Obrázky.cz nabízí větší náhledy

Otestujte s námi upravené Obrázky.cz s většími náhledy a s možností přejít přímo na obrázek.

Není to tak dávno, co jsme nasadili vlastní hledání v obrázcích a nyní přišel na řadu design. Hlavní změnou je přidání obrázkového detailu, ve kterém zobrazíme jeho náhled v ještě větším rozměru přímo na stránce Obrazky.cz. V obrázkovém detailu jsou nejen informace, co se hodí, ale také možnost přejít na stránku s obrázkem nebo přejít přímo na obrázek. Tato potřeba vyplynula z uživatelských testů, které nad službou provádíme.

Řádky s náhledy obrázků se více přizpůsobí velikosti monitoru a úsporně se zobrazujeme i na mobilních zařízeních.  V neposlední řadě jsme Obrázky.cz sjednotili do Seznamáckých barev a zjednodušili.

zpravicka

Před změnou a po změně

Větší náhledy obrázků jsme zrealizovali tak, že při focení standardních náhledů vyfotí náš obrázkový crawler ještě jeden obrázek s větším rozměrem a uloží jej do výdejové databáze, ze které se poté obrázky vydávají uživatelům. Zobrazením většího náhledu na službě obrázky.cz tak nezatěžujeme server, na kterém jsme původní obrázek zaindexovali. Majitelé stránek mají možnost ovlivnit crawlování obrázků ve výsledcích pomocí pravidel pro roboty (robots.txt).

Tým obrázků a fulltextu

Obrazky.cz

 • Martin

  Dobrý den, zajímalo by mě, proč mi od 9.12 skokově spadla návštěvnost z vyhledávání obrázků. Předtím 100-200 návštěv za den, nyní jen jednotky návštěv za den.
  Na podpoře strohá odpověď, že obrázky jsou indexovány a že mohla proběhnout změna algoritmu. Ale tohle přeci není normální, to je totální zaříznutí webu. Na koho se můžu obrátit, aby mi pomohl, nevěřím že tohle je normální stav, ale musí se jednat o nějaký problém.

  • LR

   Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. Od 9.12 jsme nasadili do provozu novou verzi obrázků. Zásadní změnou je, že po kliku na náhled uživatelé nejdou hned na webovou stránku, jak k tomu bylo ve verzi minulé, ale nejprve na detail obrázku. Uživatel se díky tomu dozví více o obrázku ještě než vstoupí na cílovou stránku či obrázek.

   Pokles může souviset také s tím, že jsme novou verzi v prvních dnech testovali v omezeném režimu a při malé části trafficu.

   • Martin

    Aha, toho jsem si nevšiml, takže pokles bude globální u všech webů…
    Jinak ve Firefoxu (v. 21) je to kompletně rozhozené, po kliknutí na obrázek není v pravo vůbec popisek k obrázku, pokud se to takhle špatně zobrazuje i v jiných prohlížečích, bude to možná další z problémů, proč na cílové weby nikdo nechodí…

    • Soustruh

     Ve Firefoxu 21? A co v IE6, tam se to zobrazuje dobře? 🙂

     Beru to trochu s nadsázkou, věřím, že se jedná o překlep… Pokud ne, pak ten komentář nechápu, používat dnes webový prohlížeč z 14. 5. 2013 je dost mimo, zvlášť, když od té doby vyšly už 3 verze ESR s prodlouženou podporou (Firefox 24, 31, 38).

 • Tohle je normální stav, jednou jsi dole a jednou nahoře. Něco se změnilo, hledej co.

 • Za jak dlouho v průměru nový bot proindexuje obrázky na novém webu? Díky za reakci