod, proč nemáte u mobilního zobrazení možnost „Pokročilé vyhledávání“? Proč si myslíte, že mobilní návštěvníci tuto funkcionalitu nepotřebují?

  • Je to mobilni (neplnohodnotna) varianta stranky. Urcite souhlasim, ze by pro geeky byl umisten odkaz nekde dole. On responzivni design je zalozeny na skryvani nepodstatneho a udelani obsahu jak nejjednoduseji jde.

  • Lukáš

   Děkujeme za dotaz. Hezky to vystihl Unreal][, já jen rozvedu tu motivaci. Kdy člověk přistupuje na hledání přes mobilní zařízení? Většinou když je v terénu a potřebuje rychle odpověď. Takové lidi nechceme na malém prostoru, jaký mobilní zařízení většinou nabízí, omezit množstvím nastavením, ale naopak chceme poskytnout core funkčnost aplikace na první dobrou. Pokročilé hledání je navíc funkce, kterou používá naprosté minimum lidí.

   Ale dáme vám jeden tip :), zkuste na mobilním zařízení v patičce kliknout na odkaz „Zobrazit klasicky“…

 • petr_p

  Máte rozbité barvy. V prohlížeči s výchozím bílím textem na černém pozadí je
  váš nový styl nečitelný, protože jste zapomněli definovat barvu pozadí.
  Například na výchozí stránce vůbec není vidět patička „© 1996–2013 Seznam.cz,
  a.s.“ protože je černá na černé a odkazy jsou velmi nečitelné protože se
  zobrazí jako tmavě modrá na černé.

  • Lukáš

   Zajímavý dotaz. Záměr, zatím máme jako feature. Když to obrátím, můžete si v některých prohlížečích nastavit vlastní barvy v hledání. Zatím testujeme, pokud to bude dělat více problémů než užitku, upravíme.

 • Pěkné povedlo se to. Díky za další vylepšení Seznamu.

 • Zalamování řádku s popisem bez pomlčky… Chyba?

 • Super nový design určitě se bude dál Seznam směřovat na tablety a smartphone.

 • Design Seznamu je super, pouze mám obavy o nový design Streamu nebo seznamkového portálu Lidé