Testujeme rychlejší přesměrování celých webů

Právě jsme spustili do testovacího provozu úpravu, která zlepšuje způsob zacházení našeho hledání s přesměrovanými weby. Předpokládáme, že v průběhu února bude funkčnost úpravy ověřená.

Připomeňme si, co se děje při přesunu stránek na novou adresu, tedy při přesměrování webu. Každou stránku v našem vyhledávání máme ohodnocenou pomocí čísel, která vyjadřují její vlastnosti, ze kterých stanovujeme její kvalitu. Těmto číslům říkáme signály. Při přesměrování webu na novou adresu musíme přesunout hodnoty těchto signálů ze starých adres na nové tak, aby stanovení kvality nových stránek odpovídalo těm původním a nové adresy mohly v hledání bez újmy na pozicích v hledání staré adresy zastoupit. Loni v létě jsme zjistili, že jsou tyto přesuny hodnot pomalejší, a tudíž dochází k delším propadům pozic ve výsledcích hledání, než by se nám i nejednomu majiteli přesměrovaného webu líbilo. Proto jsme pracovali hlavně na tom, abychom tento mechanismus zrychlili, a zároveň jsme před začátkem sezóny varovali hlavně e-shopy, aby případné přechody na nové URL odložily až na období po sezóně. Původní prohlášení najdete zde.

Nyní tedy máme připravené řešení, kterému věříme, a pracujeme na jeho ověření. V průběhu února už bude velmi pravděpodobně jeho funkčnost ověřená. Až testy dostatečně prokážou funkčnost zvoleného řešení, budeme vás informovat. I pak sice bude platit, že jakýmkoliv přesměrováním (tedy i tím na HTTPS) může dojít ke krátkodobému poklesu pozic ve výsledcích vyhledávání, mělo by však jít o opravdu krátkodobý pokles nejvýše v řádu několika dnů. To by ani pro weby závislé na pozici ve výsledcích našeho hledání nemělo být tolik problematické, jako přijít o tyto pozice před hlavní prodejní sezónou v roce.

Stále platí, že nám zpracování vašeho webu usnadníte, když budete přesměrovávat všechny své URL z HTTP verze permanentním přesměrováním (HTTP 301) na jejich HTTPS následovníky, a to včetně obrázků. Detaily se dozvíte v naší nápovědě, kterou jsme minulý týden aktualizovali.

 • Pingback: Seznam testuje rychlejší přesměrování webů - Informace o změnách ve vyhledávačích()

 • Zdravím Vás,

  chci se zeptat, v SERPu seznamu mám u webu smartbalance.cz špatný screenshot, je tam opravdu nějaký paskvil, to nějak přegenerovat?
  Lze to vidět zde http://search.seznam.cz/?q=smart+balance+wheel&sourceid=szn-HP&trp=1&oq=smart+balance+wheel&sgId=&aq=-1&thru=&su=e u výsledku smartbalance.cz.

  Děkuji a přeji ať se Vám daří v dalším vývoji 🙂

  • adminft

   Dobrý den,
   screenshoty stránek se pořizují v rozlišení 1024×1408, náhled pak vznikne zmenšením a odříznutím spodní části obrázku podle druhu výsledku a výšky popisku. Úpravou vzhledu stránky pro uvedené rozlišení byste měl být schopen dosáhnout žádaného náhledu.

   • Dobrý den,

    děkuji mockrát za odpověď 🙂

 • Pingback: Stále máte od Seznam penalizaci za přechod na HTTPS? Oprava přijde v únoru. – 404M.COM()

 • Dobrá zpráva! Jsem zvědav na feedback a stav na konci února, kdy bude pravděpodobně migrovat větší množství uživatelů.

 • Michal

  Dobrý den, je nějaký problém s indexováním nových webů? Nedaří se mi nechat zaindexovat weby na nové doméně. Vkládám je do formuláře ale nic, ani po měsíci nejsou zaindexované. Má někdo stejný problém? Google indexuje weby cca do hodiny. Přijde mi, že se to na seznamu děje pravidelně v tuto dobu každý rok.

  • Chucker

   Dobrý den, s indexací mám úplně stejný problém. Dokonce i s weby, které dříve v indexu byli ve předu a nyní jsou někde v nedohlednu. Na podpoře nemůžou nic říci, dle nich je vše v pořádku. V klíčových slovech, které mé weby hlavně zajímají jsou vepředu weby, které zdaleka nesplňují náplň těchto klíčových slov, jsou to pouze zastaralé verze, o které se nikdo nestará, či dokonce weby, které s těmito klíčovými slovy nemají nic společného. .. btw. na google jsem vepředu aby tady někdo nepochyboval o SEO

  • Martin

   Máme to bohužel stejně, indexace velmi vázně, slušně řečeno. Doufal jsem, že je to nějaké předvánoční opatření, ale stav se po Novém roce prakticky nemění

  • S indexací mám problém asi od listopadu, dřív na seznamu vše zaindexováno do hodiny, teď se modlím, aby to bylo za týden. Jeden z mých webů se už „indexuje“ asi měsíc. Na nějaké klíčová slova není stránka vůbec v indexu a na jiná jo (moc nevím, proč by v tom konkrétním případě měla být stránka na dané klíčové slovo vyřazena z indexu nějakou penalizací). Pak se objeví a pak zase ztratí…psal jsem na podporu…ale nic. V práci jsem si už napsal na lísteček pod monitor „nikdy nepiš na podporu seznamu“, jenom mě to vytáčí…nejsou schopni nic říci

  • Mám ten samý problém. Web spuštěn 23.12. a dosud ani jedna zaindexovaná stránka. Podle podpory vše v pořádku a je nutné pár týdnu počkat. Grrrr 🙁
   Na Google krásná indexace do druhého dne vč. dodatečně prováděných změn. Problém je, že z klientů je problém dostat platbu za web (nikoliv SEO), protože podle nich je chyba na naší straně a máme to nejdříve vyřešit. Chtějí být dohledatelní alespoň na svůj název firmy, což celkem chápu, že takto je pro ně web k ničemu.

 • Tak snad se brzy dočkáme a nevyskytnou se nějaké nečekané komplikace… Už takhle je totiž situace dost tristní…

 • Myslím, že výsledky už začínají být vidět. Před 1,5 rokem jsme přešli na https a z původních 30 % návštěv ze seznamu se podíl propadl na 8 % a z indexu vypadlo tak 3/4 stránek. Před vánoci se do indexu stránky vrátily a od nového roku začala výrazně růst i návštěvnost. Už je to někde na 15 % návštěv se seznamu.
  Podle některých statistik (https://www.semor.cz/trendy-vyhledavacu) se rapidně zvýšilo i procento výsledků s https.
  Díky, jen tak dál!

 • Pingback: Akce Kulový blesk - přechod na HTTPS - INT, s.r.o.()

 • Tomáš

  Prosím, má tento post nějaký update? Myšleno v reakci na větu „Nyní tedy máme připravené řešení, kterému věříme, a pracujeme na jeho ověření. V průběhu února už bude velmi pravděpodobně jeho funkčnost ověřená.“
  Rád bych převedl několik webů na HTTPS a stále žádné info, tak jen jestli máte reálný odhad, kdy bude přechod reálně možný bez velkých výpadků v indexu. Díky